انواع استایل ها در دنیای مد

انواع استایل ها در دنیای مد

انواع استایل ها در دنیای مد

انواع استایل ها در دنیای مد

اگر به افراد دور و بر خود توجه کرده باشید به این موضوع پی می برید که هر شخصی برای انتخاب لباس و پوشیدن هایش خود از سبک خاصی استفاده می کند. نکته جالب که در این جا وجود دارد این است که شما می توانید با مطالعه و شناخت انواع استایل ها ، کمی از شخصیت دیگران با خبر شوید . زیرا سبک پوشش هر فرد ، نشانگر شخصیت درونی هر فرد است. اما برای این که متوجه این موضوع شده باشید ، بهتر است که با انواع استایل ها در دنیای مد و فشن آشنا شوید.

ما در ادامه مطلب انواع استایل ها را بررسی می کنیم تا بیش تر با آن ها آشنا شویم.

استایل مینیمال

استایل مینیمال
استایل مینیمال

یکی از انواع استایل ها در فشن استایل مینیمال می باشد. اغلب به استایل هایی استایل مینیمال گفته می شود که بسیار ساده و راحت هستند و در آن از رنگ های کمتری استفاده شده باشد. در این استایل بیش تر از رنگ ها خنثی استفاده می شود. این استایل مناسب یرای استفاده روزمره و قرارداد های رسمی و کاری است. سلبریتی ها معمولا از این استایل برای استفاده روزانه خود استفاده می کنند. در این استایل ،اکسسوری های کوچک ، ظریف و ساده جایگزین اکسسوری و زیور آلات پر زرق و برق شده اند.

در مورد استایل مینیمال بیش تر بدانید.

استایل ماکسیمال

استایل ماکسیمال
استایل ماکسیمال

استایل ماکسیمال دقیقا نقطه مقابل استایل مینیما قرار دارد. بدین صورت که هر چه قدر در استایل مینیمال ، سادگی مهم بود و حرف اول را می زد ، بر عکس در استایل ماکسیمال همه چچیز به صورت اغراق آمیز است و ترکیب بندی ان شلوغ است و برای افرادی مناسب است که در انتخاب استایل خود جسارت دارند. یکی از دلایلی که باعث شده است که استایل ماکسیمال در میان افراد محبوب شده باشد این است که در انتخاب بسیار راحت هستند. لباس های طرح دار و شلوغ ، لباس های اور سایز یا همان فری سایز ، اکسسوری های بزرگ و رنگ های تند ، از ویژگی های استایل ماکسیمال هستند.

در مورد استایل ماکسیمال بیش تر بدانید.

استایل ویمسیکال

انواع استایل ها در دنیای مد
انواع استایل ها در دنیای مد

در استایل ویمسیکال که امروزه طرفداران زیادی در بین سلبریتی ها و افراد مشهور پیدا کرده است و محبوب شده است، بیش تر رنگ های شاد و طرح های جذاب در آن استفاده می شوند و رنگ های تیره در آن جایگاهی ندارند. دامن حریر و گیپور با رنگ های شاد و گل گلی و شلوغ ، یکی از آیتم های اصلی استایل ویمسیکال برای فصل تابستان است.

در مورد استایل ویمسیکال بیش تر بدانید.

استایل کلاسیک

انواع استایل ها در دنیای مد
انواع استایل ها در دنیای مد

استایل کلاسیک همیشه از پر طرفدار ترین استایل ها بوده است ، چون قابلیت تطبیق پذیری بالایی دارد ، به عبارت دیگر در استایل کلاسیک برای در آمیختن استایل با استایل های دیگر محدودیتی وجود ندارد. در حقیقت استایل کلاسیک پایه و اساس سایر استایل می باشد . نحوه لباس پوشیدن شما در استایل کلاسیک ، تمیز و مطمئن است و به طور معمول رنگ های خنثی در این استایل الویت بالایی دارند .

رنگ در استایل کلاسیک بسیار مؤثر است و به عبارت دیگر مفهوم کلاسیک در رنگ های آن با معنا می شوند. به طور کلی استایل کلاسیک با رنگ های خنثی و رنگ هایی مثل خاکستری ، بژ، سفید ، سورمه ای ، مشکی، کرم ، فیلی و … توصیف می کنند. البته این نکته را در نظر بگیرید که در استایل کلاسیک فقط به رنگ های خنثی محدود نیستیم . بلکه شما می توانید از رنگ های شاد برای استایل کلاسیک خود استفاده کنید .

آشنایی بیشتر با استایل کلاسیک

یک نکته دیگر که در استایل کلاسیک باید به آن توجه کرد این است که منظور از فیت بودن سایز لباس این است که لباس شما نه خیلی جذب و نه خیلی گشاد باشد تا ظاهر شما نا مرتب دیده نشود. در این استایل بیش تر از پارچه های از جنس پنبه ، ابریشم الیافی و پشم استفاده می شود و دیزاین و طراحی لباس هایی از این قبیل مینیمال و ساده هستند.

اکسسوری ها و لباس هایی که در این استایل استفاده می شوند بسیار ساده هستند که تعداد کمی از آن ها در استایل کلاسیک جا می گیرند. افرادی که استایل کلاسیک را دنبال می کنند معمولا افرادی هستند که ظاهری ساده و رسمی دارند که زیاد دنیای مد و فشن را دنبال نمی کنند و به جای آن ، همیشه یک ظاهر ساده و رسمی و در عین حال مرتب دارند. از آیتم های استایل کلاسیک می توان به ژاکت های پشمی و ابریشمی ، بارانی ها و بوت های ساق بلند، کیف های دستی کوچک و ساده ، لباس ها و تی شرت هایی با خط ها مرتب ، پیراهن های شطرنجی و چهارخانه ، دامن های ساده و تا حدی جذب هستند .

در مورد استایل کلاسیک بیش تر بدانید.

استایل کژوال

انواع استایل ها در دنیای مد
انواع استایل ها در دنیای مد

معنای لغوی واژه کژوال تصادفی و غیر جدی است . امکان دارد شما وقتی این اسم را می شنوید ، خیال کنید یک استایل شلخته است . اما این استایل به جز شلختگی هر چیز دیگری می تواند. به طور معمول افرادی که راحتی را دنیال می کنند ، و راحتی را ارجح تر از هر چیز دیگری می دانند طرفدار این سبک هستند. این افراد نه تنها شلخته نیستند بلکه یک استایل مدرن و به روز و در عین حال راحت دارند.

در مورد استایل کژوال بیش تر بدانید.

استایل مونوکروم

انواع استایل ها در دنیای مد
انواع استایل ها در دنیای مد

قبل از هر چیز بتوا باید در مورد معنای لغوی مونوکروماتیک را بدانید. مونو به معنای یک و کروماتیک به معنای رنگ است و بقه همین خاطر استایل مونوکروم را تک رنگ می نامند. اما این این موضوع نباید شما را در مورد این که با یک رنگ محدود می شوید نگران کند . در استایل مونوکروم از یک طیف رنگی استفاده می شود. یعنی شما می توانید از درجات مختلف یک رنگ اصلی دز ترکیب و هارمونی آیتم های مختلف استایل خود استفاده کنید.در استایل مونوکروم در مورد انتخاب رنگ ها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و کافی است شما رنگی را که متناسب با رنگ پوست و موی شما است را انتخاب کنید.

در مورد استایل مونوکروم بیش تر بدانید.

استایل کالج

انواع استایل ها در دنیای مد
انواع استایل ها در دنیای مد

استایل کالج یا همان استایل پرپی کمتر در ایران دیده می شود. پیدایش این استایل از شمال شرق آمریکا از کالج های مخصوص افراد ثروتمند و مرفه بود. در ابتدا این استایل مخصوص دانش آموزان ثروتمند آمریکا بود که برای رفتن به مدرسه از لباس های گران قیمت ، شیک و برند های معروف استفاده می کردند. پس از مدتی استایل کالج بسیار پر طرفدار شد و همه افراد مرفه از هر گروه سنی از این استایل در پوشش خود استفاده می کردند.

البته امروزه همه افراد می توانند از این استایل استفاده کنند. اصالت ، آراستگی و شیک بودن از خصوصیات اساسی استایل کالج است . لباس های آستین بلند و یقه دار، کفش های کالج کفش های ساده زنانه با پاشنه های متوسط ، پارچه های چهارخانه ريال راه راه ،خال خالی و گل گلی ریز از آیتم های استایل کالج هستند. علاوه بر آن رنگ هایی مثل سفید، سورمه ای ، سبز تیره ، قهوه ای ، قرمز بورگاندی و کرم ااز رنگ های این استایل هستند و رنگ های دیگر کمتر به چشم می خورند.

در مورد استایل کالج بیش تر بدانید.

استایل اگزوتیک

استایل اگزوتیک که نام دیگر آن عجیب ست به استایلی می گویند که در آن از هر چیز عجیب و غریبی که امکان دارد کسی تا به حال آن را ندیده باشد ، به وجود آمده است. در استایل اگزوتیک به طور معمول از رنگ های تند ، گلدوزی ها و طرح های شلوغ و پیچیده ، چاپ های عجیب و غریب و اکسسوری های خاص استفاده می شود.

