استایل کابوی

استایل کابوی

استایل کابوی چیست؟

استایل کابوی
استایل کابوی

استایل کابوی یا وسترن یکی از قدیمی ترین سبک های هنری است که به سال ۱۸۰۰ برمی گردد. وسترن یک ژانر هنری در آمریکا است به قرن ۱۹ میلادی برمیگردد. این سبک و استایل مربوط به ادبیات و سینمای آمریکا بوده است و به علت تاثیرگذاری و محبوبیت بالایی که داشته وارد دنیای مد و فشن شده است. سبک کابوی یک سبک زندگی هم بوده است که منشا آن به کشور اسپانیا برمی گردد.

ویژگی استایل کابوی یا وسترن چیست؟

این استایل در ابتدا یک استایل محل شناخته شده و معروف بوده است. هنرمندان و افراد مشهوری با استایل کابوی تنواستند این سبک را محبوب و ماندگار کنند. در طول قرن بیستم سینما، تلویزون و رادیو تاثیر زیادی بر محبوبیت این استایل شد. یکی از ویژگی های استایل کابوی یکسانی آن در برخی از لباس های زنان و مردان است.

استایل وسترن توجه بسیاری به اکسسوری دارند و آن ها را جزء مهمی از استایل خود می دانند. بعضی از لباس ها هستند که در استایل کابوی یا وسترین ثابت اند. این آیتم ها عبارت از: شلوار جین، پیراهن چهارخونه و کت جیر است.

استایل گاوچران های اسپانیایی و وسترن از استایل های دوست داشتنی و محبوب است که در نیمه دوم قرن نوزدهم به طور دقیق تر از دهه ۱۸۰۰ به بعد میباشد که به این جور تیپ ها استایل کابوی میز هم گفته میشود

اگر قصد آشنا شدن با این استایل تاریخی و نوستالژیک را دارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و در مورد استایل کابوی یا وسترن بیشتر بدانید.

نقد بررسی استایل وسترن یا کابوی

از پر طرفدار ترین استایل های امسال میتوان به استایل کابوی یا وسترن اشاره کرد . استایل یا تیپی که در آن از جلیقه های جیر با ریش ریش های چرمی بوت های وسترنی چرم پانجو و کلاه استفاده میشود .

همین قضیه باعث شده که این استایل در فیلم ها و سریال های زیادی استفاده شود.

تا این سبک را به یکی از تاثیرگذارترین سبک های دنیای هنر تا به امروز تبدیل کند که علاوه بر سینما و ادبیات،در دنیای مد و فشن هم رد پای آن امروزه به وضوح دیده میشود
علاوه بر این تا امروز این استایل در فیلم ها و سریال ها زیادی استفاده شده در دنیای مد وفشن (کت واک) هم به وضوح مشاهده میشود

در اول مطلب اشاره کردیم که این استایل وسترن یکی از استایل های پر طرفدار سال شده ولی این به این معنا نیست که همانند یک کابوی دهه ۱۹۷۰ لباس بپوشید .
در این مطلب به اجزای استایل وسترن خواهیم پرداخت تا بتوانید با ترکیب کردن موارد این استایل یعنی وسترن از ان به عنوان یه تیپ جذاب استفاده کنید

 کت های وسترنی وکاربرد شان در استایل امروزی

از مهم ترین موارد این استایل میشود به همین کت ها اشاره کرد کت های جیری که ریش ریش های چرمی و برخی هم نقش مایه های وسترنی دارند و با یک بوت چرمی وسترنی تکمیل می کند .
البته این کت با یه نیم بوت ساده و شلوار جین راسته هم تیپ استایل خوبی است و جذاب می شود.موهای خود را هم به اطراف ببافین یا انهارا به حال خود بزارید یک تی شرت سفید هم تیپ شما را تکمیل میکند .

بوت ها و کفش های بلند وسترن

بوت های بلند وسترن یه سبک کلاسیک و مینیمال را برای شما به ارمغان میاورد .این کفش یک استایل شناخته شده و فرق اساسی با دیگر کفش ها دارد .
این بوت ها وقتی با یک دامن یا یک شلوار جین راسته شومیز اورسایز ساده و یک دستمال گردن ترکیب میشوند یک ترکیب فوق العاده و ترکیب ترندی و بی نقص را میسازد .

نام ابزاری متداول در پشت کفش کابو ها است که در هنگام سوارکاری استفاده میشود مهمیز میباشد .

بوت های سبک وسترن یا کابوی دارای ویژگی های ضاهری زیر می باشند:

  • نوکِ تیزِ کفش ها
  • مدل پاشنه
  • جنس چرم
  • طرح های روی کفش
  • ساق های آزاد و بلند
جدید ترین انواع مانتو ها در فروشگاه بانوان

پانچو و جایگاه آن در استایل امروزی

پانچو چیز جدیدی در دنیای مد و فشن نمیباشد بلکه از مدت ها پیش سبک های پاییزی با ان ها کامل می شدند انواع پانچو های وسترنی و کابویی پهلوهایشان بدون دوخت هستند و مثل یک شنل و شال گردن میشود انها رو گردن گذاشت .

بدون شک پانچو محبوب ترین و پرنفوذ ترین رکن یک تیپ کابویی در بین مردمان امروزی می باشد .این پانچو ها با شلوار های اسکینی یک بوت بلند و کیف های چرمی کوچک زیبایی زیادی را برای شما به وجود میاورند و می تواند نظر هر بیننده ای را به خود جلب کنید.

پیراهن های جذاب کابوی یا وسترن

دیگر محل های این استایل جذاب میشود به پیراهن با نقش هایی زیبا در دور یقه . جلو سینه وپشت پیراهن میباشد .این طراحی بیشتر در لباس های مردانه دیده می شود. پیراهن های سبک کابوی دارای یک ویژگی ثابت دیگر نیز هستند.این پیراهن های وسترن یا کابوی همیشه آستین های بلندی دارند.

در مدل های امروزی و یا لاکچری تر لباس های وسترن شاهد طراحی هایی همچون تکه دوزی چرم و جیر، گلدوزی و ریش ریش هایی بر سر آستین و سرشانه هستیم.

تاریخچه استایل کابوی یا وسترین چیست؟

شروع این سبک و لباس کابوی را میتوان کشور اسپانیا نامید .وسترن و کابوی فقط یک استایل پوشاک نمیباشد این استایل در کشور اسپانیا نوع سبک زندگی و فرهنگ مردم این کشور را نشان میدهد مثال ان را میتوان لات های تهران قدیم مثال زد . با توجه به این که سر منشا اولیه این استایل از کشور اسپانیا شکل گرفته است .اما پس از سال ها در کشور امریکا رواج پیدا کرد .

حتی بیشتر از جمعیت گاوچران های قرن ۱۹ در اسپانیا تا اونجا که در سال پایانی دهه ۱۸۰۰ میلادی گاوچران های (مکزیکی)به غرب مهاجرت کردند .این کابوهای مکزیکی جمعیت گسترده ای را در غرب تشکیل دادند و تیپ های متفاوتی نیز نسبت به کابوهای اسپانیایی داشتند.کابوی های مکزیکی استایل و تیپ متفاوتی نسبت به کابوی های اسپانیایی داشتند و جمعیت زیادی را در غرب تشکیل دادند . به همین منوال و پس از مدتی سبک تیپ استایل های کابوی به سرعت در امریکا گسترش یافت .

اکسسوری های استایل کابوی

تیپ کابویی یا وسترن نیز مانند دیگر تیپ ها از اکسسوری های بسیار خاصی دارا میباشند که به نوعی هویت این تیپ را نشان می دهد.
همانگونه که میدانید کلاه های کابوی یا اسب سواری از مهمترین اکسسوری های این سبک جذاب شناخته میشود .
دستمال گردن های نقش دار با رنگ های معمولا شاد از دیگر اکسسوری های این استایل تیپ به حساب می آید.
که در دور گردن به صورت طرح دار بسته می شود. این دستمال های گردن در گرمای بیابان ها هنگام اسب سواری به عنون عرق گیر نیز استفاده می شود.
کمربند های چرمی و ساده نیز دیگر اکسسوری یک گاوچران بوده است.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: