استایل مینیمال

استایل مینیمال

استایل مینیمال

استایل مینیمال چیست؟

استایل مینیمال
استایل مینیمال

سبک مینیمالیستی که گاها آن را سبک کلاسیک هم می دانند، قسمتی از یک جنبش هنری بود که آغاز آن از اواخر دهه ۱۹۵۰ بود. طرح های ساده و غیر پیچیده ، بدون هیچ گونه طرح و نقش اضافی با استفاده از رنگ های ساده و خنثی که اوایل این رنگ ها در هنرهای زیبا و مجسمه سازی و دکوراسیون و نقاشی خود را نمایان کرد و اکنون وارد صنعت مد و پوشاک شد. سبک مینیمالیستی یک کلمه تحت اللفظی بوده . چون در این استایل مانع ازاستفاده هر چیزی طرح ساده ندارند و عجیب و غریب هستند می شود. در دنیای مد، این نکته یعنی در پوشاک خود از طرح های شلوغ ، چاپ شلوغ ، پاپیون، دستمال و… در آن دیده نمی شود که این موارد در استایل مردانه هم در نظر گرفته میشود . طراحان استایل مینیمال روی طراحی خطوط و شکل های ساده متمرکز می شوند.

استایل مینیمال در مد و پوشاک

شاید وقتی اسم استایل مینیمال به گوشتان می خورد ،رنگ های سیاه ، سفید، طوسی و بژ ، اولین رنگ هایی که در ذهن شما می آید. اما این رنگ ها فقط قسمتی از رنگ های پالت رنگی استایل مینیمال هستند و مینیمالیست های مدرن رنگ های شادی مثل زرد، قرمز ، نارنجی و … را با رنگ های خنثی ترکیب می کنند تا زیبایی و انرژی بیشتری را به این استایل خاص وارد کنند.

تا این جای مطلب در مورد این موضوع پرداختیم که در استایل مینیمال از حداقل رنگ و طرح در لباس های خود که بسیار کاربردی به نظر می رسد استفاده می کنند . چون می توان گفت که اگر شما در کمدتان از این سبک لباس ها داشته باشید دیگر به لباس های پر زرق و برق نیازی پیدا نمی کنید. چون این لباس خیلی راحت با بقیه آیتم ها ست می شوند و به شما یک استایل ساده و بسیار شیک می دهد . احتمالا می توانیم بگوییم شعار استایل مینیمال ” کم اما شیک ” است ! همچنین در این استایل معمولا از لباس های بدون بافت و طرح پیچیده استفاده می شود و اگر بخواهیم روی لباس خود طرحی داشته باشیم ، از طرح های ساده مثل راه راه و خال خالی می توان استفاده کرد.

لباس ها و مانتوهای به سبک مینیمال در فروشگاه بانوان 

استایل مینیمال و قوانین آن در طراحی لباس

مینیمالیسم تنها سبک زندگی نیست ، بلکه می توان آن را به عنوان یک استایل شخصی برای طرز لباس پوشیدن و اکسسوری ها دانست.در استایل مینیمال زیبایی شناسی یعنی این که محدود به یک پالت رنگ هستیم و یک لباس ساده را با کمترین اکسسوری ست می کنیم.
سبک مینیمالیسم یعنیاستفاده کردن از کمترین اکسسوری در استایل خود ،اما اکسسوری هایی که مختص زمان خاص نیستند و هیچ گاه از مد نمی افتند و همیشه قابل استفاده و پر کاربرد هستند. به همین خاطر کسانی که این استایل را برمی گزینند در استایل خود گیج نمی شوند و برای حاضرشدن دنبال اکسسوری و لباس پرزرق و برق نیستند در نتیجه خیلی سریع حاضر می شوند.

قوانینی که علاقمندان به سبک مینیمالیست آن را دنبال می کنند:

در کمد لباس شما یک رنگ وجود دارد . رنگ های غالبی در کمد شما وجود دارد سیاه و سفید هستند. روی رنگ های خاکستری ، آبی دریایی یا سرخ تاکید دارید.
خیاطی و دوخت در این استایل از اهمیت زیادی برخوردار است. پارچه ها باید به گونه ای باشند که انگار مخصوص شما دوخته شده اند.
شما برای لباس بیرون خود رنگ مشکی را انتخاب می کنید و در حقیقت ، پوشش شما در هر موقعیتی باید بسیار شیک و جذاب به نظر برسد.
برای لباس های رسمی خود از برش های خاص بدون زرق و برق استفاده کنید.
همیشه یک کت مشکی و و یک کیف دستی چرم مشکی آماده در نظر بگیرید.

کالکشن کفش هایی که در استایل مینیمال استفاده می شود معمولا روزمره ، ورزشی یا زنانه با رنگ های خنثی ، راحت و آماده برای یک ملاقات کوتاه است .
در استایل مینیمال باید اکسسوری ها و جواهرات ساده را در عین سادگی ، مخصوص خود انتخاب کنید. این اکسسوری ها و جواهرات می توانند یک انگشتر تک نگین ،گوشواره تک نگین ، گردنبند طلای نازک با یک آویز کوچک و حلقه های ظریف باشد.

ست کردن لباس همیشه به معنای لباس های رنگ هم نیست!
اگر می خواهید در استایل خود از سبک مینیمالیستی استفاده کنید، می توانید از موارد زیر در استایل خود به کار ببرید.
۱٫ رنگ خاکستری
۲٫ ترکیب سیاه و سفید
۳٫تک رنگ
۴٫طرح راه راه
۵٫ترکیب رنگ های خنثی
۶٫ جواهرات ظریف و ساده

نکته :

این را فراموش نکنید که اگر می خواهید استایل مینیمال خود را دنبال کنید ، اگر لباس هایی که انتخاب می کنید کمترین به هم ریختگی را داشته باشد این یعنی همان استایل کلاسیک مینیمال.

برش و دوخت لباس های سبک مینیمال 

استایل مدرن و مینیمال کاملا نزدیک به هم هستند و در سادگی و خلاصه بودن طرح و شکل مشابه هستند. در استایل مینیمال لباس هایی به کار می رود که رویث بدن شما سایه به وجود نیاورد. به این معنا که لباسی که می پوشید باید برش و خط بدن شما را به نمایش بگذارد و زیبایی اندام شما به طور کامل مشخص شود. بهتر است لباس شما دوخت و برش هندسی داشته باشد و کاملا فیت تنتان باشد . عده ای اشتباها فکر می کنندوقتی از لباس ساده در استایل مینیمال صحبت می کنیم ، یعنی لباس بی قواره و حوصله سر بر است اما نکته مهم این است که شما می توانید یا کمی طرح و برش دادن روی آستین مانتو  یا لباستان ، خودتان آن را مطابق استایل مینیمال درآورید. در حقیقت استایل مینیمال یعنی برش و طرح ساده ولی با پارچه های شیک و باکیفیت.

ترکیب رنگی استایل مینیمال 

استفاده از رنگ های خنثی اصل مهم در استایل مینیمال است تا بتوان به راحتی آن را با لباس های دیگر ست کرد. به عنوان مثال رنگ هایی مثل مشکی ، سفید ،طوسی ، بژ و رنگ هایی از این قبیل را در استایل مینیمال می توان به وضوح مشاهده کرد. اما همانطور که گفته شد پالت رنگی استایل مینیمال محدود به این رنگ ها نیست .

در استایل مینیمال مدرن ، طراحان لباس به به کار گیری لباس های تک رنگ اما با رنگ های روشن و شاد مانند سبز، قرمز و… با بقیه رنگ های خنثی ، طرح ها و ست های بسیار بی نظیری را به این سبک و استایل وارد کرده اند که می توانید از آن ها لذت ببرید . اما به یاد داشته باشید که حداکثر از دو آیتم با رنگ های شاد را به کار ببرید تا از خط مهم استایل مینیمال خارج و جدا نشوید.

اکسسوری های مناسب برای سبک مینیمال

عده ای از افراد اشتباها فکر می کنند استایل مینیمال مخالف استفاده از اکسسوری است . اما شما می توانید در کنار لباس هایی که به سبک مینیمالیستی هستند از اکسسوری های ساده اما شیک استفاده کنید . به عنوان مثال گوشواره ها و دستبند هایی که جدیدا مد شده اند و به سبک مدرن هستد برای این استایل استفاده کنید. همچنین شما می توانید از کیف و کفش هایی که کمی نگین دارند یا براق هستند و یا اکسسوری های براق فلزی  هم برای این استایل استفاده کنید.

اکسسوری های استایل مینیمال

طرز ست کردن لباس ها و اکسسوری ها در استایل مینیمال

همان طور که در این مطلب خواندیم ، لباس های ساده و تک رنگ در این استایل بسیار زیبا و شیک به نظر می رسد. با در نظ گرفتن این نکات می توانید از ست هایی که در زیر گفته شده استفاده کنید:

۱٫ تی شرت یا شومیز

برای استایل مینیمال داشتن یک تی شرت یا شومیز با طرح ساده و تک رنگ بسیار پر کاربرد است. شما می توانید این به راحتی آن هارا با دامن یا شلوار ست کنید.

۲٫شلوار جین گشاد

در استایل مینیمال پوشیدن شلوار جین راسته یا دم پا گشاد بسیار پر کاربرد است. شما می توانید از جین آبی یا مشکی با یک تی شرت ساده ویا مانتویی که طرح هایی که شلوغ نیستند استفاده کنید که در این صورت از پوشیدن این سبک از لباس پوشیدن خسته نمی شوید.

۳٫اورکت یا بارانی

بهتر است از اورکت های یا بارانی هایی که رنگ خنثی دارند مثل رنگ شتری یا سرمه ای برای فصل پاییز یا زمستان استفاده کنند.

۴٫طرز آرایش و مدل مو

نکته مهم در این طرز آرایش و مدل مو است. خانم هایی که استایل مینیمال را دنبال می کنند باید این نکته را در نظر بگیرند که بهتر است از آرایش و مدل موی پر زرق و برق فاصله بگیرند. تا با لباس هایشان هماهنگی داشته باشد.

استایل مینیمال زنانه است یا مردانه؟

یکی از نکات مثبت و بهترین ویژگی استایل مینیمال این است که این استایل تفکیک جنسیتی ندارد . یعنی هم آقایان و هم بانوان می توانند استایل مینیمال را برای خود به کار ببرند و به کمد لباسشان به صورت کاربردی تر نگاه بیندازند .

تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال 

در استایل ها معمولا نقاط مقابلی وجود دارند که کاملا بایکدیگر در تضاد می باشند به طور مثال می توان استایل fast show و استایل slow show اشاره کرد. استایل ماکسیمال نیز دقیقا در نقطه مقابل استایل مینیمال قراردارد. استایل ماکسیمال بر این عقیده است که باید با جزئیات بسیار و شلوغ کردن استایل به جذابیت رسید، اما استایل مینیمال همیشه سعی دارد تا زیبایی و جذابیت را در جزئیات کم تر پیدا کنید و استفاده بسیار زیاد از اکسسوری و لباس های چند لایه را نمی پسندد.

تضاد این دو استایل را می توان فراتر از پوشاک دید و اثرات آن را در دکوراسیون نیز بسیار مشهود می باشد. استایل مینیمال بر این باور است که باید در طراحی دکوراسیون از سادگی بهره برد و در نوع رنگ ها بیشتر به به سراغ رنگ های خنثی و رنگ های جامد می روند. اما سبک ماکسیمال همیشه به دنبال رنگ های گرم می رود و هر چه محیط را شلوغ تر طراحی کنید، به سبک ماکسیمال نزدیک تر خواهید بود.

نکات پایانی

استایل مینیمال یک استایل پرکاربرد است که هم برای بانوان و هم برای آقایان استفاده می شود که باعث صرفه جویی در هزینه و وقت می شود هم استایل متفاوتی را برای شما رقم می زند. با داشتن این استایل می توانید با داشتن تعداد کمی از لباس ها ساده ، شیک و جذاب به نظر برسید . همئ جنین می توانید از این استایل بار ها بارها بدون این که از آن خسته شوید استفاده کنید و این طور حس کنید که وقتی دیگران خود را با لباس های پر زرق و برق در گیر کرده اند ، شما با یک تی شرت ساده و شلوار جین بسیار خوش تیپ تر از دیگران به نظر می رسید. می توانید برای شکیل شدن استایلتان از اکسسوری های مینیمالیستی کمک بگیرید .

چون مانتو یکی از مشخصه های اصلی هر استایلی محسوب می شود پس بهتر است برای داشتن یک استایل مینمال ابتدا مانتوی خود را انتخاب کنید و پس از آن بقیه آیتم های استایلتان را در طیف های مختلف از رنگ مانتوی خود انتخاب کنید .  شما می توانید در فروشگاه بانوان انواع مختلف مانتوها را در رنگ های مختلف مشاهده و بعد از آن استایل مینیمال مورد علاقه خود را خلق کنید.شما می توانید به راحتی استایل مینمال داشته باشیدفقط باید کمی خلاقیت داشته باشید .

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: