تاثیر استرس بر پوست

تاثیر استرس بر پوست

تأثیر استرس بر روی پوست

تاثیر استرس بر پوست
تاثیر استرس بر پوست

استرس می تواند بر کل بدن ، از جمله مو ، ناخن و پوست شما تأثیر بگذارد. از آنجا که استرس بخشی از زندگی است ، نحوه رسیدگی به آن بسیار مهم است .

استرس چگونه بر پوست تأثیر می گذارد

استرس باعث ایجاد یک واکنش شیمیایی در بدن شما می شود که پوست را حساس تر و واکنش پذیر می کند. همچنین می تواند باعث ایجاد مشکلات پوستی شود . بنابراین تاثیر استرس بر پوست کاملا قابل مشهود خواهد بود.

این امر به این دلیل است که استرس باعث می شود بدن شما هورمون هایی مانند کورتیزول را تولید کند ، که به غدد موجود در پوست شما می گوید روغن بیشتری تولید کنند. پوست روغنی بیشتر مستعد آکنه و سایر مشکلات پوستی است. تاثیر استرس بر پوست آثار مخربی را خواهد داشت.

استرس همچنین می تواند

مشکلات پوستی را شدید تر کند. به عنوان مثال ، استرس می تواند پسوریازیس ، روزاسه و اگزما را تشدید کند . همچنین می تواند باعث کهیر و انواع دیگر عفونت های پوستی شود و باعث پدید شدن تاول های تب شود .

. اگر استرس دارید ، ممکن است در این قسمت از کارهای روزمره خود کم کنید ، که می تواند مشکلات پوستی را تشدید کند.

همچنین این که با پوست خود مشکل دارید ، می تواند استرس زا باشد.

اضطراب و استرس می تواند با زخم مرتبط باشد

، متخصص پوست و مو در بیمارستان بریگام و بیمارستان زنان در بوستون می گوید ، رفتارهای تیک – مثلاً کشیدن موهای شما یا چیدن بر روی پوست شما – می تواند باعث مشکلات جدی در پوست شود. بعضی اوقات ، این مشکلات می توانند دائمی باشند. او می گوید: محققان کاملاً مطمئن نیستند که چه عواملی باعث ایجاد تریکوتیلومانیا می شوند ، اما در صورت وجود بیماری ، استرس برای تشدید آن شناخته شده است. تاثیر استرس بر پوست بسیار مضر است.

استرس می تواند باعث  تشدید شدن و بدتر شدن شرایط پیش رو شود.

.استرس و ناراحتی های پوستی نیز کمی از روابط چرخه ای دارند. ، با متخصص پوست و متخصص روانپزشکی تماس بگیرید.

کمبود خواب باعث بدتر شدن آن می شود.

حتی عوامل استرس زا و اضطراب های کوچک می توانند بر کمیت و کیفیت خواب شما تأثیر بگذارند. و متأسفانه ، پرش از خواب فقط به این نتیجه نمی رسد که بخواهید در محل کار خود چرت بزنید..

مواقع فوق العاده باعث ریزش موهای شما می شود

شرایطی است که در آن تعداد فولیکول های مو که در حال رشد هستند  ، ریزش می کند که منجر به ریزش مو می شود.

در مورد نحوه برخورد با استرس تجدید نظر کنید

در بین استرس و پوست عصبانی شما یک عامل واسطه گر بسیار بزرگ نیز وجود دارد ، و اینگونه است که وقتی استرس دارید عمل می کنید.

از درگیر تاثیر استرس بر پوست ایجاد آکنه است . آکنه ارتباط زیادی با افرادی دارد که صورتشان را لمس می کنند.

استرس همچنین می تواند باعث شود شما از عادت های سالم و معمول خود که در نتیجه عوارض جانبی به وجود می آید ،غافل شوید.  معمولاً وقتی استرس زیادی را تجربه می کنیم ، وقت کمتری را صرف مراقبت از خود می کنیم. اگر به خوبی نمی خوابید ، اگر زمان شستن صورت خود را ندارید ، اگر به خوبی غذا نمی خورید یا به اندازه کافی آب نمی نوشید ، این می تواند روی پوست شما تأثیر منفی بگذارد.

این امر تا حدودی به این دلیل است که سیستم ایمنی بدن هنگام مراقبت از خود عملکردی  به بهترین وجه  دارد ، بلکه به دلیل نادیده گرفتن این موارد ممکن است بیشتر شما را تحت فشار قرار دهد..

 ۶ راه برای کاهش تاثیر استرس بر پوست 

احتمالاً نمی توانید از استرس به طور کامل دوری کنید ، اما می توانید روش هایی برای بهتر پیشگیری از آن را امتحان کنید. این روشها را امتحان کنید:

 

  • از پوست خود غافل نشوید. مواظب آن باشید ، حتی اگر خسته یا دچار استرس باشید.
  • به طور منظم ورزش کنید . برای پوست و  سایر نقاط بدن مفید است.
  • برای خودتان وقت بگذارید کاری انجام دهید که از آن لذت ببرید ، حتی اگر تنها ۱۰ دقیقه وقت داشته باشید. حمام کنید یا کتاب بخوانید.
  • از پیاده روی غافل نشوید..
  • تکنیک های مدیریت استرس مانند تمرین های تنفسی ، یوگا ، مدیتیشن یا تصاویر بصری را تمرین کنید.
  • به اندازه کافی خوابیدن. هر شب هفت تا ۸ ساعت ایده آل است.

 

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید