استایل ماکسیمال

استایل ماکسیمال

استایل ماکسیمال چیست؟

"<yoastmark
استایل ماکسیمال

می توان هرگونه سبکی که شناسنامه ای خاص دارد را خاص شمرد. اتفاقات مختلفی مثل جریان های اقتصادی ، سیاسی ،فکری و .. را می توان در ظهور یک سبک مؤثر دانست .
استفاده از رنگ ها و طرح های مختلف لباس ، اکسسوری های جذاب و خیره کننده و رنگ های شارپ و … از اهداف استایل ماکسیمال است تا استایلی منحصر به فرد و مورد توجه و بولد به وجود آورد.

امروزه در دنیای مد استایل های مختلفی وجود دارد که با در نظرگرفتن شرایط گوناگون سیاسی،اقتصادی و فرهنگی در دوران های مختلف به وجود آمده اند. استایل ماکسیمال در عصر باروک و روکوکو پدید آمده است. در آن زمان هنرمندان تمایل داشتند در آثارشان از جزییات هنری استفاده کنند. کارشناسان بسیاری ،پیدایش این سبک را آن دوره می دانند. بعد از آن ، این سبک وجود داشته ولی در بعضی از دوره های تاریخی به دلیل شرایط اقتصادی ،سیاسی و فرهنگی مختلف ، این استایل کم رنگ و پررنگ می شده است. سبک ماکسیمال نخست در معماری و بعد از وارد دنیای مد و استایل شد.

شما می توانید مدل مانتوی مورد نظر خود را مطابق با هر سبک که می پسندید در فروشگاه بانوان پیدا کنید.

تعریف ماکسیمال

در حقیقت می توان گفت فلسفه اصلی این استایل ، حداکثر گرایی است و برای این که بتوانید رنگ های متنوع ، طرح ها و چاپ های خاص و متنوع که ممکن است از نظر بعضی ها این رنگ و طرح ها اصلا تناسب و همخوانی نداشته باشند را کنار اکسسوری های خاص و زیاد به کار بگیرید تا بتوان استایل شما را استایل ماکسیمال نامید. با توجه به تعریف که این استایل دارد افراد می اوانند در انتخاب های خودشان آزادانه عمل کنند و هر اکسسوری و لباسی که دوست دارند و قبل دسترس است را برای به وجود آوردن یا استایل جدید و متفاوت به کار گیرند.

به عبارت دیگر، ماکسیمال یا حداکثر گرایی با ترکیب عناصر بصری ، آن هارا در کنار چیز جدیدی قرار می دهند تا استایل و سبک خیره کننده و متفاوتی را به وجود آورند. سوشیال مدیاها یا همان شبکه های اجتماعی نقش مؤثری در به وجود آمدن و رواج این استایل  داشته اند.

درست که زمان دوام این استایل مشخص نیست اما برند های مختلف و معروف در دنیا با استفاده از این استایل طرح ها و مدل های مختلفی که شامل لباس و اکسسوری را به این سبک  طراحی و تولید کرده اند تا کسانی که طرفدار سبک ماکسیمال هستند بتوانند راحت تر و بهتر استایل مورد علاقه خود را ایجاد کنند.

استایل ماکسیمال و ویژگی‌های آن

هر ساله بنابر نیازهای جامعه و ترندهای فشن، معمولا نوع خاصی از استایل در بین طراحان لباس و مردم عادی رواج پیدا میکند استایل ماکسیمال رابه وفور در دنیای مد شنیده ایم , اگر بخواهیم توضیحات جزئی در رابطه با این نوع استایل داشته باشیم باید بگویم همه چیز ظاهری اغراق آمیز دارد و شامل خزهایی با رنگ نئون، پارچه های شلوغ و رنگارنگ و کلا تکه هایی از لباس که بر روی زمین کشیده می شوند، می باشد ما در این بخش از سایت برای اطلاعات بیشتر شما مخاطبین بررسی و شناخت کامل از استایل ماکسیمال را با جزئیات کامل برایتان ارائه خواهیم داد تا بتوانید به راحتی به استایلی جذاب دست یابید

استایل ماکسیمال نقطه مقابل استایل مینیمال قرار دارد و کاملا متضاد آن است. برای جذابیت بخشیدن به استایل ماکسیمال باید جزییات و شلوغی بیشتری روی آن کار کرد که کاملا برعکس مینیمال است . یعنی باید جزییات کمتری کار کرد و با کمترین اکسسوری زیبایی این استایل را نشان داد. ولی ماکسیمالیست ها تمایل دارند تا با بیشترین جزییات و شلوغی زیبایی را به این استایل بیفزایند .

استايل ماکسيمال و شناخت ویژگی های آن

معمولا استایل مینیمال بسیار پرهزینه می باشد و این استایل بیشتر برای افراد مرفه و ثروتمند است. اما برعکس آن استایل ماکسیمال ،اصلا استایل سخت و پرهزینه ای نیست و می توان آن را به راحتی اجرا کرد. ویژگی مهم استایل ماکسیمال ، مهم بودن نقش اکسسوری،ساده انتخاب کردن لباس ، متفاوت بودن و به کارگیری رنگ های جیغ و پرحرارت است.

شما می توانید با انتخاب چند لباس در رنگ های و طرح مختلف ، استایل ماکسیمال را پدید آورد. لباس های چند لایه شما را به به استایل ماکسیمال نزدیک می کند. این استایل مناسب فصل تابستان نیست چون نمی توان در این فصل از لباس های چند لایه پوشید. معمولا این سبک در فصل زمستان پر کاربرد تر است. لباس با جنس های مختلف پارچه مختص این سبک می باشد. برای مثال اگر آستین های لباس جیرشما گیپور بود، شما قدمی در نزدیک شدن به این استایل برداشته اید.

رنگ ها در استایل ماکسیمال

در استایل ماکسیمال رنگ های گرم و جیغ زیادی کار شده اند. برای انتخاب رنگ ها در این استایل باید شجاعت به خرج دهید و از رنگ های نامتعارف استفاده کنید. یعنی رنگ های براقی که توجه بیننده را به خود جلب می کند.

اکسسوری ها در استایل ماکسیمال

رکن اصلی استایل ماکسیمال اکسسوری ها هستند که محدودیتی در استفاده از آن ها وجود ندارد. برای این که این استایل اصیل تر به نظر برسد بهتر است از اکسسوری ها با طرح های فانتزی و رنگ های گرم و درخشان استفاده کرد. از جمله اکسسوری های استایل ماکسیمال می توان به عینک های آفتابی فانتزی ، گوشواره های حلقه ای بزرگ و گردنبند های خاص اشاره کرد. از معیارهای اصلی این استایل هم می توان کیف های بزرگ و ساعت هایی با رنگ های تند و شاد مثل قرمز، نارنجی، فسفری ،سبز، آبی و… را نام برد.

تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال

استایل ماکسیمال دقیقا نقطه مقابل استایل مینیمال است. درست به همان اندازه ای که سعی می شود در سبک مینیمال از لباس های ساده ، رنگ های خنثی و از کمترین اکسسوری ها و جزییات استفاده کرد تا استایلی ساده و در عین حال شیک به وجود آورد. تمرکز این سبک  روی به کارگیری لباس های با رنگ های شاد و جذاب ، طرح ها و اکسسوری های خاص و جذاب است و می توان گفت استایل ماکسیمال یکی از شلوغ ترین و متنوع ترین استایل ها در صنعت مد و فشن است.

استایل مینیمال در دهه های گذشته طرفداران زیادی را به خود جذب کرده بود و در میان آقایان و بانوان از محبوبیت زیادی برخوردار بود. اما در سال های اخیر ، استایل ماکسیمال یا حداکثر گرایی ،توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده بود.

استایل ماکسیمال و مینیمال 

برای مثال، افرادی که سبک و استایل مینیمال را دنبال می کنند در لباس هایشان لباس و اکسسوری هایی از سبک و استایل کلاسیک وجود دارد که اغلب بسیلر ساده هستند. به عنوان مثال یک بلوز و پیراهن ساده با شلوار جین ساده و راسته را به همراه بوت های مشکی براق ست می کنند که همه این ها در استایل مینیمال به چشم می خورد.

اما در مقابل کمد لباس یک ماکسیمالیست انواعی از لباس ها با رنگ ها و طرح های جسورانه و خاص وجود داره. این افراد هرگز برای اضافه کردن یک اکسسوری به استایل خودشان شک و تردید ندارند و تمایل دارند بیشترین لایه های لباس در رنگ ها و طرح های متنوع رو در کنار هم بپوشند و گردنبند، دستبند، انگشتر و سایر اکسسوری ها با طراح های متنوع و متفاوت رو در کنار هم استفاده کنند! این سبک و استایل بر اساس نادیده گرفتن قوانین مربوط به استایل تنظیم شده و عقیده دارند که باید با مد و فشن تفریح کرد و سرگرم شد!

در واقع میشه اینطور گفت که از نظر افراد طرفدار سبک و استایل ماکسیمال همیشه “بیشتر بهتر است” اما افرادی که طرفدار سبک مینیمال هستند اعتقاد دارند که همیشه “کمتر بهتر است”!

استریت استایل به سبک استایل ماکسیمال

راهنمای ست کردن 

همانطور که قبلا اشاره کردیم ،برای داشتن استایل ماکسیمال هیچ قاعده و قانون خاصی وجود نداردو شما می توانید هر چیزی را که دوست دارید باهم بپوشید . به همین خاطر گفته می شود که این سبک می تواند برای فصل زمستان انتخاب خوبی باشد. جون شما لباس های چند لایه را می توانید در این فصل بپوشید که نه تنها به گرم تر شدن کمک می کند بلکه شما می توانید با انتخاب های متنوع ، یک استایل ماکسیمال فوق العاده و جذاب خلق کنید.

یکی از دلایلی که باعث جذابیت بیشتر این استایل در بین افراد شده این است که ماکسیمال بودن اصلا سخت و مشکل نیست . چون نه تنها باید به کودک درون خود گوش دهیم بلکه باید قسمت های نهفته و پنهان و خاص شخصیت و سبک خود را کشف کنید. با این روش می توانید استایل ماکسیمال مخصوص به خود را خلق کنید.

یکی از پیشنهاد های ساده ما برای افراد مبتدی و علاقمند به سبک و استایل ماکسیمال این است که لباس هایی چاپ های مختلف و متنوع در یک طیف رنگی در کنر یک دیگر دارند را استفاده کنید. بافت های مختلف لباس را کنار هم قرار دهید و با آن ها بازی کنید و ظاهر اصلی استایل و سبک خود را با عناصر اصلی دنیای مد و فشن ایجاد کنید.

جدید ترین مدل مانتو های سبک ماکسیمال در فروشگاه بانوان

استایل ماکسیمال با لباس های طرح دار مشکی و سفید

به عنوان مثال، یک تی شرت سفید و ساده با شلوار جین زاپ دار و ژاکت چرمی به همراه کت پشمی، میتواند یکی از ترکیب هایی باشه که استایل شما رو ماکسیمال کند!

"<yoastmark
استایل ماکسیمال سیاه و سفید

برای انتخاب جواهرات و اکسسوری هم میتونید با کودک درون  خودتان مشورت کنید و اکسسوری ها و جواهرات بزرگ و یا روسری و شال با طرح های و چاپ های خاص رو به این استایل اضافه کنید! به طور کلی برای داشتن این استایل باید جسارت و اعتماد به نفس خیلی بالایی داشته باشید تا بتونید یک ترکیب عالی و به سبک ماکسیمال داشته باشید!

سبک ماکسیمال برای دکوراسیون داخلی منازل

انتخاب سبک و استایل ماکسیمال فقط محدود به کمد لباس شما نمیشود بلکه این جسارت می تواند برای دکوراسیون داخلی در منازل و… هم این سبک را به کار بگیرید. مبلمان هایی با رنگ و طرح متنوع ، تابلوهای رنگارنگ ، اکسسوری و دکوری های ظریف و با رنگ های بی نظیر و متنوع ، کوسن های طرح دار و خاص و … همگی جزو انتخاب هایی هستند که می توانند دکوراسیون و فضای داخلی منزل شما را خاص تر کند که این سبک انتخاب خوبی برای افرادی است که طرفدار استایل میکسیمال هستند.

چگونگی داشتن یک استایل ماکسیمال

استایل ماکسیمال در واقع استایل سخت و هزینه بری نیست زیرا به راحتی می توان آن را اجرا کرد.برای داشتن این نوع مدل و سبک پرطرفدار باید به طور کامل با آن آشنا باشید و با نکاتی که باعث میشود این سبک در استایل شما جریان داشته باشد شناخت کافی داشته باشید انتخاب چند تکه لباس زیبا و متناسب با طرح ها و رنگ های متعدد استفاده از اکسسوری های مناسب مانند کیف های بزرگ ،عینک ،روپوش ،کفش، ساعت بهره گرفتن از رنگ های شادی همچون آبی،  قرمز، زرد ،بنفش و آزادی در انتخاب لباس که یکی از معیارهای اصلی در این نوع استایل می باشد.

تزیین چیدمان منزل به سبک ماکسیمال

دکوراسیون ماکسیمال
دکوراسیثون ماکسیمال
سبک ماکسیمال در دکوراسیون منزل

اشخاص زیادی از یکنواختی و سادگی منزلشان شاکی اند و همیشه احساس خستگی می کنند بهترین روش برای برگرداندن انرژی و روحیه شاد به خود تغییر دادن ظاهر منزل و دکوراسیون به سبک ماکسیمال است به این شکل که اشیای بزرگ خانه و مبل ها و دیوارها را با رنگ های جیغ پوشانده و با شلوغ کردن منزل جلوه های خاص و متفاوت به آن ببخشند

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: