تاثیر رزماری بر مو

تاثیر رزماری بر مو

تاثیر رزماری بر مو

آیا رزماری در رشد مو موثر است ؟

 

تاثیر رزماری بر مو
تاثیر رزماری بر مو

 

رزماری گیاهی برای آشپزی استفاده می شود و همچنین شفابخش است. این گیاه چند ساله چوبی بومی متعلق به منطقه مدیترانه است ، جایی که قرن ها از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شده است.

رزماری تقریباً مانند پونه کوهی ، نعناع و دارچین اغلب به شکل اسانس یافت می شود. روغنهای اساسی عصاره های بسیار غلیظ و مقطر ترکیبات گیاهی فرار هستند. اینها برای پخت و پز ، نظافت ، زیبایی ، سلامتی و اهداف دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن ضروری رزماری انواع متداولی است که می توانید به عنوان داروی خانگی خریداری و از آن استفاده کنید. سلامتی روغن از مزایای آنتی اکسیدان و ضد التهاب گرفته تا تقویت حافظه و موارد دیگر استفاده می کند.

در سال های اخیر ادعاهایی وجود داشته است که نشان می دهد این روغن برای رشد مو بسیار عالی است. برخی می گویند این حتی می تواند از ریزش مو جلوگیری کند ، با اشاره به استفاده فرهنگ های مدیترانه ای از رزماری در شستشوی مو ،  برای تقویت رشد مو برای صدها سال به عنوان شواهد اثبات کننده مطرح شده است.

تاثیر رزماری بر مو

آیا روغن رزماری ریزش مو را درمان می کند؟

این ایده که روغن رزماری رشد مو را ترغیب می کند ممکن است از مزایای اساسی سلامتی رزماری باشد. این گیاه که به صورت اسانس استدارای مزایای زیر است:

  • دارای خواص ضد التهابی
  • ترویج رشد عصب
  • بهبود گردش خون

مانند اسانس نعناع (همچنین برای تقویت رشد مو) نیز استفاده می شود ، روغن اسانس رزماری گردش خون را تقویت می کند. در نتیجه ، می تواند مانع از گرسنگی فولیکول های مو در خون شود ، از بین برود و باعث ریزش مو شود.

فراتر از تحریک رشد مو ، از اسانس رزماری برای جلوگیری از ساییدگی زودرس و شوره سر استفاده می شود . همچنین ممکن است به خشکی یا خارش پوست سر کمک کند .

تاثیر رزماری بر مو

آیا مطالعات از ادعاها حمایت می کنند؟

طبق برخی شواهد علمی ، رزماری ممکن است به نفع بافت عصبی باشد.

در یک مطالعه اسید کارنوسیک ، یک ماده مؤثر در گیاه رزماری ، بافت التیام یافته و عصب را بهبود می بخشد . این توانایی در بهبود انتهای عصب ممکن است باعث تقویت اعصاب در پوست سر نیز شود ، به نوبه خود ممکن است رشد مو را ترمیم کند.

مطالعات جدیدتر نشان می دهد که رزماری به طور مستقیم به محافظت در برابر ریزش مو کمک می کند. یک منبع قابل اعتماد در سال ۲۰۱۵اسانس را در برابر مینوکسیدیل که از نظر تجاری با نام Rogaine شناخته می شود سوراخ کرده است. هر دو مورد در افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک ( طاسی الگوی مرد یا زن ) مورد استفاده قرار گرفتند .

نتایج نشان داد که روغن اسانس رزماری به همان اندازه ماینوکسیدیل مؤثر است. در طی این فرایند ، به اثرات جانبی خارش پوست سر با موفقیت بیشتر از ماینوکسیدیل کمک کرد.

مطالعه دیگر منبع قابل اعتمادعصاره برگ رزماری (متفاوت از اسانس) نشان داد که رشد مو را تحریک می کند. این زمانی اتفاق افتاد كه ریزش مو توسط تستوسترون (مانند طاسی الگوی) شروع شده باشد. این مطالعه بر روی موشها انجام شد.

دو بررسی بالینی جداگانه – یکی از منبع معتبر سال ۲۰۱۰و یکی از سال ۲۰۱۱ – پتانسیل رشد مو رزماری را نیز تصدیق کنید. اولی به مطالعه ای با روش رشد مو موفق در افراد مبتلا به آلوپسی که از روغنهای اساسی استفاده می کردند ، اشاره می کند. یکی از این روغنهای اساسی رزماری بود.

در بررسی دوم ، اسانس رزماری به عنوان ترمیم کننده ریزش مو توصیف شده است. این به دلیل اثرات بهبود گردش خون بود.

تاثیر رزماری بر مو

چگونه برای ریزش مو باید از روغن رزماری استفاده کنم؟

در اینجا چند روش برای استفاده از روغن اسانس رزماری به عنوان ترمیم کننده و ضخیم کننده مو وجود دارد. برای شروع هر یک از دو روش درمانی هفته ای یک تا دو بار امتحان کنید. در صورت دلخواه بیشتر از آنها استفاده کنید و یا با استفاده از آنها راحت شوید.

  1. آن را مستقیماً داخل پوست سر خود ماساژ دهید

بعد از حمام یا دوش حدود ۵ قطره اسانس رزماری میل کنید و به طور مساوی در پوست سر خود ماساژ دهید. در صورت تمایل با روغن حامل (مانند روغن جوجوبا یا روغن نارگیل ) مخلوط کنید. شستشوی روغن بعد از آن اختیاری است – اگرچه اگر آبکشی کردید ، بگذارید روغن حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه قبل از آن روی پوست سر خود بنشیند.

  1. آن را درون شامپو مخلوط کنید

این همچنین می تواند در مورد تهویه کننده ها ، لوسیون ها یا کرم ها اعمال شود. آن را ایمن بازی کنید و زیاد اضافه نکنید. در هر اونس محصول تقریباً پنج قطره نگه دارید. پس از آن ، از محصول معمول استفاده کنید. همچنین می توانید ۲ تا ۳ قطره را مستقیماً به هر محصول مو اضافه کنید وقتی قبل از استفاده یک گلدان آن را روی کف دست خود بمالید.

  1. آن را به شامپوی خانگی خود اضافه کنید

دستور العمل های زیادی برای پایه شامپو به صورت آنلاین وجود دارد. همچنین می توانید روغنهای ضروری را برای مزایای سلامتی و زیبایی مورد نظر خود اضافه کنید. اینها ممکن است ترکیبی از جوش شیرین ، روغن نارگیل ، روغن ضروری و احتمالاً روغنهای دیگر باشد. Tiny Apothecary امتحان کنید .

تاثیر رزماری بر مو

قبل از استفاده از روغن رزماری باید چه چیزی را بدانم؟

از گرفتن روغن اساسی در چشمان خودداری کنید. در صورت تماس ، سریعاً چشمان خود را با آب سرد بشویید.

روغن اسانس رزماری برای تحریک پوست شناخته شده است. ممکن است باعث ناراحتی شود ، اما هیچ خطری برای سلامتی ندارد. برای جلوگیری از تحریک پوست ، قبل از استفاده از آن روغن را با روغن حامل یا محصول دیگر رقیق کنید.

در مورد ایمنی استفاده از روغنهای اساسی رزماری در حین بارداری یا شیردهی ، کافی نیست. اگرچه استفاده از روغن ضروری برای ریزش مو فقط بصورت موضعی انجام می شود ، اما محتاط باشید – هنوز تأثیرات آن از این نظر مشخص نیست

تاثیر رزماری بر مو

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید