تاثیر روغن نعناع بر روی مو

تاثیر روغن نعناع بر روی مو

تاثیر روغن نعناع بر روی مو

تاثیر روغن نعناع بر روی مو

تاثیر روغن نعناع بر روی مو
تاثیر روغن نعناع بر روی مو

 

روغن نعناع چیست؟

روغن نعناع جوهر نعناع عصاره شده در روغن است. برخی روغنهای نعناع نسبت به سایرین قوی تر هستند. قویترین انواع با استفاده از تکنیک های مدرن تقطیر ساخته می شوند و روغنهای اساسی نامیده می شوند.

 

روغن اسانس نعناع رایج ترین نوع روغن نعناع موجود برای خرید است. از این ماده برای اهداف بهداشتی ، زیبایی و تمیز کردن استفاده می شود.

 

نعناع حاوی ترکیبی به نام منتول است. منتول مسئول بسیاری از فواید روغنهای نعناع است. منتول همچنین به نعناع طعم ، بو و حس خنک کننده آن را می بخشد.

 

چرا از روغن نعناع روی مو استفاده می کنیم؟

برخی افراد از روغن نعناع به عنوان بخشی از رژیم زیبایی و مراقبت از مو استفاده می کنند. عطر آن دلپذیر و محبوب در شامپوها ، کرم های پوستی و سایر محصولات موجود است.

 

در حالی که ممکن است روغن نعناع به دلیل برخی از مزایای مراقبت از پوست شناخته شده باشد ، برای مو و پوست سر نیز مفید است. ممکن است به خشکی ، خارش یا سایر مشکلات پوست سر کمک کند .

 

از مزایای اسانس نعناع می توان به شرح زیر اشاره کرد:

 

ضد میکروبی

حشره کش و سموم دفع آفات

ضد درد و بی حسی

گشاد کردن عروق (و تشدید عروق)

ضد التهاب

برخی افراد از روغن به عنوان درمانی برای ریزش مو استفاده کرده اند . این ممکن است به این دلیل باشد که منتول موجود در روغن اسانس نعناع ضدعفونی کننده عروق است و عروق گشادکننده باعث بهبود جریان خون می شوند. در بسیاری از موارد (مانند طاسی الگوی زن یا مرد ) ، ریزش مو به دلیل جریان خون گرسنه به فولیکول های مو رخ می دهد. افزایش گردش خون با استفاده از گشاد کننده عروق مانند نعناع به طور بالقوه می تواند رشد مو را بهبود بخشد و از ریزش مو جلوگیری کند.

 

منتفل نعناع همچنین بوی تازه و احساس سوزن سوزن را بر روی پوست و پوست سر ایجاد می کند. با افزودن روغن ضروری به محصولات زیبایی می توانید این مزایا را به دست آورید.

 

 

آیا مطالعات از استفاده از آن برای ریزش مو حمایت می کنند؟

روغن های اساسی برای هزاران سال در برخی از نقاط جهان برای تقویت رشد مو استفاده می شود. با این حال ، استفاده از نعناع برای تقویت مجدد رشد مو به طور کلی اخیر است. این شواهد سنتی دیرینه برای پشتیبان گیری از آن ندارد ، و نه به طور عمیق مورد مطالعه قرار گرفته است. فقط طی چند دهه گذشته روغنهای اساسی نعناع به طور گسترده در دسترس عموم قرار گرفته است.

 

گفته می شود ، یک مطالعه جدید در سال ۲۰۱۴ در موش ها نشان داد که روغنهای اساسی نعناع می توانند وعده های زیادی را برای رشد مو حفظ کنند. محققان متوجه شدند که مو سریعتر و ضخیم تر می شود ، و جریان خون به فولیکول های مو تغذیه نشده افزایش می یابد. این مطالعه دری را برای بررسی فواید روغن اسانس نعناع برای رشد موهای انسان باز می کند.

 

با این حال ، مطالعات دیگر (یکی در سال ۲۰۱۱ و دیگری در سال ۲۰۱۳) نشان داد كه منتول حاصل از اسانس نعنا فلفلی باعث افزایش انقباض عروق می شود و نه از بین بردن عروق. اما به نظر می رسد که این انقباض عروق زمانی اتفاق می افتد که پوست یا ناحیه ماهیچه ای که روغن در آن قرار دارد ملتهب شود ، مانند بعد از ورزش.

 

برای درک بهتر تأثیر روغن نعناع روی رشد مو تحقیقات بیشتری لازم است.

 

چگونه از روغن نعناع برای ریزش مو استفاده می کنید؟

چند روش وجود دارد که می توانید از روغن نعناع روی موهای خود استفاده کنید تا سعی کنید از ریزش مو جلوگیری کنید.

 

یکی با ماساژ مستقیم پوست سر است. چند قطره روغن به یک قاشق غذاخوری روغن ماساژ پوست سر مورد علاقه خود اضافه کنید. اگر روغن ماساژ پوست سر ندارید ، می توانید از روغن خانگی ساده مانند روغن نارگیل ، جوجوبا یا روغن کره شا استفاده کنید.

 

روغن را در پوست سر خود ماساژ دهید. ممکن است احساس سوزن سوزن شدن و پریشانی کنید. درمان را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بگذارید و سپس موهای خود را با شامپو بشویید. اگر احساس منتول برای شما خیلی شدید شد ، روغنهای دیگری را اضافه کنید تا اثر را متعادل کنید یا پوست سر خود را بلافاصله با شامپو بشویید.

 

همچنین می توانید روغن نعناع را مستقیماً درون بطری های شامپو و نرم کننده قرار دهید. حتما زیاد اضافه نکنید. حدود ۵ قطره در هر اونس شامپو یا نرم کننده توصیه می شود. به سادگی و معمولاً از شامپو و تهویه مطبوع خود با روغن اسانس نعناع استفاده کنید و از مزایای آن استفاده کنید.

 

توجه داشته باشید که محصولات با رایحه نعناع به نتایج مشابهی دست پیدا نمی کنند. این محصولات به احتمال زیاد فاقد روغن ضروری هستند. روغنهای ضروری نعناع حاوی مقادیر بالاترین میزان ممکن در منتول هستند. در بیشتر محصولات دیگر منتول کافی نیست که از مزایای درمانی برخوردار باشد.

 

 

آنچه باید قبل از استفاده بدانید

روغنهای اساسی نعناع نعناع می توانند باعث احساس سوزش روی پوست شما شوند. همیشه روغن ها را با روغن حامل رقیق کنید تا به پوست شما کمک کند.

 

از گرفتن روغنهای اساسی در چشمان خودداری کنید و هرگز روغنهای اساسی حل نشده را مصرف نکنید. همچنین از استفاده از روغنهای اساسی در نوزادان و کودکان خودداری کنید.

 

هنگام خرید روغنهای ضروری از هر نوع ، برچسب خود را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها یک درجه قابل قبول برای تماس با پوست هستند. از روغن پراکندگی ، روغن گرم کننده یا عصاره هایی که برای تماس پوست ساخته نشده استفاده نکنید.

 

 

خط آخر

روغن ضروری نعناع می تواند یک درمان خانگی بی خطر برای بهبود رشد مو باشد. تحقیقات بیشتری در مورد اثرات اسانس نعناع روی موهای انسان قبل از اینکه آن را درمانی برای ریزش مو بنامید ، لازم است. با این حال ، شواهد تا کنون دلگرم کننده است.

 

روغن ضروری نعناع را نباید درمانی برای مشکلات اساسی ریزش مو مانند طاسی یا آلوپسی در نظر گرفت . این درمان ممکن است کمک کند ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این مسائل را به خوبی حل کند.

 

صرف نظر از این ، هیچ ضرری در تلاش برای رقیق کردن روغن اسانس نعناع ندارید. ببینید آیا این کار برای شما در بهبود رشد مو موثر است یا خیر. حتی اگر اینطور نباشد ، می تواند مزایای دیگری را برای مو و پوست سر شما به ارمغان آورد.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید