استایل پانک

استایل پانک زنانه

"<yoastmark

همانطور که میدانید صنعت مد و استایل، دائما تغییر می کند وچیزی که در همه ی این استایل ها مهم است ، زیبایی است. هر استایل یا تیپی ، در هر زمان که باشد ،بایستی الهام بخش باشد ودر هر بازه ی زمانی میتواند با دوره قبلش فرق داشته باشد تا فرد احساس خاص بودن کند. از همان ابتدای پیدایش ،استایل پانک تا به الان جزو موثر ترین جنبش ها در صنعت مد بوده است و به علایق خود شخص اهمیت میدهد .

این استایل ساختار شکن درسال های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ در رشد کرد و همچنان به اصل های خود پایبند است.این استایل هم برای زنان مناسب است و هم برای مردان و بر اساس ایده های آزادی خواه پانک شکل گرفته است. آخرین ترند های این استایل را خواهیم گفت ، اصل های استایل پانک زنانه را خواهیم گفت و به معرفی کلی این استایل خواهیم پرداخت .

پانک چیست؟

جنبش پانک از سال ۱۹۷۰ آغاز و به مدت یک دهه بسیار دنبال کننده ومعروف بود امروزه هم میتونیم اثارش را در دنیای پیرامون خود ببینیم .
جنبش پانک تاثیر پذیرفته از آهنگ های راک است امروزه ایدئولوژی های زیادی حول همین موضوع به وجود امده است که هنر های ادبیات،سینما،هنرهای بصری،و رقص و… شامل آن می شود.

این خرده فرهنگ همانند خرده فرهنگ های دیگر بر مهم بودن فرد تاکید دارد .آهنگ های پانک راک در زمان اوج استایل پانک، بسیار معروف وطرفداران زیادی داشت.
هواداران فرهنگ و سبک موسیقی پانک راک از نسل جوان های معترض به نظام حاکمیت و هنجار شکن وضد نظام حاکم بر جامعه بودند.

آزادی عقاید ،فردگرایی و جامعه دور از دیکتاتوری از آرمان های تفکر پانک بود و میتوان همه این ها را در تیپ و استایل پانک دید. این طرز تفکر انسان دعوت میکند که اختیار زندگی شان دست خودشان باشد .

ویژگی های استایل پانک

استایل پانک هم سنت ها را کنار میگذارد، همانند تفکرش این استایل بر ازادی و فرد گرایی تاکید دارد .زنان هم در آن زمان ضد کلیشه هایی در مورد پوشش زنان وجود داشت، قیام کردند.

زنانی که پیرو این تفکر در استایل لباس پوشیدن خود بودند ، هم میخواستند ظرافت زنانه خود را حفظ کنند هم شبیه پسر ها باشن به همین دلیل لباس های زنانه مخصوص این استایل تولید شد .

این لباس ها هم آیتم های استایل مردانه داشتند هم قشنگ و ظریف بودند. برای مثال دخترا ها هودی ،با تیشرت و شلوار ارتشی به تن می کردند . بعضی ها هم پوتینهای بزرگ وسنگینی را به همراه لباس های توری باله می پوشیدند.

تاریخچه ی استایل پانک

در شروع این دوره و رواج استایل پانک ، لباس های کم با تنوع محدود برای استایل پانک وجود داشت .بنابراین طرفداران این جنبش ناچارا لباس هایشان را خودشان میدوختند یا مدل مدنظر خود را به خیاط سفارش میدادند .پس از مدتی کم کم لباس های استایل پانک به شکل عمده در تمام مغازه های فروشگاه پوشاک سر تا سر دنیا عرضه شد .

پس از مدتی طرفداران این استایل  پوشاک مورد نظر خودشان را از تاناکورا ها خریداری کردند و با این کار ، علیه مصرف گرایی انقلاب کردند.همانطور که گفته شد ،هر کسی میتواند در این استایل بر اساس روحیه و سلیقه ای که دارد لباسش را طراحی کند و این به معنای فرد گرایی در استایل پانک به شمار می رود.

پس شما این اختیار را دارید که استایل پانک مورد نظر خودتان را طراحی کنید که هر طراح مد ولباس هم میتواند این کار را انجام دهد . برای مثال، طراح مد انگیلسی ویوین وست وود که به طراحی آیتم های ساختار شکن و شجاعانه معروف است و برای گروه های موسیقی Sex Pistols وThe Exploited لباس طراحی می کرد ، که طراحی لباسشان دست ویوین بوده است که سبک کارش با ژان پل گوتیه طراح اهل فرانسه فرق دارد در این روش طراحی (پانک )هیچ باید نبایدی وجود ندارد.

برای این که این این استایل بی نظیر را انتخاب کنید خوب است که سری به فروشگاه بانوان بزنید و مانتو های این سبک را انتخاب کنید.

آیتم های استایل پانک

استایل پانک، عناصرش را از استایل‌ های مختلف گرفته است. ثاثیر گذار ترین آیتم در این استایل ،فرهنگ “بی دی اس ام ” بود .دختران دنبال کننده استایل پانک تحت تاثیر موثر ترین فرهنگ این استایل یعنی “بی دی اس ام” قرار گرفتند و هواداران این استایل جوراب شلواری های تور ماهی یا توری پاره می پوشیدند.
یکی دیگر از آیتم هایی که در استایل پانک به چشم می خورد این بود که در شانه این لباس ها و اکسسوری ها میخ های قابل مشاهده به نام spike وصل می کردند که جزو زیور آلات ها و اکسسوری های تزیینی به شمار می رود.

هواداران سبک پانک ،اغلب وسایل دوست داشتنی خود را با سنجاق قفلی یا چسب نواری به لباس های خود وصل می کنند یا لباس ها و شلوار های پاره می پوشند .مدتی هم لباس های پانکر هابرای لباس های خود از کیسه های زباله استفاده می کردند. و آن ها از زنجیر و چرم برای تزیین لباس های خود استفاده می کردند. این آیتم ها که در این استایل وجود داشت، با تاثیر گذار ترین فرهنگ پانک یعنی بی دی اس ام ارتباط مستقیم داشت.

 چرم

اگر می خواهید لباس های خود را مطابق این استایل مدرن انتخاب کردن و بپوشید ، بهترین گزینه برای آن چرم می باشد . لباس های چرمی یکی از اساسی ترین آیتم استایل پانک به شمار می رود.به خاطر حمایت از حقوق حیوانات، بیش تر هواداران این استایل چرم مصنوعی رابه جای چرم طبیعی در استایل خود به کار می برند.
پوشیدن کت چرم با شلوار چهارخانه استایل پانک شما را عالی و پوشیدن کت چرم یا کاپشن چرم و شلوار چرم هم برای زنان مناسب است .لباس های چرم مشکی استایل ستاره های موسیقی راک است اگر میخواهید خود را شبیه ان ها باشید این استایل را انتخاب بکنید .

لازم به ذکر است که، کت چرمی شما حتما نباید ساده باشد، بلکه می‌ توانید کت‌ هایی که با نوشته‌ و طرح های مختلف طراحی شده است را نیز انتخاب کنید.
کت های چرمی که شما انتخاب میکنید حتما نیاز نیست که ساده باشند میتوانید طرح دار ونوشته دار هم انتخاب کنید .

کت یا پالتو چرمی بلند کت بلیزر هم برای استایل دخترانه مناسب است .اگر تمایل داشتید کت جین وشلوار جین بپوشید و یک کیف دستی هم همراه داشته باشید .
تیشرت و شلوار جین تنگ به همراه پوتین ترکیب مناسبی است است برای استایل پانک و اگر دوست داشتید میتوانید وسایل مورد علاقه خودتان را به کیف خود وصل کنید .

کفش

در انتخاب کفش در استایل پانک باید دقت داشته باشید که خیلی پانکی باشد پوتین مشکی بهترین انتخاب است .پوتین های نظامی بزرگ هرگز از مد نمیفتد و استایل شما را جذاب میکند .کفش های رنگا رنگ در استایل پانک وجود ندارد ولی اگه دوست داشتید میتوانید پوتین سفید هم بپوشید . گردنبند ها جایگاه ویژه ای در استایل پانک دارند و اکثرا خیلی بزرگو زمخت و بعضا بسیار پبچیده هستند .

اکسسوری های استایل پانک

انگشتر و دست بند های بزرگ هم برای این استایل مناسب هستند و استایل شما را زیبا میکند .به هر اندازه که دوست داشتید میتوانید انگشتر و دست بند بیندازید زیرا در این استایل هیچ محدودیتی در این موارد وجود ندارد . تتو و پیرسینگ از همان ابتدا جایگاه خودش را در این استایل دارد البته پانکر ها صرفا این کار ها را برای زیبایی نمیکنند و تتو های انها حامل پیام های سیاسی و اجتماعی آنهاست.

رنگ مشکی معمولا پر کاربرد ترین رنگ در این استایل است پسر ها و دختر ها پانک خط چشم و رژ و سایه مشکی میزنند که برای این استایل بسیار مناسب است
کلاه های پانک های طبق اصول های این استایل طراحی شده اند و میتوانند استایل زنانه را خاص کنند

دستکش های چرمی یا توری برای سبک پانک بسیار عالی هستند و میتوانند تیپ شما منحصر به فرد بسازد.

بسیاری از هنرمندان معروف هم پیرو این سبک هستند مثلا مدونا خواننده ی آمریکایی در کنسرت هایش اصول استایل پانک را رعایت میکند و مشهور ترین پانکر در میان هنرمندان است .

پانک سلتی

استایل پانک سبک های خاص خودش رادارد، مثلا یکی از سبک های استایل پانک ، پانک سلتی است .این استایل پانک علاوه بر رعایت اصل کلی عنصر های استایل ایرلندی و اسکاتلندی هم در خود دارد .این گروه از طرفداران این استایل معمولاً هودی اسنیکرز، شلوار جین، تیشرت ، شلوار کار ، پوتین، تیشرت ‌های قدیمی کلاه شاپو و فلپ کپ تیشرت فوتبالی، را انتخاب کرده ‌اند. پانک‌ های سلتی، موی کوتاه را ترجیح می ‌دهند.

نکته پایانی

همچنان که می بینید این استایل هنوز هم پابرجاست و امروز میتوان آیتم های جدید تری را در آن دید که استایل خیلی از نوجوانان است .
کسانی که این استایل را مورد استفاده قرار میدهند باید شجاع باشند و به قضاوت دیگران اهمیت ندهند و روی تعصبات خود خط بکشند .این استایل عجیب، نشان ‌دهندۀ آزادی نابی است که طرفداران پانک، در دهه‌ های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰، در سراسر جهان ترویج دادند. اگر در خود، اعتماد به نفس لازم و شهامت را برای انتخاب این استایل می بینید، شک نکنید و همان تیپی که دوست دارید انتخاب کنید و طبق یه سری چار چوب از آن لذت ببرید .

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: