تاثیر روغن های گیاهی در درمان سر درد

تاثیر روغن گیاهی در درمان سردرد

تاثیر روغن های گیاهی در درمان سر درد

بررسی خاصیت سلامتی روغن های گیاهی

 

"<yoastmark
تاثیر روغن گیاهی در درمان سر درد

 

۵ روغن ضروری برای سردرد و میگرن

  1. روغن نعناع
  2. روغن رزماری
  3. روغن اسطوخودوس
  4.  روغن ضروری بابونه
  5. اکالیپتوس

بررسی اجمالی

روغنهای اساسی مایعات بسیار غلیظ هستند که از برگ ، ساقه ، گل ، پوست ، ریشه یا سایر عناصر گیاه ساخته می شوند. آروماتراپی اغلب شامل روغنهای اساسی است که می تواند از جمله مزایای سلامتی مانند کاهش استرس و بهبود گردش خون از طریق محرک های حسی (بو) باشد.

روغنهای اساسی حتی می توانند به درمان برخی از شرایط مانند سردرد یا میگرن کمک کنند. روغن های مختلف مزایای مختلفی را ارائه می دهند. آنها همچنین بدون لیست های طولانی اثرات جانبی که می تواند همراه با سردرد و داروهای میگرنی باشد ، مزایایی را ارائه می دهد. برخی از روغنهای اساسی می توانند استرس را کاهش دهند ، که می تواند سردردهای تنشی را کاهش دهد یا درد را تسکین دهد.

برای استفاده از روغنهای ضروری ، آنها باید در روغن حامل مانند روغن نارگیل ، روغن زیتون یا روغن بادام شیرین رقیق شوند . روغنهای اساسی هرگز نباید مستقیماً روی پوست بمالند و یا مصرف نشوند.

در این جا به تاثیر روغن های گیاهی در درمان سر درد و میگرن میپردازیم.

۱٫روغن نعناع

روغن نعناع یکی از رایج ترین روغنهای اساسی برای درمان سردرد یا میگرن است. این گیاه حاوی منتول است که می تواند به آرامش و کاهش درد در عضلات کمک کند. تصور می شود که استفاده از روغن نعناع رقیق شده مستقیم به معابد مورد اعتماد می تواند به تسکین درد از سردردهای تنشی و میگرن کمک کند.

نحوه استفاده از آن

نعناع را با روغن حامل دیگر مانند روغن نارگیل رقیق کرده و برای معابد بمالید.

۲٫روغن رزماری

روغن رزماری دارای خواص ضد التهابی و ضد درد (ضد درد) است. صدها سال است که در طب عامیانه برای کاهش استرس ، کاهش درد و بهبود گردش خون مورد استفاده قرار می گیرد که همگی می تواند به سردرد کمک کند. یک مطالعه حتی نشان داد که روغن رزماری به آن کمک می کندعلائم انصراف منبع قابل اعتماد. همچنین به کاهش بی خوابی و آرامش عضلات کمک می کند ، که می تواند به سردرد کمک کند.

نحوه استفاده از آن

برای استفاده از روغن رزماری می توانید منطقه آسیب دیده را با چند قطره روغن رزماری مخلوط شده با روغن حامل مانند روغن نارگیل ماساژ دهید. همچنین تصور می شود که رایحه روغن رزماری مانند تنفس در رایحه از پوست شما یا در حمام گرم می تواند تسکین دهنده درد باشد.

۳٫روغن اسطخودوس

روغن اسطوخودوس معمولاً برای تسکین استرس و آرامش استفاده می شود. همچنین شواهد محکمی وجود دارد كه نشان می دهد اسطوخودوس می تواند به درمان سردرد و میگرن كمك كند.

تنفس در بو از اسانس اسطوخودوس می تواند به مدیریت حاد سردردهای میگرنی کمک کند. در یک مطالعه مشخص شد که افراد معنی دار بوده اندکاهش درد منبع قابل اعتماد بعد از گذشت تنها پانزده دقیقه از استنشاق روغن اسطوخودوس.

نحوه استفاده از آن

می توانید روغن اسطوخودوس رقیق شده را بر روی پوست بمالید ، از یک دیفیوزر روغن استفاده کنید ، یا روغن رقیق شده را در حمام گرم اضافه کنید تا مزایای آن به دست آید.

تاثیر روغن گیاهی در درمان سر درد

۴٫روغن ضروری بابونه

اسانس بابونه بدن را آرام می کند و عضلات را تسکین می دهد و به همین دلیل می تواند کمک بزرگی در درمان سردردهای تنشی باشد. همچنین می تواند به درمان اضطراب و بی خوابی که از علل عمده سردردها هستند کمک کند.

زنان باردار نباید از اسانس بابونه استفاده کنند زیرا این امر خطر سقط جنین را به همراه دارد.

نحوه استفاده از آن

می توانید چند قطره از اسانس بابونه رقیق شده در روغن حامل را به یک حمام یا آب داغ اضافه کنید و در بخار نفس بکشید.

۵٫اکالیپتوس

اگر سردردهای شما به دلیل مشکلات سینوسی ایجاد می شود ، روغنهای اساسی اکالیپتوس می توانند بهترین دوست جدید شما باشند. این روغن معابر بینی را باز می کند ، سینوس ها را پاکسازی می کند و می تواند به تسکین تنش سینوسی که باعث سردرد می شود کمک کند.

در یک مطالعه همچنین مشخص شد که ترکیبی از روغن نعناع ، روغن اکالیپتوس و اتانول تهیه شده است اثرات آرامش بخش منبع قابل اعتماد هم به عضلات و هم ذهن ، که می تواند به تسکین سردرد کمک کند.

نحوه استفاده از آن

شما می توانید یک قطره روغن اکالیپتوس را روی روغن حامل بمالید و آن را روی سینه بمالید تا به پاک شدن سینوس ها کمک کند ، یا چند قطره را به آب گرم اضافه کنید و در بخار نفس بکشید.

تاثیر روغن گیاهی در درمان سر درد

خطرات و عوارض

روغنهای اساسی به طور کلی بی خطر تلقی می شوند و بسیاری از آنها در مقایسه با داروهای سنتی میگرن و سردرد – از جمله هر دو داروی بدون نسخه و بدون نسخه ، عوارض جانبی کمتری دارند.

بزرگترین خطر در ارتباط با روغنهای اساسی خطر واکنش آلرژیک یا سوزش است. استفاده از روغنها بر روی پوست می تواند باعث سوزش ، از جمله سوزش ، احساس سوزش ، قرمزی یا بثورات پوستی شود. شما باید تمام روغنهای اساسی از جمله روغنهای نعناع و اکالیپتوس را با روغن حامل قبل از استفاده روی پوست رقیق کنید . برای جلوگیری از تحریک گسترده ، قبل از استفاده مقدار زیادی ، یک نقطه آزمایش کوچک روی پوست خود انجام دهید. اگر در ۲۴ تا ۴۸ ساعت واکنشی مشاهده نشود ، باید از آن بی خطر استفاده کرد.

روغنهای اساسی بسیار کمی برای نوزادان زیر ۱ سال یا برای زنان باردار و شیرده توصیه می شود. روغنهای اسطوخودوس و رزماری به طور خاص می توانند خطرناک باشند.

روغنهای ضروری همچنین در صورت وجود شرایط وجود مانند آسم یا مشکلات قلبی می توانند عوارضی ایجاد کنند. قبل از استفاده از روغنهای اساسی از پزشک خود بخواهید تا اطمینان حاصل کند که آنها هیچ گونه مشکل سلامتی موجود را تشدید نمی کنند.

تاثیر روغن گیاهی در درمان سردرد

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید