تاثیر سرکه سیب بر مو

0
16

 

 

 

 

آیا موهای شما می تواند ار سرکه سیب سود ببرد؟

 

استفاده از سرکه سیب برای مو

سرکه سیب یک غذای محبوب چاشنی و سلامتی است. این ماده از سیب با استفاده از فرایند تخمیر ساخته می شود که آن را با فرهنگ زنده ، مواد معدنی و اسیدها غنی می کند.

 

به عنوان داروی خانگی کاربردهای بسیاری دارد . یکی از این موارد به عنوان شستشوی مو برای بهبود سلامت پوست سر ، تقویت مو و تقویت درخشش است.

 

اگرچه به عنوان “پاناسه” یا “درمان همه” در مورد مشکلات سلامتی ، علی رغم اینکه تحت بررسی قرار گرفته باشد ، مورد استقبال قرار می گیرد ، در مورد مراقبت از مو ، به شما منتقل می شود.

 

برای کسانی که با مشکلات مو مانند خارش پوست سر و یا شکستن مو روبرو هستند ، سرکه سیب ممکن است یک درمان طبیعی عالی باشد.

 

چرا برای مراقبت از مو از سرکه سیب استفاده می شود؟

استدلال های زیادی وجود دارد که چرا این ماده از میوه سیب برای موهای شما عالی است.

 

اسیدیته pH

برای مثال ، سرکه سیب – فراتر از داشتن برخی از خواص درمانی به خوبی تحقیق شده – یک ماده اسیدی است. حاوی مقادیر خوبی از اسید استیک است.

 

موهایی که کسل کننده ، شکننده یا شکننده به نظر می رسند ، در مقیاس pH قلیایی یا بالاتر می شوند. ایده این است که یک ماده اسیدی ، مانند   ، و سبب پایین آمدن pH کمک کرده و سلامت مو را به تعادل می رساند.

 

ضد میکروبی

همچنین یک ضد عفونی کننده خانگی محبوب است. این بیماری ممکن است به کنترل باکتری یا قارچ هایی که می تواند منجر به مشکلات پوست سر و مو شود ، مانند عفونت های جزئی یا خارش کمک کند.

 

ادعاهای دیگر

سرکه سیب از داشتن سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مفید برای مو ، مانند ویتامین C و B ستایش می شود . برخی همچنین ادعا می کنند که حاوی اسید آلفا هیدروکسی است که به لایه برداری پوست پوست پوست کمک می کند و ضد التهابی است ، که می تواند به شوره سر کمک کند .

 

چگونه میتوان از سرکه سیب برای مو استفاده کرد ؟

 

چند قاشق غذاخوری سرکه سیب را با آب مخلوط کنید.

بعد از شامپو کردن و تهویه ، مخلوط را روی موهای خود به طور مساوی بریزید و در پوست سر خود کار کنید.

بگذارید چند دقیقه بنشیند.

آن را بشویید.

اگر بوی اسیدی برای شما خیلی قدرتمند است ، نارگیل ها و Kettlebells توصیه می کنند چند قطره روغن ضروری را درون مخلوط کنید. همچنین بو باید بعد از شستشو سریع از بین برود.

 

چند بار در هفته شستشو را در رژیم مراقبت از مو قرار دهید. همچنین در صورت تمایل میزان ACV مورد استفاده در هر شستشو یا آبکشی را افزایش دهید. به طور کلی ، نگه داشتن آن در حدود ۵ قاشق غذاخوری یا کمتر توصیه می شود.

 

چیزهایی که باید مراقب آن باشید

هدف استفاده از سرکه سیب در برگرداندن مو به تعادل است. اگر مراقب نباشید ، می تواند بیش از حد انجام شود. اگر به جای آن ، مشکلات مو یا پوست سر شما بدتر می شود ، ان را قطع کنید. یا سعی کنید مقداری را که در آبکشی قرار داده اید یا فرکانس استفاده شده از آن را کم کنید.

 

سرکه سیب حاوی اسیدهای استیک است که به عنوان سوز آور شناخته می شود. این بدان معنی است که ممکن است پوست را تحریک یا سوزاند.

 

همیشه ACV را قبل از اینکه مستقیماً روی پوست بمالید ، با آب رقیق کنید. اگر شستشو های شما خیلی قوی است ، سعی کنید بیشتر آن را رقیق کنید – اگرچه اگر تحریکاتی اتفاق بیفتد ، تقریباً همیشه ظرف چند روز پاک می شود.

 

همچنین از تماس با چشم خودداری کنید. در صورت تماس ، سریعاً آب را بشویید.

 

دستورالعمل های فوق را دنبال کنید و استفاده از سرکه سیب را می توان کاملاً بی خطر دانست.

 

 

آیا تحقیقات از کاربرد آن پشتیبانی می کند؟

تاکنون ، هیچ تحقیقی به طور مستقیم فواید سرکه سیب برای مراقبت از مو انجام نشده است.

 

با این حال ، برای برخی ادعاهای، دانش و تحقیقات خوبی وجود دارد که می تواند در مورد موهای سالم تأیید شود برای ادعاهای دیگر ، تحقیقات بیشتری هنوز هم لازم است ، یا علم نتوانسته است صحت این موارد را تأیید کند.

 

قدرت بالقوه سرکه سیب برای پایین آوردن pH برای تقویت سلامت مو ، شایسته است. یک منبع قابل اعتماد در سال ۲۰۱۴ در pH شامپو دریافتیم که قلیایی زیاد می تواند به اصطکاک مو ، شکستگی و خشکی مو کمک کند.

 

این مطالعه اظهار داشت كه بیشتر محصولات مراقبت از مو هنگام نیاز به pH موها توجه نمی كنند و بیشتر شامپوها تمایل به قلیایی بودن دارند. به عنوان یک ماده بسیار اسیدی ، می تواند به تعادل pH کمک کند. با افزایش اسیدیته و پایین آمدن pH ، ممکن است از صافی ، استحکام و درخشش محافظت کند.

 

قدرت ضد میکروبی سرکه سیب نیز از تحقیقات خوبی پشتیبانی می کند. این می تواند مشکلات پوست سر مربوط به قارچ یا باکتری ها را در خلیج فارس نگه دارد و از این طریق از خارش پوست سر جلوگیری کند. هیچ تحقیق و یا علمی در مورد حمایت از پوست سر خشک یا حمایت از شوره سر وجود ندارد.

 

همچنین هیچ تحقیقاتی مبنی بر اینکه حاوی آلفا هیدروکسی اسید است ، وجود ندارد ، اگرچه سیب حاوی آن است. سیب همچنین حاوی ویتامین C است ، اما با این حال ویتامین در سرکه غیر قابل کشف است.

 

هیچ داده ای وجود ندارد که اثبات کند سرکه ضد التهابی است. در حقیقت ، چربی حاوی اسیدهای بسیار سوز آور است که در صورت سوءاستفاده ممکن است باعث ایجاد التهاب شود نه آنکه معکوس شود.

 

 

غذای آماده

علم از استفاده از سرکه سیب به عنوان شستشوی مو پشتیبانی می کند. با کاهش سطح مو و pH پوست سر می تواند به تقویت مو و بهبود درخشش کمک کند.

 

همچنین ممکن است عفونت های مزاحم و خارش پوست سر را در معرض خطر قرار دهد. با این وجود نباید به کاهش التهاب و یا برطرف کردن بیماری ها یا مسائل مربوط به پوست سر مانند شوره سر اعتماد کرد.

 

موهای افراد متفاوت است. شستشو سرکه سیب ممکن است برای همه مفید نباشد. بهترین روش برای فهمیدن این که آیا این برای شما مفید است ، وارد کردن آن به روال مراقبت از مو ، و دیدن اینکه آیا این شخص برای شما مناسب است یا خیر.