استایل بوهو

استایل بوهو از مردم کوچ نشین بوهم ی بوهمیا نشئت گرفته است که در حقیقت قسمت غربی جمهمری چک است . در استایل بوهو اغلب از ویژگی های طبیعت و گل و گیاه ، لباس های گشاد و نازک ، لباس های گل گلی و طرح دار و رنگ های شاد و تند گرمی مثل قرمز، خردلی و … به کار گرفته می شود.

در مورد استایل بوهو بیش تر بدانید.

استایل تام بوی

لباس پوشیدن دختران مطابق سبک و استایل پسران را استایل تام بوی می گویند. این استایل ساده ، بدون دردسر و جالب می باشد. افرادی که طرفدار استایل تام بوی هستند اغلب دخترانی هستند که پوشاک و اکسسوری های دخترانه را نمی پسندندو شلوار جین یا کتان ، پیراهن دکه دار و یک کتانی اسپرت را بیشتر می پسندند.

استایل آوانگارد

ریشه واژه آوانگارد نظامی است و و به معنای پیشرو و جلودار است و در دنیای مد و فشن به معنای ساختار شکن ، روشنفکرانه ،ابتکار و … است. استایل آوانگارد یک سبک بی پروا و بی قانون در لباس پوشیدن است. زیرا در این سبک لباس پوشید ن یک هنر است نه یک مد!!!! ایده لباس پوشیدن به سبک و استایل آوانگارد برگرفته ار لباس مردانه است و به طور معمول در مهمانی های مهم و خاص سلبریتی ها دیده می شود.

یک نکته جالب این است که معمولا دیزاینر ها و صاحبان برند های بزرگ از استایل آوانگارد برای شروع فشن شو های خود استفاده می کنند تا توجه مردم را به لباس های عجیب و غریب جلب کنند و پس از آن طراحی های اصلی خود را رونمایی می کنند. تا در دید عموم مردم خاص تر و زیبا تر جلوه کنند.

در مورد استایل آوانگارد بیش تر بدانید.

استایل وینتیج

اگر شما از طرفداران نوستالژی باشید حتما از استایل وینتیج استقبال می کنید . در استایل وینتیج از لباس پوشیدن های سبک قدیمی استفاده می کنند . سبک و استایل وینتیج بعد از جنگ جهانی دوم و به علت کمبودها و محدودیت های مردم در دسترسی آن ها به لباس نو رواج پیدا کرد . در ان زمان مردم به لباس نو دسترسی نداشتند . در نتیجه به اجبار از لباس های دست دوم مردم برای خود استفاده می کردند که به همین خاطر سبک وینتیج در دنیای مد شکل گرفت.

استایل وینتیج از لباس های دهه ۱۰۰ تا ۱۹۸۰ تشکیل شده است. امروزه مردم لباس های وینتیج را با لباس های مدرن ترکیب می کنند و بعضی اوقات با تغییرات جزئی در آن ها ، دوباره طراحی می شوند. از ویژگی های مهم و اصلی استایل وینتیج ، پارچه های طرح دار با رنگ های محدود مخصوصا پارچه های خال خالی است. نکته ای که در استایل می توان به آن توجه کرد این است که هرگز نباید تمام آیتم های استایل خود را از یک دهه انتخاب کنید. چون در این صورت مد همان دهه را دنبال می کنید که این دیگر استایل وینتیج محسوب نمی شود.

در مورد استایل وینتیج بیش تر بدانید.

استایل رترو

استایل رترو هم مثل استایل وینتیج ، از رمان های دور الهام گرفته شده است و خیلی مشابه هم هستند به حدی که بیشتر مردم این دو استایل را با هم اشتباه می گیرند. اما این دو استایل تفاوت هایی هم باهم دارند. یکی از تفاوت های استایل رترو و استایل وینتیج به زمان انتشار این دو استایل بر می گردد. در استایل وینتیج از لباس هایی که مردم در گذشته استفاده می کردند و اکنون دوباره همان لباس ها مرد استفاده قرار گرفته است .

اما در استایل رترو از لباس های قدیمی الهام می گیرند و با همان سبک لباس هایی برای عصر امروز تولید می کنند. در حقیقت استایل رترو یک سبک کلاسیک است که در هر فصل رنگ های متنوع و پالت رنگی به خصوصی را ارائه می کند ، طوری که امکان دارد در یک فصل از رنگ های پاستلی استفاده کرده باشند و در فصل دیگر از رنگ های تیره بهره ببرند. از نمونه های لباس به سبک استایل رترو می توان به تی شرت های چاپی با رنگ هایث پاستلی و روشن و شلوار های اورسایز که اندکی کوتاه هستند و نیز کفش های اسپرت و راحت اشاره کرد.

استایل ورزشی

یکی از استایل های محبوب و پر طرفدار در بین جوانان ، استایل ورزشی است . معمولا در استایل ورزشی از کفش های اسپرت و برند ، لگ های ورزشی ، لباس های راحت و اسپرت و … استفاده می کنند. لباس های ورزشی هم حس راحتی را به شما انتقال ذمی دهند و هم اگر به درستی انتخاب شوند ، استایلی جذاب را برای شما خلق می کند.

استایل گوتیک

استایل گوتیک استایلی است که در آن از اکسسوری های زیادی مانند زنجیر ، حلقه ها و مهره های فلزی استفاده می شود و استایلی عجیب محسوب می شود. معمولا افرادی که دوست دارند عجیب دیده شوند استایل گوتیک را دنبال می کنندو طرفدار این استایل هستند. یکی از ویژگی های اصلی استایل گوتیک ، سیاه و سفید بودن آن در لباس ، آرایش مو و صورت است.

استایل هنری

لباس های عجیب و غریب و نا متعارف رکن اصلی در استایل هنری هستند. طوری که هنگامی که به یک جمع وارد می شوند ، توجه همه را به خود جلب می کند. به طور معمول افرادی که روحیه هنری دارند این استیا در بین آن ها طرفداران زیادی دارد و اغلی هر فرد استایل خاص خود را می سازد. در حالت کلی از ویژگی های سبک و استایل هنری می توان به استفاده از کلاه ، دستمال سر ، زیورآلات و اکسسوری های خاص با شکل های مختلف اشاره کرد.

استایل هیپ هاپ

استایل هیپ هاپ به زمان دهه ۶۰ میلادی مربوط می شود. زمانی که در محله ها و کوچه های فقیر نشین آمریکا، بچه های کم سن و سال تر لباس های خواهر و یا برادران بزرگ تر خود را می پوشیدند . در دهه ۸۰ میلادی برند های معروف و بزرگی مانند آدیداس خود را با این فرهنگ هماهنگ کرد. پس از آن استایل هیپ هاپ تغییراتی کرد تا به شکل امروزی خود رسید. انتخاب لباس هایی با سایز خیلی بزرگ و یا خیلی گشاد و شلوار های چریکی از خصوصیات اصلی این استایل به شما می رفتند. بیلی آیلیش خواننده جون و آینده دار ایران از افراد معروفی است که این سبک و استایل را دنبال می کند.

استایل کابوی

استایل کابوی یا همان وسترن از سبک های قدیمی به شمار می آید که از سبک زندگی گاوچران ها الهام گرفته شده است. این استایل ، یک استایل محلی است که توسط افراد مشهوری مثل roy rogers مشهور شده است. منشا اصلی سبک کابوی به اسپانیا مربوط می شود. اما در فرهنگ آمریکایی نقش مهمی دارند. در واقع این یبک با مهاجرت از یک منطقه به منطقه دیگر ویژگی های متعددی از فرهنگ منطقه های دیگر را به خود نزدیک می کرد که تغییراتی در سبک کابوی ایجاد می کند. بخش اصلی استایل کابوی را شلوار های جین ، پیراهن های چهارخانه ، کت جیر و اکسسوری های مخصوص تشکیل می دهد.

استایل راکر

استایل راکر به این موضوع بستگی دارد که که شما به کدام سبک از موسیقی راک علاقمند هستید. در افراد این سبک از لباس پوشیدن متفاوت است ولی در کل برای سبک و استایل راکر می توان سه دسته را در نظر گرفت : تی شرت های قدیمی و گشاد ، شلوار جین و کت چرم. به طور معمول افرادی که طرفدار موسیقی و هنر هستند ، از این سبک استفاده می کنند.انواع استایل ها در دنیای مد

استایل پانک

استایل پانک نشئت گرفته از یک خرده فرهنگ به نام پانک که یک جنبش اعتراضی است . روحیه پانک ها ضد سرمایه داری و ضد مادی گرایی است . به همین خاطر مطابق دنیای مد پیش نمی روند و در استایل خود از لباس های گران قیمت استفاده نمی کنند . از آن جا که جنبش پانک با موسیقی شروع شد ، استایل پانک در آغاز توسط گروه های موسیقی نشان داده شد. پانک یک شاخه از راک است . در واقع پانک ها با استفاده از موسیقی و خیلی صریح تر از راک ها اعتراض خود را نشان می دادند .

از ویژگی های استایل پانک می توان به ژولیدگی ، مدل موی نامرتب ، لباس های نا مرتب و شلخته ، شلوار های پاره و زاپ دار مخصوصا جین و چرم اشاره کرد. انواع استایل ها در دنیای مد

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: