استایل ویمسیکال

انواع استایل ها در دنیای مد

استایل ویمسیکال

استایل ویمسیکال چیست؟

استایل ویمسیکال
استایل ویمسیکال

شاید کلمه استایل ویمسیکال در مد و فشن را تا کنون نشنیده باشید ! مطابق تعریفی که در دنیای مد و فشن وجود دارد ، استایل ویمسیکال استایلی تابع این سبک است که از خیال و بلند پروازی سرچشمه می گیرد . به دلیل رنگ های متنوع پذیرش میکس و مچ رنگ ها ، ترکیب الگو ها و بافت پارچه ها در این استایل ، منتقدان این سبک را خیال آمیز معرفی کرده اند.

در سبک ویمسیکال به جای رنگ سیاه که در این استایل جایگاهی ندارد ، بیشتر از رنگ های آبی ،سبز و صورتی روشن استفاده می شود. در کمد افرادی که استایل ویمسیکال را دنبال می کنند، می توانید بخش عظیمی از رنگ ها و پترن ها را در پوشاک و اکسسوری ها مشاهده کنید. در این استایل، به دامن های بلند ،پیراهن های دخترانه کوتاه و اکسسوری های دست دوز و رنگی توجه خاصی می شود. پترن هایی که در این استایل مورد توجه قرار می گیرند ، پترن های گل گلی ، نقطه دار و توپ توپی هستند .

اگر شما هم طرفدار سبک و استایل ویمسیکال هستید بهتر است سری به فروشگاه بانوان بزنید.

سبک استایل ویمسیکال

استایل ویمسیکال ترسی از این که از چارچوب استایل جامعه خارج شود ، ندارد. بلکه دوست دارد در معرض نگاه افراد قرار بگیرد و از این کار لذت می برد. در کل سبک ویمسیکال به ” جسارت بازی با فشن ” معروف است .

شما می توانید انواع مانتو های فروشگاه بانوان را مشاهده و مطابق سبکی که می پسندید مانتوی مورد علاقه خود را پیدا کنید.

پیراهن های بلند با رنگ های شاد در استایل ویمسیکال

یکی از ویژگی های اصلی استایل ویمسیکال استفاده ار ترکیب رنگ های شاد و سرزنده است. این رنگ ها طرفداران زیادی مخصوصا در فصل تابستان پیدا می کنند. کیارا chiara ferrangi که یکی از سوپر مدل های مشهور ایتالیایی است که از پیروان سرسخت این سبک و استایل است و دوست دارد در فصل تابستان لباس های بلند رنگی بپوشد. در استایل ویمسیکال ، بیش تر از رنگ های سفید یا طوسی خیلی روشن به عنوان رنگ خنثی استفاده می شود.

دامن های بلند با پترن های رنگی در استایل ویمسیکال

یکی از آیتم های اصلی کمد افرادی استایل ویمسیکال را دنبال می کنند ، دامن های کلوش و بلندی است که در رنگ های شاد و پترن های دخترانه و رنگی طراحی می شوند. اخیرا در فصل های تابستان ، بانوان ایرانی در استریت استایل های خود ، این دامن هارا می پوشند.

کت های بلند یا statement coat در استایل ویمسیکال

یکی دیگر از آیتم های محبوب سبک ویمسیکال ، کت های بلند با دوخت ساده است که در دیکشنری فشن فارسی به پالتو معروف هستند. این کت ها معمولا در فصول سرد سال در ترکیب با پاشنه بلند و کلاچ های رنگی می بینید. رنگ این پالتو ها در طیف های رنگی شاد صورتی ، لیمویی ، نارنجی ، سبز ،،بنفش با دیزاین های ساده و دخترانه را طراحی می کنند. این پالتو ها را می توان با شلوار های اسکینی و یا بدون شلوار با بوت های نیمه بلند یا پاشنه بلند های کلاسیک ترکیب می کنند.

ماکسی های ویمسیکال

لباس های خنک بلند که پیراهن ها و یا ماکسی های ساحلی یکی دیگر از آیتم های محبوب در این سبک و استایل است . طراحان سبک و استایل ویمسیکال این ماکسی ها را در رنگ های تابستانه و زنده و معمولا با پترن های گل دار طراحی می کنند. کیف ها و صندل های حصیری با تناژ رنگی کرم در کنار پیراهن های شما ترکیب مناسبی محسوب می شود.

سرهمی های کوتاه دخترانه در استایل ویمسیکال

سرهمی یا اوورال های کوتاه که با پارچه های خنک طرح دار برای فصل بهار و تابستان طراحی می شوند به راحتی می توانند استایلی ویمسیکال را برای شما پبه ارمغان بیاورند. برای کامل شدن تر شدن استایل خود کافی است یک عینک آفتابی همرنگ و کیف دستی چوبی و یا حصیری به استایل خود اضافه کنید تا برای یک روز بهاری حذابیت خود را دو چندان کنید.

استفاده مکرر از کفش های بلند در استایل ویمسیکال

اگر دوست دارید سبک پوشش خود را به سمت سبک ویمسیکال تغییر دهید، کفش های پاشنه بلند کلاسیک که موجود در همه رنگ ها است باید حتما در کمد شما پیدا شود. از نظر اقتصادی بهتر است این کفش ها را در رنگ های خنثی تهیه کنید تا همخوانی بیشتری با آیتم های دیگر در استایل شما داشته باشد. رنگ های نقره ای ،طوسی ، سفید ، کرمی تیره و روشن برای رنگ کفش های پاشنه بلند می باشد.

در سبک و استایل ویمسیکال ، می توانید در فصل زمستان کفش های پاشنه بلند خود را با پالتو های بلند ترکیب کنید.

استفاده از ترکیبات جین در ایجاد استایل ویمسیکال

ویمسیکال جین
ترکیب جین در استایل ویمسیکال

پارچه های جین آبی روشن و یخی چون دارای فاکتور های ویمسیکال هستند در فصل تابستان کاربرد های زیادی دارند. کت های نیم تنه ی جین رنگ روشن ، دامن های جین داری گلدوزی و شلوار های جین با دیزاین های رنگارنگ ، گزینه های مناسبی برای ایجاد یک استایل ویمسیکال هستند. کت های روشن جین برای این که روی پیراهن های بلندی که به سبک ویمسیکال هستند پوشیده شوند ، ایده بسیار جالبی به نظر می رسند.

پترن نقطه ای در استایل ویمسیکال

همانطور که گفتیم سبک ویمسیکال به تنوع و بازی در رنگ ها و دیزاین ها معروف است . پترن polka dot یکی از
پترن هایی است که طراحان سبک ویمسیکال به آن توجه کرده اند. طراحان برای طراحی این نقطه ها ، رنگ های شاد و کم رنگ را ترجیح می دهند. این پترن کاربرد زیادی در طراحی لباس های تابستانه دارند.

پترن فلورال در استایل ویمسیکال

پترن فلورال در ویمسیکال
پترن فلورال در استایل ویمسیکال

یکی دیگر از پترن های پر طرفدار در این استایل ، گل های خوش رنگ زیاد روی این لباس است. این پترن هم در دامن ها و هم در پیراهن های کوتاه دخترانه و هم در ماکسی های ساحلی استفاده می شوند و نتیجه های بسیار خوبی به همراه دارد. پترن های فلورال علاوه بر این که روی پارچه لباس پرینت دارند ، به صورت برجسته روی لباس و یا کیف ، کفش و اکسسوری ها دیده می شود. با این که در طراحی پترن های در پالتو های زمستانی نیز استفاده می شوند. اما در فصل بهار این طرح ها ترند می شوند.

پترن رنگین کمانی در استایل ویمسیکال

پیش از این در مورد تمرکز سبک ویمسیکال روی ترکیب رنگ های شاد صحبت کردیم. پترن های رنگین کمانی ویژگی اصلی این سبک و استایل را دارند و از الگو های پرطرفدار در میان استایلست های این سبک شمرده می شوند. این نکته را در نظز بگیرید که منظور از رنگین کمانی ،لزوما داشتن ۷ رنگ رنگین کمان نیست ، بلکه کنار هم قرار گرفتن یک ردیف خطوط رنگی شاد و زنده است. برای انتخاب کردن سایر آیتم های استایل خود از رنگ هایی که در آیتم زنگی وجود دارند استفاده کنید.

ترکیب پترن های متنوع

تا کنون با پترن های اصلی استایل ویمسیکال آشنا شده اید که می توانند به صورت تکی و هم به صورت ترکیبی در استایل شما به کار گرفته شوند. اگر شما استایل ویمسیکال را دنبال می کنید ، نگران ترکیب یک دامن گل گلی با بلوز پلنگی نباشید. حتی امکان دارد شما دو آیتم استایل یک مدل ویمسیکالیست هر دو پترن فلورال را دارند ، ولی رنگ و نوع گل های هر دو با هم فرق دارد..

ترکیب فابریک ( پارچه) های متنوع

گفتیم که سبک ویمسیکال، علاقه ای به حضور در چارچوب های اجتماعی مربوط به پوشش را ندارد و معمولا یک گام جلوتر از کلیشه ها حرکت می‌کند. شاید به جهت همین ریسک پذیری بالا باشد که گاهی می‌بینیم پارچه هایی که از لحاظ جنس، هماهنگی زیادی ندارند در یک استایل در کنار هم چیده شده‌اند.

ترکیب رنگ های متنوع 

در سبک ویمسیکال، استایلیست خود را مقید به هارمونی رنگ ها و ست کردن رنگ آیتم های مختلف استایلش نمی‌کند. بلکه به این توجه می‌کند که کدام رنگ ها سرزندگی و خیال انگیزی کافی برای ترکیب شدن در این استایل را دارند. با این وجود، برای بیننده ای که ذهن خود را درگیر کلیشه های پوشش مونوکروم یا رعایت هارمونی در ترکیب آیتم ها نکرده باشد، این کار یک اتفاق جالب و توجه برانگیز است.

لباس مجلسی ویمسیکال

علاوه بر این که سبک ویمسیکال در استایل های روزانه مورد استفاده قرار می گیرد ، می توان از آن در پوشش های رسمی مانند مهمانی های خاص و عروسی ها استفاده کرد. رنگ هایی که برای لباس مجلسی های سبک ویمسیکال استفاده می شود اغلب در طیف رنگ های صورتی ، بژ و سبز خیلی روشن است و دیزاین لباس به صورت پرینتت گل و گل برجسته روی لباس کار می شود.

آرایش مو ها

همان طور که می دانیم استایل ویمسیکال یک سبک ماکسیمالیست و شلوغ به حساب می آید و اغلب از ترکیب چند رنگ و چند پترن گوناگون به وجود می آید . همان طور که می بینید آرایش مو ها اکثرا به شکل هیرکات ساده و با رنگ مو های طبیعی اتفاق می افتد.

اکسسوری های مورد استفاده در استایل ویمسیکال

در این استایل که از طرح ها و رنگ های زیاد و شلوغی استفاده شده است ، طراحی اکسسوری ها هم به طور اغراق آمیزی با رنگ های شاد و سرزنده است. همجنین کلاه ها و کیف های حصیری و چوبی در فصل تابستان و کلاچ ها و کلاه های بافتنی رنگارنگ در فصل زمستان برای ساخت این استایل بسیار تاثییر گذار است.

علاوه براین عینک های آفتابی با فریم های بزرگ و رنگی برای یک فرد ویمسیکالیست یک اکسسوری ضروری به حساب می آید.

حتی تا چند دهه پیش ، بیشتر بانوان در ایران رنگ های تیره و رنگ های خنثای مشکی ، قهوه ای ، سورمه ای و طوسی می پوشیدند. خوشبختانه در سال های اخیر با تاثیر مدیا ها و شبکه های اجتماعی مختلف ، مد و فشن در ایران هم به سمت رنگ های شاد و سرزنده تغییر مسیر داده اند. استایل ویمسیکال دارای ویژگی هایی است که بر عکس استایل آوانگارد ، در استریت استایل ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد.

پیشنهاد ما این است که یک دامن رنگی طرح دار را با لباس و یا مانتوی رنگی و صندل حصیری برای یک استایل ویمسیکال فوق العاده ترکیب کنید و از نتیجه آن لذت ببرید.

جدید ترین مدل مانتو ها به سبک و استایل دلخواه شما در فروشگاه بانوان 

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: