بهترین روش درمان اگزما

بهترین روش درمان اگزما

بهترین روش درمان اگزما

بهترین روش درمانی برای اگزما چیست؟

 

بهترین روش درمان اگزما
بهترین روش درمان اگزما

 

اگزما می تواند یک بیماری مایوس کننده پوستی باشد ، مهم است که با پزشک خود همکاری نزدیک داشته باشید تا طرحی تهیه کنید که به شما در کنترل خارش و اثرات آن کمک کند.

درمان اگزما چهار هدف اصلی دارد

 

  • کنترل خارش
  • درمان پوست
  • جلوگیری از تشدید
  • جلوگیری از عفونت

درمان صحیح برای هر شخص بستگی به سن ، سابقه پزشکی ، میزان علائم شخص و سایر موارد دارد.

برای به دست آوردن بهترین نتیجه  و  بهترین روش درمان اگزما ، احتمالاً باید از ترکیبی از داروهای درمانی استفاده کنید. و مواردی وجود دارد که باید خودتان  انجام دهید تا پوست شما سالم و شفاف شود

.پزشکان دقیقاً نمی دانند چه عاملی باعث اگزما می شود . شایع ترین نوع اگزما – درماتیت آتوپیک – شبیه به آلرژی است . اما سوزش پوستی که بیشتر در کودکان و نه در بزرگسالان مشاهده می شود ، یک واکنش آلرژیک نیست .

درماتیت آتوپیک

فکر فعلی این است که اگزما توسط ترکیبی از عواملی ایجاد می شود که عبارتند از:

  • ژنتیک
  • عملکرد غیر طبیعی سیستم ایمنی بدن
  • محیط
  • فعالیت هایی که ممکن است باعث حساس شدن پوست شود
  • نقص در سد پوست که باعث می شود رطوبت خارج شود و میکروب شود

 

داروها و بهترین روش درمان اگزما

داروهای اگزما می توانند علائم شما را تسکین دهند و در بهبودی پوست به شما کمک کنند.

ممکن است درمان آن تأثیرات یکسانی بر روی همه نداشته باشد. بنابراین ممکن است شما و پزشکتان چند گزینه متعدد را امتحان کنید تا ببینید چه روش و دارویی برای شما مطلوب است .

محلول ها ،کرم ها ، کف و پمادهای کورتیکواستروئیدی. این راهکارهای درمانی با استروئیدهای هیدروکورتیزون می توانند به سرعت خارش را تسکین داده و التهاب را کاهش دهند.

هیدروکورتیزون OTC اغلب اولین دارویی است که پزشکان برای درمان اگزمای خفیف توصیه می کنند یک پزشک ممکن است برای پوست های  پوسته پوسته یا ضخیم یک ماده قوی تر تجویز کند. عوارض جانبی این داروها ، مانند نازک شدن پوست و علائم کشش ، هنگام استفاده از آنها به ندرت نادر است.

 

داروهایی که روی پوست شما آغشته می شود ، قادر اند برای برخی افراد اگزما در سطح متوسط ​​تا شدید را درمان می کند. این داروها التهاب را کاهش می دهند .این دارو ها ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند.بنابراین قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

خراشیدگی به پوست شما آسیب می رساند ، و این باعث می شود باکتری ها زیر آن قرار بگیرند و باعث ایجاد عفونت شوند. این داروها عفونت های باکتریایی پوست را درمان می کنند.

آنتی هیستامین ها هنگامی که آنها را شبانه مصرف می کنید ، این داروها خارش را تسکین می دهند و می توانند به خواب شما کمک کنند.

فتوتراپی

نور ماوراء بنفش (UV) می تواند به درمان اگزمای متوسط ​​تا شدید کمک کند و  نوعی از بهترین روش درمان اگزما باشد

پرتوهای اشعه ماوراء بنفش به جلوگیری از واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن کمک می کند. اما مقدار بیش از حد آن می تواند پوست شما را دچار پیری کند و خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد. بنابراین پزشکان از کمترین میزان و مقدار ممکن استفاده می کنند و هنگام دریافت این روش درمانی ، پوست شما را با دقت در نظر می گیرند..

دو نوع فوتوتراپی وجود دارد

نور درمانی UV. در مطب متخصص پوست ، پوست شما در معرض اشعه UVA ، اشعه UVB یا ترکیبی از هر دو قرار می گیرد. گاهی اوقات تار زغال سنگ را به طور همزمان روی پوست خود مالش می دهید. وابسته به نوع درمانی که انجام می دهید ، هفته ای دو تا پنج بار جلسه برگزار می کنید.

 

PUVA درمانی. با این نوع ، شما ، یک داروی بدون نسخه که پوست را نسبت به نور UVA حساس تر می کند. این برای افرادی است که فقط از درمان UV درمانی نتیجه نگرفته اند.

 

مراقبت از پوست در منزل ، بهترین روش درمان اگزما

هنگامی که پوست خود را سالم نگه دارید ، می توانید ازخارش ، قرمزی و خشکی جلوگیری کنید و شاید نیاز به دارو راکاهش دهید.:

فقط در آب گرم غسل کنید. آب گرم پوست را خشک می کند.

به جای صابون با یک پاک کننده ملایم بشویید.

از اسکراب های بدن یا لباسهای شسته شده استفاده نکنید که می تواند تحریک کننده باشد. به جای مالش ، پت را با یک حوله نرم خشک کنید و حتما پوست خود را مرطوب کنید.

از مرطوب کننده ها روزانه استفاده کنید. این کار را درست بعد از استحمام یا شستن دست ها انجام دهید.

مرطوب کننده های بدون عطر را انتخاب کنید که پوست شما را تحریک نمی کند.

سعی کنید از کرم یا پماد پوستی ضخیم تری استفاده کنید که در شب روغن بیشتری دارد و از دستکش یا جوراب نخی استفاده کنید تا رطوبت آن بسته شود. دستکش همچنین می تواند شما را از خراشیدن در خواب خود باز دارد.

از حمام زیاد و شستن دست ها خودداری کنید. این پوست شما را خشک نگه می دارد. همچنین از پاک کننده های دستی مبتنی بر الکل پاک کنید.

تماس خود را با تحریک کننده های پوست محدود کنید. پاک کننده های خانگی ، مواد شوینده لباسشویی ، صابون های معطر ، حمام حباب ، مواد آرایشی و بسیاری موارد دیگر می توانند اگزما را بدتر کنند..

لباس های نخی را انتخاب کنید که با راحتی مناسب باشد. الیاف پشم و مصنوعی می توانند تحریک کننده باشند. همچنین ، حتماً برای اولین بار لباس های جدید را بشویید. از صابون های بدون عطر استفاده کنید و لباس های شسته شده خود را کاملاً بشویید.

از گرمای بیش از حد خودداری کنید. هنگامی که گرما و عرق دارید ، می تواند باعث خارش و خارش شود. بعد از تمرین ، بلافاصله در یک حمام گرم بشویید.

محرکهای خود را بشناسید. بسیاری از افراد مبتلا به اگزما نسبت به آلرژن هایی مانند گرده ، کنه های گرد و غبار ، شوره های حیوانات و قالب واکنش نشان می دهند.

استرس را کاهش دهید. یافتن وقت برای استراحت دشوار است ، اما پایین آمدن سطح استرس به شما کمک می کند تا از بروز شعله ور شدن علائم خودداری کنید

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید