آرایش چشم

آرایش چشم

نحوه اعمال آرایش چشم

 

 

 

 

 

۱

برای آرایش چشم،  در ابتدا سایه چشم را اعمال کنید . اما استفاده از یک آغازگر به سایه چشم شما کمک می کند تا سایه چشم شما به مدت طولانی تری بماند. شاید متوجه شده باشید که سایه چشم شما پژمرده یا روغنی می شود و بعد از چند ساعت در چین و چروک پلک جمع می شود. با استفاده از نوک انگشت خود برای خراش دادن به پرایمر سایه چشم خود و با  مخلوط کردن آن از ریشه های مژه های خود تا بالای شکاف ، با یک پودر تنظیم کنید تا یک پایه مناسب برای ترکیب سایه چشم شما ایجاد شود

 

 

۲

آرایش چشم

روش های متداولی برای اعمال سایه چشم وجود دارد ، اگرچه ابتدایی ترین و کلاسیک ترین ظاهر این است که یک رنگ واحد را روی کل پلک خود بمالید. از یک برس سایه چشم (یا انگشت برای رنگ آمیزی بالاتر) استفاده کنید تا سایه چشم خود را بر روی پلک خود بکشید ، از مرکز در نزدیکی خط شلاق خود شروع کرده و به بیرون آمیخته می شوید. سایه چشم خود را در سایه پوست طبیعی خود در نزدیکی چین و چروک و گوشه های داخل و خارج چشم خود محو کنید تا از ایجاد خطوط خشن جلوگیری کنید. اگر می خواهید ظاهری چشمگیر تر داشته باشید ، از سایه چشم سایه تیره رنگ دوم سایه چشم به شکل “C” از گوشه خارجی خط شلاق خود را تا قسمت فوقانی ، بیرونی سایه چشم خود بمالید. با جارو کردن یک رنگ روشن تر و روشن تر از گوشه داخلی شروع کنید و در وسط پایان دهید و با بقیه مخلوط شوید.

رنگ اصلی سایه چشم شما هرگز نباید به ابرو کشیده شود ، و نباید از درب آن تا انتهای ابرو خود جلوتر رود (مگر اینکه شما ظاهری بسیار چشمگیر داشته باشید).آرایش چشم

با این وجود ممکن است با استفاده از سایه روشن تر از سایه چشم ، مغز خود را (ناحیه زیر ابرو اما بالای چین و چروک خود) برجسته کنید. اگر پوست شما کمرنگ است ، حتما از رنگهای طبیعی مانند خامه ، شن یا سفید استفاده کنید. روش دیگر ، سایه ای برهنه را کمی سبک تر از پوست تن  خود امتحان کنید. رنگ لازم نیست مات باشد ، اما هر درخششی که باید داشته باشد ظریف است.

شما می توانید سایه چشم خود را بر روی درب پایین خود مخلوط کنید ، سایه را در امتداد خط شلاق پایینی شروع کنید و از گوشه خارج شروع کنید. خوب مخلوط کنید تا خط خشن نداشته باشید.

اگر از چندین رنگ سایه چشم استفاده می کنید ، حتماً آنها را با هم مخلوط کنید.

 

 

۳

در راستای آرایش چشم ، خط چشم خود را بمالید . هدف خط چشم ارائه یک خط شلاق کامل تر است. بنابراین ، رنگی را انتخاب کنید که شبیه به رنگ مو طبیعی شما باشد (یا اگر موهای بلوند دارید قهوه ای باشید) تا به سمت مژه ها بروید. برای نمای صاف ، از یک مداد خط چشم استفاده کنید ، یا با استفاده از کرم یا خط چشم مایع ، ظاهری براق و صاف ایجاد کنید. یک خط متراکم یا نقطه ای را در خط شلاق خود ایجاد کنید ، و سپس نقاط را به هم متصل کنید تا یک خط کامل و مداوم ایجاد شود. اگر می خواهید انتهای خود را به سمت بالا و خارج بکشید ، در غیر این صورت باید به سادگی خط شلاق خود را از گوشه داخلی تا گوشه بیرونی دنبال کنید.

اضافه کردن خط چشم به خط شلاق زیرین شما باید به صورت کم و زیاد انجام شود ، زیرا ظاهری تیره تر / جسورانه تر ایجاد می کند و کمی غیر طبیعی تر از خط چشم فقط در خط بالای مژه شما ظاهر می شود.

اگر احساس راحتی می کنید ، با استفاده از خط چشم در خط آب پلک خود ، چشمان خود را محکم ببندید.

 

 

۴

در ادامه آرایش چشم  ، با ریمل تمام کنید . برای تکمیل آرایش چشم ، باید کمی از ریمل مژه و ابرو چشم خود را از بین ببرید. چندین نوع ریمل وجود دارد که بسته به ظاهری که می خواهید انتخاب کنید. اگر مژه های کوتاهی دارید، از ریمل استفاده کنید که طول آن به شما اضافه می شود ، یا اگر مژه های نازک دارید ، از ریمل حجم دهنده استفاده کنید. یکبار قلم مو را در ریمل رقیق کنید و به آرامی اضافی آن را روی لبه ظرف یا یک حوله کاغذی پاک کنید. مستقیم به جلو بگردید ، آن را با ضربه های رو به بالا به قسمت بالا شلاق بمالید. از قسمت داخلی چشم خود شروع کنید و به سمت بیرون کار کنید. هر دو چشم را با دو کت انجام دهید ، سپس بگذارید خشک شود. در صورت تمایل می توانید ریمل مژه و ابرو را نیز بر روی مژه های پایین خود اعمال کنید

قلم مو را به محض استفاده از آن پیچ بزنید ، زیرا این امر به پوشاندن بین مژه ها به جای فقط لایه زیر کمک می کند.

هرگز برس ریمل خود را داخل و خارج از ریمل مایع نکنید ، زیرا این باعث ایجاد جیب های هوا می شود.

از به کار بردن بیش از دو کت ریمل بپرهیزید ، زیرا این کار باعث تیره شدن پوست می شود و ظاهری ضخیم به کیکی می بخشد که بسیار طبیعی تر است.

یک ترفند خوب برای کامل تر کردن ضربه شلاق شما استفاده از کت پودر کودک بین کتهای ریمل است. این مقدار کمی از طول و حجم را به مژگان شما اضافه می کند.

 

 

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید