ارتباط میگرن و هورمون

ارتباط میگرن و هورمون

ارتباط میگرن و هورمون: آنچه شما باید بدانید

 

ارتباط میگرن و هورمون
ارتباط میگرن و هورمون

 

میگرن و هورمون ها

انستیتوی ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی گزارش می دهد که میگرن در زنان تقریباً سه برابر بیشتر از مردان است. تا حدودی ، این شکاف ممکن است تفاوت در هورمونهای جنسی را منعکس کند.

به نظر می رسد ارتباط میگرن و هورمون و  نوسانات استروژن به خصوص باعث افزایش خطر علائم میگرنی در بسیاری از زنان می شود.

اگر زن هستید ، تغییر در میزان استروژن ممکن است باعث شود که علائم میگرن مکرر یا شدیدتر قبل یا در دوره پریود ، بعد از زایمان یا سالهای منتهی به یائسگی را تجربه کنید.

در مورد نقشی که ممکن است هورمون ها در علائم میگرن شما داشته باشد ، و همچنین برخی از درمان های موجود مطلع شوید.

استروژن ممکن است سلولهای شما را حساس کند

کارشناسان هنوز در حال بررسی نقش هورمون ها در میگرن هستند.

اما طبق یک مطالعه سال ۲۰۱۸ ، تغییر در میزان استروژن ممکن است سلولهای خاصی در بدن شما را نسبت به محرکهای میگرنی حساس کند. این ممکن است احتمال بروز علائم میگرنی را افزایش دهد.

این مطالعه بیشتر به مدلهای آزمایشگاهی و حیوانی متکی بوده است تا تحقیقات انسانی. تحقیقات بیشتر در انسان برای یادگیری تأثیر استروژن و هورمونهای دیگر بر میگرن مورد نیاز است.

سطح استروژن می تواند نوسان کند

با نوجه به ارتباط میگرن و هورمون

بیشتر زنان در سن باروری چرخه قاعدگی را پشت سر می گذارند. در طی این چرخه ها ، سطح استروژن در بدن شما نوسان می کند. این تغییرات در استروژن ممکن است در ایجاد علائم میگرنی در نقاط خاصی از زندگی شما نقش داشته باشد.

میگرن قاعدگی

طبق اعلام بنیاد میگرن آمریکا ، بیش از دو سوم زنان مبتلا به میگرن علائم را قبل یا در دوره های خود ایجاد می کنند. این ممکن است به افت سطح استروژن که قبل از شروع قاعدگی رخ می دهد ، مرتبط باشد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان داد که میزان استروژن ممکن است سریعتر از قبل از قاعدگی در خانمهایی که سابقه میگرن دارند در مقایسه با کسانی که این بیماری را ندارند ، کاهش یابد.

 

میگرن پس از زایمان

تغییرات هورمونی در دوران بارداری همچنین می تواند علائم میگرن را تحت تأثیر قرار دهد.

ارتباط میگرن و هورمون

اگر باردار شوید ، سطح استروژن در بدن شما بالا می رود و در تمام سه ماهه دوم و سوم بارداری باقی می ماند. این ممکن است دفعات علائم میگرنی را که در حین بارداری تجربه می کنید ، کاهش دهد.

 

پس از زایمان ، سطح استروژن شما کاهش می یابد و ممکن است شما به میگرن پس از زایمان مبتلا شوید.

میگرن در طول یائسگی

همچنین سطح هورمون در سالهای منتهی به یائسگی در نوسان است که به عنوان پری منوپوز شناخته می شوند.

در طول پیمنوپاوز ، ممکن است علائم میگرنی شایع یا شدیدتر از حد معمول را تجربه کنید. بعد از یائسگی ، علائم میگرن معمولاً کمتر و شدید می شوند.

بسیاری از انواع کنترل های هورمونی هنگام تولد ، از جمله قرص های ضد بارداری ترکیبی ، حاوی استروژن هستند.

برخی از خانمها بعد از شروع استفاده از کنترل هورمونی هنگام تولد ، علائم میگرن را تجربه می کنند. دیگران هنگام کنترل کنترل هورمونی ، علائم کمتری یا خفیفتری را تجربه می کنند.

اگر از قرص های ضد بارداری ترکیبی استفاده می کنید ، ممکن است به دنبال یک رژیم چرخه طولانی یا مداوم کمک کند. بیشتر بسته های قرص های ترکیبی شامل ۲۱ قرص فعال و ۷ قرص دارونما هستند.

در یک دوره طولانی یا مداوم با چرخه ، قرص های دارونما را پرش می کنید و قرصهای فعال را بدون استراحت مصرف می کنید. این به محدود کردن افت سطح استروژن کمک می کند و ممکن است از علائم میگرنی جلوگیری کند.

در صورت بروز علائم میگرن در دوران پری منوپوز ، پزشک ممکن است جایگزینی هورمون درمانی (HRT) را توصیه کند.

در طی HRT ، پزشک شما داروهای خوراکی ، لک های پوستی یا ژل هایی که حاوی نوعی استروژن شناخته شده به عنوان استرادیول هستند را تجویز می کند.

این روش درمانی می تواند به تثبیت سطح استروژن شما کمک کند ، که ممکن است علائم میگرنی را تسکین دهد. با این حال ، HRT همچنین می تواند عوارض جانبی بالقوه ای ایجاد کند.

 

داروهای ضد میگرن 

برای کمک به درمان میگرن در هر نقطه ، پزشک ممکن است یک یا چند داروی ضد میگرن تجویز کند. داروهای مختلف زیادی برای پیشگیری و تسکین علائم میگرن در دسترس است.

اگر میگرن را تجربه می کنید ، پزشک ممکن است شما را ترغیب کند تا چرخه قاعدگی خود را ردیابی کرده و داروهای ضد میگرنی را قبل از شروع هر دوره مصرف کنید.

در بعضی موارد ، ممکن است در هر دوره و چند روز پس از آن ، به شما توصیه کنند که داروهای ضد میگرن مصرف کنید. برخی افراد ممکن است هر روز از مصرف این داروها سود ببرند.

پزشک ممکن است برای جلوگیری یا تسکین علائم میگرنی ، تغییرات شیوه زندگی ، درمان شناختی رفتاری یا سایر روشهای درمانی را توصیه کند.

غذای آماده

اگر گمان می کنید تغییر در سطح هورمون ممکن است در علائم میگرن نقش داشته باشد ، با پزشک خود صحبت کنید.

آنها می توانند به شما در یادگیری نقش احتمالی هورمون ها در علائم شما کمک کنند. آنها همچنین می توانند به شما در درک گزینه های درمانی کمک کنند.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید