استایل کلاسیک

استایل کلاسیک

استایل کلاسیک

استایل کلاسیک (Classic style)

استایل کلاسیک
استایل کلاسیک

استایل کلاسیک بیانگر ظاهری آراسته و با سلیقه است. شما با احتیاط بیش تری نسبت به افراد مطابق روز لباس می پوشید . لباس های کمد شما اکثرا با لباس های ساده و خنثی با رنگ های مشکی ، طوسی ، آبی و بژ پر شده است . خط های صاف و منظم در کمد شما به چشم می خورد . جنس لباس های مورد علاقه شما مانند تاپ ها، پلیورها و… نرم و لخت با کمر تنگ می باشد.

ویژگی های استایل کلاسیک

ترجیحا پوشش و ظاهر خود را رسمی و ساده نگه دارید. در طبیعت استایل کلاسیک تمایل به ست کردن لباس ها مانند رنگ کیف و کفش وجود دارد. و به مد های روز که توجه زیادی را به خود جلب می کند تمایلی ندارید .رنگ شتری جزو رنگ های خنثی محسوب می شود که این رنگ ها جزوی از استایل کلاسیک به حساب می آیند. در نتیجه اگر شما به استایل کلاسیک علاقه دارید و ترجیح کی دهید لباس های ساده ای بپوشید که هرگز از مد نمی افتند بهتر است رنگ شتری را انتخاب کنید. رنگ شتری ترکیبی فوق العاده با سایر لباس های استایل کلاسیک به وجود می آورد. مانند ترکیب بارانی شتری همراه پوتین کلاسیک که یه استایل کلاسیک فوق العاده به وجود می آورد که مناسب فصل پاییز است.

استایل کلاسیک از پایه های و اساس خوش پوشی به حساب می آید . مشخصه ی اصلی استایل کلاسیک ، یک زن مرتب و تمیز با لباس ها و زیور آلات شایسته و مناسب است. بانویی که این استایل را بر می گزیند ،جذاب و شیک پوش است و از این که اعتماد به نفس و قدرت کنترل خود را به نمایش بگذارد ترسی ندارد. این بانوی خوش پوش به هر مجلسی که وارد می شود ، همه ی حواس هارا به خود جلب می کند . از زیر شاخه های استایل کلاسیک می توان به مینیمال گرایی ، ظرافت و زیبایی اشاره کرد. علاوه براین استایل کلاسیک با استایل های طبیعی و نمایشی در ارتباط است.

چگونه استایل کلاسیک داشته باشیم:

انتخاب رنگ ها باید سنجیده باشد و بهترین رنگ هارا برای استایل کلاسیک به طوری که خنثی و بیحال به نظر نیاید انتخاب کنید. ظاهر خود را بهتر کنید و سعی در نمایش جنبه های شوخ ، راحت و جذاب خود داشته باشید. برای مثال ، به ظاهر خود یک سری ریزه کاری های جالب اضافه کنید. مثلا یک شال با رنگ های فوق العاده ، زیورآلات و اکسسوری های مد روز ، صندل های با بند چرمی و کیف های کوچک از جمله ریزه کاری ها هستند. شما می توانید مشخصه هایی از استایل کلاسیک را با بقیه استایل ها ترکیب کنید.

این مهم نیست که شما برای چه موقعیتی می خواهید آماده شوید . برای مهمانی ، سرکار ، رفتن به دانشگاه یا فقط برای یک دورهمی دوستانه یا خانوادگی. استایل کلاسیک همه جا و در هر موقعیتی کاربرد دارد. همانطور که از اسم این این استایل مشخص است ، استایل خاص کلاسیک به زمان و مکان محدود نیست.
امکان دارد همه ی آیتم های سبک کلاسیک برای همه ی افراد مناسب نباشد . اما همیشه با کمی گشتن می توانند آیتم کلاسیکی که مناسب
شخصیتشان باشد را پیدا کنند. این یکی از ویژگی های منحصر به فردی است که استایل کلاسیک آن را دارد. این استایل می تواند در
لباس های هر بانویی پیدا شود و به کمد لباس محبوبش تبدیل شود. در ادامه مطلی چند آیتمی که به شدت مورد برای استایل کلاسیک نیاز
است را به شما معرفی ممی کنیم.

هفت آیتم بی نظیر برای داشتن یک استایل کلاسیک

بلوز و شلوار یا اورال سفید رنگ

یک اورال کاملا سفید یا یک بلوز و شلوار هماهنگ و سفید بسیار با استایل و خاص است و می توانید به راحتی در بیش تر مواقع از آن استفاده کنید و توجه همه را نسبت به خود جلب کنید . این آیتم را می توانید در مهمانی های خانوادگی یا مراسم های رسمی تر با آرایش به جا و مناسب آن را کامل کنید. شما می توانید استفاده کاربردی از بلوز و شلوارتان داشته باشید . اما باید سایز و مدلی که می خواهید را انتخاب کنید را فراموش نکنید . چون شما مسلما دوست ندارید با انتخاب سایز و مدل نامناسب زیبایی لباس را از بین ببرید. امکان دارد بخواهید یک بلوز یقه هفت را با یک شلوار پاچه گشاد ست کنید یا یک بلوز یقه بسته را با یک شلوار جذب ست کنید.

همه ی موارد بالا امکان پذیر و شیک است تنها تا وقتی که به سایز و فرم بدنتان دقت کنید و انتخاب درستی داشته باشید . چه در این استایل و چه بقیه استایل ها این را به یاد داشته باشید که اصل مهم توجه کردن به سایز بدن و تلاش برای زیاده روی نکردن در نشان دادن برجستگی های بدن است. اگر هوا سرد شد، به راحتی می توانید یک نیم کت شیک یا کت مجلسی به تن کنید و استایلتان را کلاسیک تر کنید. برای پوشیدن بلوز و شلوار سفید برای استایل کلاسیک باید به سه نکته زیر توجه کنید.

نکته اصلی در پوشیده بودنه
یه مقدار از گردنتون رو به در دید قرار دهید تا جلوه زیباتری بگیرید.
زیورالات رنگ دار استفاده کنید تا تیپتون از یکنواختی و تک رنگی خارج بشه.

کت و نیم کت های کلاسیک

کت های زنانه قرار است تا ابد شیک و خاص بمانند و این یک اصل مهم است که هر شخصی که به دنبال استایل و مد و فشن است خیلی خوب از آن خبر داره . هیچ گاه از مد نمی افتند و همیشه می توانند باعث درخشش تیپ شما شوند. به خصوص زمانی که از تیپ و استایل کلاسیک صحبت می کنیم. کت ها مخصوص ست کردن با بلوز ها و کفش هاتون هست و با ست کردن آن ها با آیتم های های مختلف هر بار بک نمای جدید و متنوع به استایلتان دهید.

نکاتی که باید باید هنگام پوشیدن کت ها به یاد داشته باشید این است که اول از هر چیزی مطمئن شوید که آستین هارا برای جذاب تر شدن بالا داده اید . بهتر است کتی بخرید که یکن آستین هاش کوتاهه و تا ساق دست هایتان باشد. بهتره کتتان روی شانه ها راحت باشد تا بتوانید آزادانه تکان بخورید . شما دو انتخاب برای انتخاب کت دارید : می توانید یک کت تنگ بخرید تا جدب بدنتان باشد و زیبایی اندام شما را بیش تر به نمایش بگذارد یا یک کت اور سایز بگیرید تا حالت آزاد و رهایی به شما بدهد . هر دوی آن ها در استایل کلاسیک قرار دارند و این بستگی به شما دارد که کدام را انتخاب کنید.

شلوار مشکی

یک بخش اصلی از هر استایل شلوارها هستند و وقتی از استایل کلاسیک حرف می زنیم هر خانمی که عاشق مد است یک شلوار مشکی دارد . با شلوار مشکی شما ضربه آخر استایل کلاسیک زدید . شضما می توانید شلوار مشکی را با هرچیزی و خیلی راحت ست کنید .
می توانید با بلوز های رسمی یا تاپ ها و کت های مجلسی خود ست کنید.
یک همراه اصلی با کت شما برای مهمانی می تواند شلوار مشکی شما باشد . مطمئن شوید که شلوارتان قشنگ به تنتان می نشیند . در نقاطی که دوست دارید تنگ و گشاد است. وقتی برای خرید شلوار مشکی اقدام می کنید باید دقت کافی را داشته باشید تا شلواری که ممکن است دلتان را بزند یا تکراری شود را انتخاب نکنید . قرار است این شلوار را زیاد بپوشید و به شلواری نیاز دارید که یک مدت طولانی راضی نگهتان دارد.

کفش پاشنه کوتاه مشکی

هیچ استایل کلاسیکی بدن یک کفش با پاسنه های تقریبا بلند مشکی کامل نیست. این مدل از کفش های زنانه که سال ها در صنعت مد و فشن جایگاه ثابتی دارند و در انواع و مدل های مختلف به بازار عرضه می شوند. این کفش ها برای هر مناسبتی استفاده می شوند. مانند قرار های کاری ، مهمانی های عصرانه دور همی و قرار های دوستانه . شما می توانید در همه موقعیت ها این کفش را بپوشید و شیک و زیبا جلوه کنید.
از این که کفشتان راحت است و پاهایتان را اذیت نمی کند اطمینان حاصل کنید. نیازی به پوشیدن کفش های بیش از حد بلند نیست . یک پاشنه متوسط برای شما بهتر است و کارتان راه می افتد . برای این که بتوانید کفشتان را با هر لباسی ست کنید رنگ مشکی بهترین گزینه است.

پیراهن مجلسی مشکی رنگ

یک پیراهن شیک دخترانه یا زنانه همان چیزی است که نباید برای استایل های کلاسیک فراموش کنید. این آیتم خاص و زیبا می تواند زیبایی و وقارتان را چند سطح بالا ببرد. اگر یک مهمانی رسمی دارید و نمی دانید چه بپوشید کافیست پیرهن مشکی خود را از کمد در بیاورید تا مشکلتان حل شود. این پیرهن را برای مهمانی های دوستانه هم کاربرد دارند.

پیراهن مشکیتان راغ با کفش های مشکی ست کنید و اگر هوا سرد است یک کت شیک هم روی آن بپوشید و حالا شما یه ملکه با وقار کلاسیک هستید. به یاد داشته باشید که کنار یک پیراهن مشکی گردنبند های ساده مروارید معجزه میکنند پس اگر دارید از آن ها استفاده کنید.سعی کنید پیراهنتان تا روی زانوهایتان برسد و یا زیر زانوهایتان باشه تا حال و هوای کلاسیک تری به تیپ و استایلتون بدهد.

بارونی و پالتوهای بلند

اگه هوا بارونی شده و سرد است به این معنی نیست که باید بیخیال تیپ و ظاهرتان شوید و دیگر نخواهید استایل مورد علاقه تان را دنبال
کنید. چه چیزی میتواند برای یک تیپ کلاسیک زیباتر و جذاب تر از یک بارونی و یا پالتوی بلند باشد؟ پالتوهای بلند جادویی دارند که
هرکسی که آن هارا می پوشد حسابی با وقار به نظر میرسد. پالتوی بلندتان را با یک ارایش ملیح و لایت بپوشید. رژ لب کمرنگ
بزنید تا با وقار تر به نظر برسید.

بلوز دکمه دار کلاسیک

یک بلوز آستین بلند و دکمه دارهمان آیتمی است که کمد هر خانوم طرفدار مد به شدت به آن نیاز دارد. این ایتم ساده ولی جذاب میتواند کلید اساسی اکثر استایل ها برای خانوم ها باشد. وقتی هوا گرمه میتوانید آن هارا رها بگذارید و وقتی هوا سرد میشه میتونید پایینش رو داخل شلوارتون جا بدهید. میتوانید با جین و شلوار مشکیتون همراهش کنید و میتوانید روی آن کت بپوشید و یا نپوشید. یک بلوز آستین بلند دکمه دار به شما یه هاله شیک و با وقار و حتی رسمی میدهد که لازمه اصلی استایل کلاسیک است.

رنگ هایی که در استایل کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند:

رنک های مشکی، یشمی ، زرشکی ، سورمه ای ،رنگ های خنثی مثل طوسی و خاکستری و رنگ های نود مثل کرم ، قهوه ای و بژ.

آیتم هایی که در این استایل استفاده می شوند:

از آیتم هایی که در استایل کلاسیک استفاده می شوند می توان به ترنچ کت، کت های بارانی، کت و دامن های رسمی و شیک ،شلوار های پاچه گشاد ،کت و بلوز، شلوار های کبریتی لوفر ها ، دامن های تا روی زانو، کفش های کلاسیک که بیشتر فرم مردانه دارند، بوت های چرم ، کیف های کراس بادی ،آستین بلند های یقه اسکی و … اشاره کرد.
شلوار های فاق بلند پارچه ای بیشتر حالت کلاسیک دارند و یکی از گزینه های مناسب برای استایل کلاسیک و رسمی به حساب می آیند. این شلوار ها در رنگ های سفید و مشکی می توانند با رنگ های زیادی ست شوند.
شلوار های فاق بلند راسته هستند که در زبان انگلیسی به cigarette pants معروف هستند.

استایل کلاسیک برای هم مکان و موقعیتی می تواند مناسب باشد چون خیلی راحت و مینیمال هستند. لازم به توضیح است که بهتر است در این استایل مدل مو و آرایش خود را ساده درست کنید ، چون در این حالت استایل کلاسیک شما بیشتر به چشم می خورد.

استایل کلاسیک مناسب برای محل کار:

استفاده از استایل کلاسیک همان طور که از نام آن مشخص است مناسب برای محیط های رسمی و محل کار می باشد. یکی از نکات و قوانین مهم در دنیای فشن و مد این است که شما بدانید چه استایلی را در چه موقعیت هایی استفاده کنید و نکته مهم دیگر است که در محل کار، همانطور که استایل شما خاص و جذاب به نظر می رسد ، باید مناسب و زسمی هم باشد!چون هر لباسی جایگاه و موقعیت خاص خود را می خواهد.

استفاده از کت و شلوارها در دوخت و پارچه های گوناگون بسیار مناسب محل کار است. برای مثال ، کت و شلوار اپل دار طرح دار( چهارخانه، راه راه، شطرنجی گل گلی و…) ، کت و شلوار ساده با رنگ های نود ،خنثی، رنگ های تیره و مشکی یا حتی رنگ های شاد مثل صورتی، رنگ های آسمانی و … ، کیف های چرم ، کفش های کلاسیک مردانه یا پاشنه های بلند چرم در استایل کلاسیک در محل کار استفاده می شوند. در صورت امکان هم از اکسسوری ها ساده و مینیمال استفاده می شود.

جنس پارچه ها در استایل کلاسیک از اهمیت زیادی برخوردار است. پنبه ، پشم و ابریشم الیافی هستند که پارچه های کلاسیک را از آن ها تهیه می کنند. این پارچه ها باید در تولید از کیفیت زیادی برخوردار باشند.

یک خانمی که از استایل کلاسیک برای محل کار خود استفاده می کند ،باید رفتاری متناسب با استایل خود داشته باشد ، وقار و متانت پوشش شما باید در رفتار شما نمایان باشد. در غیر این صورت استایل شما یک ایراد بزرگ خواهد داشت.

شما می توانید در فروشگاه بانوان انواع مانتو های به سبک کلاسیک را مشاهده کنید.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: