استایل بوهو

استایل بوهو چیست؟

استایل بوهو
استایل بوهو

“بوهو ” استایلی از نوع هنر

هدف استایل بوهمین با همان “استایل بوهو ” ، با هدف داشتن استایل آزاد و راحت روی کار آمده است و در آن از پارچه های نخی و پنبه ای و طیف رنگی خاکستری رنگ به کار گرفته می شود.

استایل بوهو یا بوهمین ترکیبی از سبک های کژوال (casual)، هیپی (hippie)،انتیک(ethnic) و وینتیج(vintage) است. در این استایل اغلب از لباس های رنگی و گشاد استفاده می شود. علاوه بر این ، این استایل در فصل زمستان طرفداران بیش تری نسبت به فصل های دیگرپیدا می کند. در استایل بوهو ، شما باید از پارچه های طرح دار شلوغ و رنگی برای لباس های خود استفاده کنید. پیراهن های چین دار یا پلیسه ای یا دامنهای بلند چین دار و پیله دار هم در این استایل زیاد استفاده می شود.

شاید بتوان به این موضوع اظهار کرد که استایل بوهمین یا بوهو یکی از پر طرفدار ترین استایل ها در میان جوانان و یا گاهی بزرگسالان ایران است. این در حالی است که بیش تر افرادی که طرفدار این پوشش هستند حتی اسم این استایل را هم تا کنون نشنیده اند و یا این استایل را هنری یا artsy می دانند.

بوهو استایلی از جنس هنر

استیل آرتسی (artsy) یا همان استایل هنری ،به استایلی گفته می شود که افراد با خلاقیت خود آن را خلق می کنند. در این استایل سعی بر این است که یا جای ممکن از ترند های مرسوم استفاده نشود و استایل تازه و شاد خلق شود. به طور کلی ، استایل بوهو خرید اکسسوری یا لباس های دست ساز یا اصطلاحا هندی کرفت(handy craft) را مورد توجه قرار می دهد.

این استایل به این دلیل زیبا به نظر می رسد که هر شخصی که این استایل را برای خود انتخاب کرده است ، می تواند از نظر پوشش متفاوت از دیگر افراد باشد. به عبارت دیگر ،استایل بوهو آزادی کامل و تنوع در ساختن را در اختیار افراد قرار می دهد.

استایلی از جنس هنر

همان طور که در مورد استایل بوهو صحبت شد ، شاید بتوان گفت استایل بوهو یک استایل آرتسی است . با کمی تامل در مورد استایل بوهو متوجه می شویم افرادی که این استایل را گسترش دادند از افراد هنرمند و نویسنده در جامعه بودند.

تاریخچه استایل بوهو

استایل بوهو در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ میلادی شناخته شد ، ولی ریشه این استایل به قبل از این دهه ها بر می گردد. پس در نتیجه این سبک تاریخچه وسیعی برای الهام گرفتن دارد . تاکید استیل بوهو روی راحتی و هارمونی میان خود و طبیعت است. در این سبک قوانینی وجود دارد که اگر می خواهید این سبک را دنبال کنید ، حتما باید این قوانین را مطالعه کنید. به طور کلی استایل بوهو مرتبط با خلاقیت و شخصیت است . پس در نتیجه شما می توانید لباس مد نظر خود را بپوشید و آن را به یک استایل خاص و متفاوت مبدل کنید.

استایل بوهو یا بوهمین به عنوان استایل ضد فرهنگ مبارز و با فرهنگ بعد از اتقلاب کبیر فرانسه در فرانسه به وجود آمد . در حقیقت این استایل به خاطر فقر خیلی زیادی که هنرمند ها و آرتیست ها بعد از انقلاب کبیر فرانسه درگیر آن بودند پدید آمد و علت آن حمایت نکردن قشر مرفه جامعه از هنر مندان و هنر آن ها بود.

در شرایط به وجود آمده ، خیلی از هنرمندان مجبور شدند مانند کوچگران یا ژیپسی ها (gypsy) زندگی خود را ادامه بدهند . آن ها محل زندگی ثابت و مشخصی نداشتند ،لباس های ارزان ، دست دوم و از مد افتاده یا پاره می پوشیدند و در فقر زندگی می کردند.

تاریخچه ی استایل بوهو

سر انجام ،هنرمندان وسایل دست ساز یا همان هندی کرفت را ساختند که سبک زندگی فعلی آن ها را نشان می دهد. آن ها خود و زندگی شان را به هنر تبدیل کردند . همین جا بود که برای نخستین بار پوشیدن و استفاده از این استایل شروع شد.

یا گذشت زمان ، مردم این سبک را شناختند و به تدریج به آن علاقمند شدند و از آن استفاده کردند . بعد از آن خبری از منشا این استایل که برخاسته از فقر بود اثری باقی نماند . همچنین ، این استایل به ترندی تبدیل شد که اکنون در همه جای دنیا از این استایل در لباس پوشیدن خود بهره می گیرند و نیز برند هایی در جهان با استفاده از این سبک تولید انبوه دارند. با گذشت زمان ، گفته می شود این استایل و اکسسوری هایی که از فقر ساخته شده بودند طوری جلب توجه کرد که به تدریج به کالا های تجاری تبدیل شدند و مسلما قیمت آن ها خیلی سریع افزایش پیدا کرد.

تاریخچه بوهو

امروزه در خیلی از کشور های جهان هنوز هم گروه های جیپسی وجود دارند که همین سبک هنری طور و فقیرانه را برای زندگی خود انتخاب کردند . به این شکل زندگی می کنند . تعداد زیادی از آن ها هنوز دست سازه هایی می سازند و با مسافرت از شهری به شهر دیگر آن ها را به ساکنین آن جا می فروشند.

علاوه بر این ، شما می توانید لباس هایی که روی آن ها با طرح های ملیله دوزی و امبرودری تزیین شده اند استایلتان را زیبا تر کنید. هم چنین ، در استایل بوهو از اکسسوری های بزرگ و زنگی و یا چوبی بسیار استفاده می شود. برای کفش هم می توانید از بوت و نیم بوت ، کفش های باله و صندل استفاده کنید.

از طرف دیگر ، در استایل بوهو اغلب مو ها طبیعی و بلند هستند که می توان آن ها را با هد بند، تل سر های پهن پارچه ای ، جلوی موهای خو را زیبا تر کرد. کلاه های سبک و استایل بوهو بسایر کاربردی هستند.

داشتن استایل بوهو 

برای این که استایل بوهو داشته باشید باید مراحل زیر را در نظر بگیرید :

مرحله اول برای داشتن استایل بوهو :

۱٫ لباس خود را لایه بندی کنید.

شما برای این این استایل سعی می کنید لباستان راحت باشد و با پوشیدن آن احساس راحتی داشته باشید. مهم ترین اصل در داشتن استایل بوهو راحتی و آرامش است. پس شما می توانید برای داشتن راحتی این استایل را انتخاب کنید.

سبک بوهو الهام گرفته شده از استایل کولی ها در گذشته است. کولی ها برای این که خود را گرم نگه دارند ، چند لباس را به شکل لایه لایه روی یکدیگر می پوشیدند . به همین دلیل یکی از مواردی که در استایل بوهو نمایان است ، لایه لایه پوشیدن لباس می باشد.

به عنوان مثال ، شما می توانید یک نیم تنه تنگ را به همراه یک شومیز گشاد بپوشید. علاوه بر این ، می توانید روی لباس گشاد و راحت خود یک ژاکت بپوشید.

این سبک از لباس پوشیدن یک مزیت دارد و آن این است که شما می توانید در هوای گرم یک لایه از لباس خود را در بیاورید و در هوای سرد آن را به تن کنید.

۲٫لباس های سایز بزرگ و راحت انتخاب کنید.

تونیک و تاپ های ساده ، دامن های بلند و یا دامن های گشاد گزینه مناسبی هستند. به طور کلی هر چیزی که موجب راحتی شما می شود گزینه خوبی محسوب می شود.

علاوه بر این می توانید پیراهن های بلند با دامن های چین دار را انتخاب کنید. تا ظاهری شیک و زیبا داشته باشید. زمانی که استایل خود را درست می کنید ، سعی کنید روی قسمت بالایی استایل خود تمرکز بیش تری داشته باشید. اگر دوست دارید چهره شما مورد توجه قرار بگیرد بهتر است حواستان به لایه های لباسی که به تن می کنید باشد.

برای مثال زیر دامن خود شلوار نپوشید ، چون توجه استایل شما به قسمت پایین جلب می شود و ظاهری سنگین به شما می دهد . شما می توانید با شناختن فرم اندام خود ، بهترین لباس ها را انتخاب کنید.

۳٫استایل دو تکه ای

گاها احتمال دارد یک لباس به تنهایی شیک و زیبا به نظر برسد اما زمانی که آن را با لباسی دیگر می پوشید بیش تر از قبل چشم ها را به خود خیره کند. اگر شما یک تونیک راحت را برای خود انتخاب کردید ، می توانید آن را با یک شلوار تنگ و لگ به تن کنید.

۴٫انتخاب پارچه های پنبه ای

برای داشتن استایل بوهو باید لباس هایی که جنس آن ها از الیاف طبیعی مانند کنف ، پنبه و … است را انتخاب کنید. در بعضی مواقع شما می توانید از پارچه های توری و ابریشمی هم استفاده کنید.

پیشنهاد می شود لباس هایی که جنس آن ها از پارچه هایی مثل پلی استر است را استفاده نکنید. بیش تر از پارچه ایی استفاده کنید که از الیاف طبیعی به دست آمده باشند.

مرحله دوم برای داشتن استایل بوهو
اکسسوری های استایل بوهمین

استایل بوهو
استایل بوهو
۱٫ لاک

اگر شما هم جزو آن دسته از خانم هایی محسوب می شوید که می خواهید ناخن هایتان لاک زده و دیزاین شده باشد ، باید بدانید در استایل بوهمین از لاک های رنگ ساده و از رنگ های متالیک استفاده می شود. علاوه بر این می توانید از رنگ های طبیعی و خاکستری نیز استفاده کنید.

۲٫انتخاب زیور آلات

برای استایل خود چند تکه زیور آلات انتخاب کنید. اگر لباس شما خیلی ظریف و راحت است می توانید از جواهرات پر زرق و برق و مورد توجه را انتخاب کنید. جواهرات طبیعی را استفاده کنید و از سعی کنید در استایل خود از بدلیجات استفاده نکنید. برای استایل بوهو چوب و فیروزه از بهترین گزینه های زیور آلات می باشند.

۳٫بهره گیری از اکسسوری های دست ساز

بهتر است صنایع دستی دست ساز را انتخاب کنید. چون تاکید سبک بوهمین روی ساده بودن است ، بهتر است زیورآلاتی که افراد هنرمند آن ها را ساخته اند را انتخاب کنید.از رفتن به فروشگاه هایی که جواهرات ارزان قیمت صنعتی دارند خودداری کنید. توصیه ما به شما این است که برای خرید این اکسسوری ها به جا هایی که آثار هنرمندانه دارند بروید.

۴٫برای کامل کردن استایلتان از روسری ، کلاه و کمربند استفاده کنید.

اگر احساس کردید استایل شما چیزی کم دارد ، خوب است که آن را با اکسسوری هایی مثل کلاه ، کمربند یا روسری کامل کنید. شما می توانید روسری یا دستمال گردن خود را به شکل های مختلف در استایل خود استفاده کنید. می توانید آن را دور گردنتان بپیچید و به عنوان دستمال گردن از آن استفاده کنید. یا این که می توانید آن را به جای کمربند دور کمر خود ببندید . همان طور که قبلا گفته شد یکی از آیتم های استایل بوهو لایه بندی است. پس شما می توانید با افزودن چند
اکسسوری استایلتان را زیبا تر کنید.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: