استایل کالج

استایل کالج

آشنایی با استایل بچه پولدار های آمریکا

استایل کالج یا پرپ چیست؟

استایل کالج
استایل کالج

همانطور که از تیتر مطلب مشخص است ،احتمالا متوجه شده اید که این استایل از فرهنگ پوشش بچه پولدار های آمریکا نشئت گرفته است.چون این استایل از لباس پوشیدن ،استایل مورد علاقه آن ها برای پوشش مدرسه و دانشگاه بوده است ، از این رو به استایل کالج معروف شده است.

اکنون می خواهیم در این مطلب شما را با تاریخچه و نحوه پیدایش استایل پرپ یا کالج آشنا کنیم . علاوه بر این در ادامه مطلب به این موضوع می پردازیم که چگونه می توان یک استایل پرپ یا کالج داشت . پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

شما می توانید در فروشگاه بانوان انواع مانتو های به سبک استایل کالج و یا استایل مورد علاقه خود پیدا کرده و با آیتم های دیگر ست کنید.

تاریخچه پیدایش استایل کالج یا پرپی

اگر با نحوه شکل گیری استایل های مختلف آشنا باشید ، متوجه این موضوع هستید که سبک ها و استایل های گوناگون از لباس پوشیدن از سبک زندگی ،موقعیت جغرافیایی و موقعیت زمانی نشئت گرفته اند. استایل کالج هم از نواحی شمال شرق آمریکا و در مدارس خصوصی و لاکچری که فقط ثروتمندان توانایی تحصیل در آن جا را داشتند ، ایجاد گردیده است.
البته همانطور که پیش از این اشاره کردیم ، این استایل به دلیل این که مورد علاقه دانش آموزان و دانشجویان آن زمان بوده است ، به استایل کالج معروف شده است. در صورتی که عده ای استایل پرپ را به طور کامل از استایل کالج جدا می دانند.

البته نکته دیگری در مورد شکل گیری این سبک از لباس پوشیدن وجود دارد . این استایل به صورت برنامه ریزی شده در مدارس خصوصی آمریکا شکل گرفت. در آن زمان مدارس برای این که دانش آموزان را متناسب با جایگاه خانواده اشرافی تربت کنند ، تلاش می کردند تا علاوه بر نوع لباس پوشیدن ، به نحوه برخورد ، نحوه بیان و در کل شخصیت آن ها را شکل بدهند. در طی همین مسیر موجب شکل گیری فرهنگی به نام پرپ یا کالج شد.
در نتیجه می توان این استایل را یکی از استایل های با کلاس می نامند که می تواند شما را تبدیل به فردی با شخصیت کند. اما در پایان این قسمت بهتر است که با معنای لغوی کلمه پرپ نیز آشنا شوید : پرپ به معنای لباس فرم مدارس پیش دانشگاه یا کالج در نواحی شمال شرق آمریکا می باشد.

امروزه این استایل توانسته خود را نشانگر شخصیتی آراسته، خوش استایل، مودب، خوش مشرب ، تحصیل کرده و موفق نشان بدهد.

چگونه یک استایل کالج یا پرپی داشته باشیم؟

همانطور که در فسمت ها قبل هم توضیح دادیم ، استایل کالج یا پرپی شخصیتی آراسته ، مرتب و مودب و خوش استایل را نشان می دهد . در نتیجه باید مانع از پوشیدن آیتم هایی شویم که با هم جور در نمی آید. آیتم های مثل شلوار جین پاره و یا خیلی جذب و چسبان و آیتم های گشاد یا همان فری سایز در استایل کالج ممنوع می باشند.

آیتم هایی که در استایل کالج استفاده می شوند باید اندام شما را متناسب با سایز واقعی شما نشان دهد. اگر می خواهید یک استایل ساده ، شیک و در عین حال جوان پسند داشته باشید ، یکی از گزینه هایی در اختیار دارید استایل پرپی است .
در ادامه مطلب می خواهیم به صورت موردی آیتم های استایل کالج را به شما معرفی کنیم.

در استایل پرپی از چه رنگ هایی می توان استفاده کرد؟

برای این که در این سبک از لباس پوشیدن آیتم های رنگی داشته باشیم ، بهترین گزینه ها رنگ های سبز زمردی ، قرمر بورگاندی ،آبی کلاسیک یا سرمه ای هستند. البته رنگ های با کلاسی مثل رنگ های خاکستری و قهوه ای و طیف هایی از این قبیل می توانند گزینه مناسب و جذابی به نظر برسند.

رنگهایی مثل قرمز، صورتی، کرم هم رنگهای جذاب این استایل هستند که هم مناسب با مکان های رسمی است و هم مناسب برای ترکیب یک استایل روزانه که هم در همه ی فصل ها کاربرد و زیبایی خود را دارد.

البته یک نکته را نباید فراموش کرد و آن این است که برای انتخاب رنگ در استایل کالج باید رنگ های با کلاس را انتخاب کنید. معمولا رنگ های تیره کلاس بیش تری نسبت به رنگ های روشن دارند.

پارچه های مناسب برای استایل کالج

یکی از مهم ترین موارد برای هر سبک از لباس پوشیدن ، پارچه و نقشی است که در آن استایل دارد. برای استایل کالج یا پرپی شما باید بیش تر پارچه های چهارخانه ، شطرنجی ، گینگهام ، تویید ، آرگایل و تارتان را انتخاب کنید. این سبک از طرح و نقش ها استایل کالج را نشان می دهد.

چه لباس هایی برای استایل کالج مناسب هستند؟

در کمد لباس یک طرفدار استایل کالج لباس های یقه دار ، پولوشرت ها ، پیراهن های آکسفوردی ، جلیقه های کلاسیک و کت های بلیزر دیده می شود.
دامن پلیسه و پیلی دار کوتاه با جوراب و جوراب شلواری برای دختر خانمم ها کاربرد زیادی دارد. در فصل زمستان ژاکت هایی با بافت ریز دکمه دار و پلیور های یقه هفت همراه یک شومیز یقه دار یقه دار برای یک فرد طرفدار استایل پرپی بهترین انتخاب است.

همان طور که گفتیم بافتهای یقه هفت با طرح و نقش های ساده که یقه باز داشته و یقه بلوز های سفید همیشه از زیر پلوشرت ها بیرون بوده. این آیتم هم جزو آیتم های ثابت این استایل در زمستان برای دخترها و پسرها بوده است.
بلوزهای آستین بلند مردانه با یقه های بسته و رنگ سفید که در تابستان از جنسهای حریر و در زمستان از جنس کتان و جنسهای ضخیم تر استفاده می‌شده. از آیتم های ثابت این استایل است.

اکسسوری های جداب و پر طرفدار استایل کالج

درباره اکسسوری های محبوب و پر طرفدار ایتایل پرپی باید گفت هر چه این اکسسوری ها طریف تر و کلاسیک تر باشد بهتر است. پرپ ها افراد پولداری هستند که زرق و برق و تجمل را دوست ندارند و تنها شیکی و آراسته بودن برایشان مهم است. در نتیجه تعداد کاسسوری های مورد استفاده آن ها کم است.
اکسسوری هایی که در این استایل استفاده می شوند دستبند های چرم باریک ، ساعت هایی با بند چرم یا گردنبند های ظریف و باریک هستند. اما همانطور که از نام استایل کالج مشخص است این اکسسوری ها در کالج استفاده می شوند. اکسسوری های کم تر و ظریف تر در حقیقت راحت بودن این استایل را حفظ می کند.

زیور آلات اکسسوری های مورد استفاده آن ها معمولا نقره ای ، مات و ساده هستند. یکی از اکسسوری های مورد علاقه سبک کالج مروارید ها هستند. آن ها در بعضی مواقع از گل سینه های فانتزی روی یقه کت و یا جلیقه خود استفاده می کنند. در نتیجه در هنگان انتخاب و خرید اکسسوری ، مدل های طریف و خاص توجه آن ها را جلب می کنند و از انگشتر ها و یا گردنبند های عجیب خودداری می کنند.

اما برای آقایان هم اکسسوری های مناسبی هم در این استایل رواج دارند . برای این که انتخاب راحت تری داشته باشید مانند کسی فکر کنید که یک فرد اشرافی است . حتما برای این افراد اکسسوری هایی مثل کراوات، پاپیون ، کلاه های آفتابی لبه دار و یا کلاه برت از آیتم های شاخص این استایل می باشند.
البته این نکته را فراموش نکنید که کمربند هم از مهم ترین اکسسوری های هر استایلی می باشد اما در استایل پرپی باید کمربند های با سگک ساده و کلاسیک را انتخاب کنید.

کفش های مناسب برای استایل کالج

اگر می خواهید کفشی را انتخاب کنید که استایل شما را شیک و با کلاس نشان دهد چه کفشی انتخاب شما می باشد ؟ حتما باید کفش های چرمی ، آکسفوردی و در نهایت برای استایل های ورزشی و اسپرت کفش ورزشی انتخاب کنید.
توصیه ما به شما این است که کفش های ساده و بدون رزق و برق را انتخاب کنید.

کفش لوفر که در سال های بعد به کفش کالج معروف شد در حقیقت مخصوص استایل کالج و کامل کننده این استایل شیک و زیبا بود . رنگ کفش ها را معمولا با رنگ کمربند ست می‌کردند و اغلب از جنس جیر یا چرم بوده است. البته مدل کفشهای دیگری هم مانند کفش های بسکتبال یا کفشهای کتانی سبک از فاکتورهای دیگریست که در این استایل استفاده می شده است.

شلوارهای کتان مناسب استایل پرپی

شلوارهای کتان اتو کشیده که فاق بلندی دارند و دم پای آن ها رو به بالا تا خورده است ،اغلب در رنگهای روشن استفاده می‌شده و با رنگ پلیورهایشان ست می‌شده که از ویژگی های این استایل است.

جوراب های رنگی مخصوص استایل کالج

جوراب های ساق بلند رنگی که معمولا رنگ آن ها خاص و متضاد ازاستایل انتخاب می‌شده هم از دیگر ویژگی های منحصر بفرد این استایل است. که امروز هم جوراب های رنگی بسیار پر طرفدار است.

مدل مو و آرایش صورت مناسب با استایل کالج

در استایل پرپ یا کالج شما باید از مدل مو های ساده، کوتاه و کلاسیک استفاده کنید. مدل موهای فشن و مد روز گزینه خوبی برای شما نخواهد بود. خط ریش و خط پشت مو خود را به صورت پهن و ساده تنظیم کنید.
خانم های پرپی پوش باید موهایی بلند و بازی است که هم مناسب با مکان های رسمی است و هم مناسب برای ترکیب یک استایل روزانه که هم در تمام فصل کاربرد و زیبایی خود را دارد.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: