استایل وینتیج

استایل وینتیج

استایل وینتیج چیست ؟ 

استایل وینتیج
استایل وینتیج

استایل وینتیج بر چه پایه و اساسی است؟

اگر احساس می کنید که این سبک از لباس پوشیدن به شما نمی آید، سخت در اشتباهید. صد ها استایل مختلف وجود دراد که شما می توانید از بین آن سبکی که دوست دارید را انتخاب کنید.برای خرید لباس های قدیمی می توانید به فروشگاه های بزرگ بروید و یا نگاهی به به کمد مادر یا مادر بزرگتان نگاهی بیندازید! حال لباسی را که از نظر شما زیبا هست را از کمد در آورید و سپس با ذوق و سلیقه خود آن را مدرن تر کنید . بدین صورت شما یک استایل قدیمی یا وینتیج ساخته اید.

همه ی لباس هایتان را از یک دوره زمانی خاص انتخاب نکنید.

تاکنون تعریف دقیقی از پوشیدن لباس به سبک وینتیج وجود ندارد. ولی به صورت کلی ،اکسسوری ها و لباس های استایل وینتیج ،همان اکسسوری ها و لباس هایی هستند که طراحی آن ها به دهه ۱۹۸۰ و یا پیش از آن مربوط می شود. در نتیجه ، لباس های زیادی در دسته بندی وینتیج قرار می گیرند که شما می توانید با خیال آسوده از بین آن ها انتخاب کنید. امکان دارد شما علاقه زیادی به یک دوره زمانی خاص و مد آن دوره داشته باشید. این امر بسیار طبیعی است . اما پیشنهاد ما این است که لباس هایتان را از یک دوره های زمانی خاص انتخاب نکنید.

بهتر است این لباس ها را با هم ترکیب کنید و ییک استایل خاص و به روز بسازید. اگر شما همه استایلتان را از یک دوره انتخاب کنید ، امکان دارد دیگران متوجه این موضوع نشوند که به استایل وینتیج علاقمند هستید. آن ها این طور فکر می کنند که شما برای مراسمی خاص لباس پوشیده اید ! (به عنوان مثال هالووین )

سبک لباس های محبوب در دوره های زمانی مختلف

می خواهیم به بررسی دوره های زمانی و سبک لباس پوشیدن آن ها بپردازیم :

در دهه ۱۹۰۰ لباس ها و دامن های توری ، پیراهن های جذب و کمر باریک و لباس های یقه دار روی بورس بود.
در دهه ۱۹۱۰ بیش تر افراد کت های بلند و چسبان زنانه و بوت هایی که بند آن ها توری بود می پوشیدند.
در دهه ۱۹۲۰ زیر پیراهن ها و لباس های ابریشمی زنانه که منجوق دوزی های زیبا و خیره کننده داشتند معروف بود.
در دهه ۱۹۳۰ کلاه های زنانه خیلی بزرگ و یقه های خز دار می پوشیدند.
در دهه ۱۹۴۰ شلوار های مدل سیگاری ، بالا تنه یقه بلند و ژاکت های کشبافت پشمی و رنگی معروف شد.

جدید مدل مانتو ها در فروشگاه بانوان 

در دهه ۱۹۵۰ دامن های دایره ای و پشمالو ، کت های چرمی و پیراهن های جذب و استرچ که از گردن تا سر زانو بودند طرفداران زیادی پیدا کرد.
در دهه ۱۹۶۰ خانم های جوان علاقه زیاددی به پوشیدن شلوار های جین پاچه گشاد و تی شرت های شلوغ و طرحدار پیدا کردند.
در دهه ۱۹۷۰ شلوار های جین با لباس های روشن ترکیب شدند و هم چنین کت و شلوار ست و گرمکن پا پر طرفدار شد.
در دهه ۱۹۸۰ رنگ های نئون ، اپل لباس ، ترکیب تونیک و شلوار لگ ، بالا ته توری یا ریش ریش معروف شد.

ترکیب استایل وینتیج با استایل مدرن

عده کمی از افراد وجود دارند که با یک استایل تمام وینتیج شیک و زیبا به نظر برسند. برای این که بتوانید از این استایل نتیجه خوبی داشته باشید و مورد توجه افراد قرار بگیرید و به این موضوع فکر نکنند که برای مراسم خاصی لباس پوشیده اید ، لباس های قدیمی و مدرن را ۵۰/۵۰ استفاده کنید و و با ترکیب این استایل ها حتما به نتیجه دلخواه خود برسید . یکی از این راه ها پوشیدن یک تی شرت قدیمی به همراه یک شلوار جین چسبان یا یک شلوار مدرن ست کنید. یا برعکس آن را بپوشید. یعنی شلوار قدیمی خود را با یک پیراهن و کت مدرن ست کنید.

بدین ترتیب ، تعادل میان سبک لباس پوشیدن شما برقرار می شود . یک راه دیگر برای این که بتوانید لباس هایتان را به سبک مدرن در بیاورید این است که می توانید از اکسسوری های به روز و و مدل مو های ترند استفاده کنید. فراموش نکنید برای این که استایل وینتیج داشته باشید حتما لازم نیست که لباس های مدل قدیمی را انتخاب کنید. شما می توانید از آیتم های کوچک تر مانند شال گردن ، اکسسوری های مدل های قدیمی تر را با لباس های مدرن خود ست کنید. بهتر است یک بار استایل وینتیج را انتخاب کنید و و ببینید که چقدر پوشیدن این لباس ها زیبا و راحت است. آن وقت است که به این استایل علاقمند می شوید و می توانید لباس های سبک وینتیج را به لباس هایتان اضافه کنید.

از لباس های قدیمی خود که کهنه شده اند استفاده نکنید.

این موضوع که لباس های وینتیج به دنیای مد و فشن برگشته اند به این معنی نیست که شما می توانید از همه ی لباس های قدیمی و کهنه ای که در کمد دارید استفاده مجدد داشته باشید ! اگر خیلی اتفاقی یک لباس قدیمی زیبا از ته کمد خود پیدا کردید ، خیلی خوشحال نشوید . اول باید خیلی دقیق آن را بررسی کنید. با پیدا کردن کوچک ترین مشکل مثل سوراخ شدگی ، پارگی ، لک داشتن و یا هر چیز دیگری ، لباس بلا استفاده می شود و نباید از آن استفاده کنید. ابتدا باید آن را به یک خیاط بدهید تا مشکل آن را برطرف کند و پس از آن می توانید آن را بپوشید.

علاوه بر این قبل از استفاده از لباس های قدیمی خود ، حتما آن را به خشکشویی ببرید. چون اکثر این لباس ها بوی به خصوصی گرفته اند یا چروک هایی دارند که به راحتی با اتو صاف نمی شوند و نمی توانید آن ها را در خانه از بین ببرید.
به عنوان نکته پایانی باید بگوییم اگر لباس قدیمی خود که البته عاشقش هم هستید را به تن کردید و دیدید به طور کامل اندازه تان نیست ، هرگز آن را استفاده نکنید. استفاده از این گونه لباس ها که خیلی گشاد یا خیلی تنگ هستند استایل شما را به هم می ریزد و شما را بد فرم نشان می دهد.

لباس های جدید الهام گرفته از دوران قدیم

خیلی از مغازه ها ، مزون ها و برند های معروف مختلف ، از سبک لباس های وینتیج الهام می گیرند و لباس های مدرن و زیبا طراحی می کنند. البته جس این لباس ها سازگار با طبیعت نیست ، چون در این لباس ها پلاستیک به استفاده شده است. لباس های مدرن در مقایسه با لباس های قدیمی در کمد لباستان خصوصیات مثبتی دارند جدید هستند ولی به سبک قدیمی طراحی شده اند . وضعیت این لبس ها کاملا سالم است، به همین خاطر دیگر نگران کهنه بودن لباستان نیستید که با کشش کوتاهی پاره شوند. خیلی راحت می توانید لباس را مطابق سایز خود انتخاب کنید.

طریقه پوشیدن و ست کردن لباس های وینتیج

بلوز و شومیز استایل وینتیج

نخستین و راحت ترین راه برای این که به دنیای لباس های وینتیج وارد شوید این است که از یک دوره زمانی یک پیراهن یا بالا تنه زیبا انتخاب کنید. تمیز نگه داشتن تی شرت و سوییشرت کار خیلی سختی به نظر نمی رسد. علاوه بر این می توانید ترکیبی از لباس های مدرن و بالاتنه های های سبک وینتیج داشته باشید. در واقع ، از محبوب ترین استایل های وینتیج این است که یک شومیز یا بلوز زیبا به سبک وینتیج را با یک شلوار جین چسبان و یک نیم بوت است.

شما می توانید از هر اکسسوری که دوست دارید در این استایل استفاده کنید. علاوه بر این می توانید روی لباس مدرن خود ، یک کت یا ژاکت کشبافت به سبک وینتیج به تن کنید و خیلی راحت استایلتان را به استایل وینتیج تبدیل کنید.

اگر تازه به دنیای وینتیج وارد شده اید، بلوز و شومیز های مخصوص دهه ۷۰ یا ۸۰ را نپوشید ، چون اگر درست بلد نباشید آن ها را با یک دامن یا شلوار مناسب ست کنید استایلتان به هم میان می ریزد و دیگران فکر می کنند لباس هایتان از مد افتاده اند. به جای آن ، یک تی شرت یا سوییشرت اور سایز بخرید و آن را با شلوار جذب و کمربند پهن یک مانتوی جلوباز ست کنید و از آن لذت ببرید.

از دامن های سبک وینتیج شیک استفاده کنید.

به طور کلی ،دامن های سبک وینتیج به دو دسته تقسیم می شوند : ۱٫دامن های ماکسی بلند ۲٫ دامن های قد متوسط .

پوشیدن دامن تا دهه های ۸۰ و ۹۰ در اجتماع خوب به نظر نمی رسید . مگر این که دامن ها قد متوسطی داشتند. در نتیجه برای این قد بلند دامن زیاد به چشم نیاید ، بهتر است از شومیز هایی استفاده کنید که برای سال ۲۰۰۰ به این طرف باشد. با در نظر گرفتن این موضوع ، خیلی راحت می توانید از بین دامن های سبک وینتیج ، دامن مورد علاقه خود را پیدا کنید.

بهتر است رنگ دامن شما خنثی انتخاب شود که خیلی راحت بتوانید با هر شومیزی ست کنید . رنگ هایی مثل مشکی ، قهوه ای ، خاکستری ريال طلایی و یا زیتونی از گزینه های مناسب برای رنگ دامن وینتیج شما هستند.

قبل از این که اقدام به انتخاب و خرید شلوار کنید ، حتما سایز آن را امتحان کنید.

پیدا کردن شلوار سبک وینتیج مشکل به نظر می رسد. زیرا طریقه سایز بندی در دهه های مختلف تفاوت زیادی کرده است. هر چه شلواری که انتخاب کردید قدیمی تر باشد ، با دیدن سایز آن متعجب تر خواهید شد! احتمال این که از سایزی که روی شلوار نوشته شده است سر در نیاورید و با خود بگویید :” این چه چیزی است ؟”
اما اگر به شلوار های سبک وینتیج علاقه دارید ، نگران نباشید. قط باید کمی وقت بگذارید و چند شلوار با سایز های مختلف امتحان کنید تا شلوار با سایز مناسب را پیدا کنید . بعد از این که آن را با یک شومیز با بلوز شیک ست کردید ، و از استایلتان لذت بردید متوجه می شوید که بهترین کار را کردید!

پیشنهاد ما این است که شاوار های سبک وینتیج را با یک تی شرت طرح دار و یا پلیور کشبافت اور سایز امتحان کنید. همچنین ، برای این که استایل شما کمی مدرن تر به نظر برسد، شلوار های سبک وینتیج را با یک بلوز گیپور یا تی شرت آستین حلقه ای ست کنید و آن را داخل شلوارتان بگذارید.

در مغازه ها بگردید و از پیراهن های سبک وینتیج پیدا کنید.

همان طور که قبلا گفته شد، در گذشته پیراهن های خیلی جذب مد بود و طرفداران زیادی داشت. علاوه بر این ، این پیراهن ها تنوع زیادی دارند که می توانید به راحتی از بین آن ها انتخاب کنید . دقت کنید مدل انتخابی شما خیلی راحت با اکسسوری های مختلف ست شود. در نتیجه اگر بخواهید استایلتان کمی به روز شود ، می توانید از اکسسوری های مدرن برای لباستان استفاده کنید.

لباس هایی که در آن ها از تزیینات زیادی استفاده شده باشد برای زمان حال مناسب نیستند. به جای آن می توانید یک پیراهن ساده رنگی یا پیراهن های با طرح خلوت با جنس خوب را با یک بوت ، کفش تخت یا صندل ست کنید.
برای این که استایل خود را کامل کنید از یک کلاه کوچک با نمک ، یا کلاه های بزرگ و چند اکسسوری زیبا و مدرن استفاده کنید.

خوب است که از کلاه یا دستمال گردن های قدیمی هم استفاده کنید.

یگر برای پوشیدن لباس های سبک وینتیج آمادگی ندارید ، می توانید از اکسسوری های کوچک تر استفاده کنید. برای مثال یک لباس کاملا مدرن را با یک کلاه سبک وینتیج ست کنیدو امسال کلاه های لبه دار و توربان ها ترند شده اند.
علاوه بر این می توانید از دستمال گردن های حریر برای دور گردن یا دور سرتان استفاده کنید. فقط زمانی اقدام به خرید آن ها می کنید باید حواستان را جمع کنید و جنس ان ها با کیفیت باشد. چون تعمیر آن ها به این آسانی ها نیست.

دنبال اکسسوری های سبک وینتیج خاص و زیبا باشید.

جواهرات معمولا قدیمی نمی شوند و به راحتی لباس از مد نمی افتند . به همین دلیل می توانید به سادگی از جواهرات قدیمی خود استفاده کنید . بدون این دیگران متوجه قدیمی بودن آن ها بشوند. گردنبند های بزرگ و النگو های ضخیم را در مغازه ها پیدا کنید. دقت کنید که استفاده زیاد زا جواهرات اصلا خوب نیست. پس مطابق لباستان فقط از یک تکه جواهر استفاده کنید.

کفش را فراموش نکنید!

کفش های قدیمی به طور معمول نادیده گرفته می شوند. در صورتی که یک کفش قدیمی زیبا می تواند استایل شما را متفاوت کند. فقط کفش های سبک وینتیج یک مشکل دارند و آن این است که پیدا کردن کفشی که خیلی کهنه نشده باشد و بتوان از آن استفاده کرد بسیار سخت است . بهتر است بوت های بند دار بلند یا کفش های که بالای مچ با نوار بسته می شوند و یا کفش های تخت مدل آکسفورد را پیدا کنید. این مدل کفش ها را می توانید خیلی راهت با هر لباس مدرنی ست کنید . بهتر است رنگ های خنثی را برای کفش های خود انتخاب کنید تا بتوان آن را با هر لباس ست کرد و بهتر است جنس آن چرم باشد.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: