جراحی زیبایی و پلاستیک

جراحی زیبایی و پلاستیک

جراحی زیبایی و پلاستیک

تفاوت جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک چیست؟

 

جراحی زیبایی و پلاستیک
جراحی زیبایی و پلاستیک

 

جراحی زیبایی یکی از زیر مجموعه های  جراحی پلاستیک می باشد که قصد آن خلق و ارتقا زیبایی بیشتر و تناسب اندام در نواحی مختلف بد می باشد.

جراحی پلاستیک بیشترین کاربرد را برای بهبود وضعیت افرادی دارد که دارای مشکلات مادر زادی مانند پولیپ بینی ، شکاف لب، ، افتادگی پلک و … می باشند و یا در اثر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مشکلاتی در بدن و صورت آنها ایجاد می شود.

اما جراحی زیبایی بیشتر برای ناحیه و نقاط  سالم  بدن و صورت انجام می شود و درزیر مجموعه هایی  مانند جوان سازی و بازسازی پوست صورت،از بین بردن چربی های زائد برای فرم دهی تناسب بدن و بهبود حالت سینه  بیشترین  علاقه مند را دارد.

تفهیم از زیبایی بیشتر در عمل زیبایی ایجاد  فرم و شکل دهی در بدن و  صورت  به رویه های متعدد از جمله لیفتینگ ننقاط و ناحیه های متعدد بدن و صورت، استفاده از راه های غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی های اشباع  و ایجاد تناسب اندام می باشد

 

جراحی زیبایی و پلاستیک

عمل زیبایی ناحیه صورت

با اهمیت ترین عضو در بدن ما صورت است که  لازمه برقراری روابط اجتماعی است ، بنابراین کوچک ترین نقصی در این ناحیه می تواند موجب افسردگی و  آسیب روحی فرد شود. خوشبختانه امروزه با راه های متداولی  که متخصصان در جراحی زیبایی صورت کشف کرده اند ، قادرند به با صرف کمی هزینه و وقت و البته به راحتی ، قدمی مهم برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی افراد بردارند. ازجمله راه های عمل های زیبایی  که برای صورت مورد استفاده قرار می گیرد ، می توان  به کارایی موارد زیر نام برد:

 

لیفت پیشانی و ابرو.

تزریق چربی

بیوتیفکیشن

رینوپلاستی(عمل زیبایی بینی)

بوتاکس

زیبایی خطوط صورت

جراحی گوش

فیلرها (پرکننده‌ها و ژل‌ها)

بلفاروپلاستی(لیفت پلک)

زیبایی لب

تزریق پلاکت PRP

رفع چین و چروک و اافتادگی صورت

عمل زیبایی ناحیه ی گردن و غبغب

 

 

جراحی زیبایی و پلاستیک

. زیبایی گلو و گردن از با اهمیت ترین عامل و شاخصه های زیبایی چهره علی الخصوص در خانم ها است . بنابراین هنگامی  که فرد دچار مشکلاتی چون خطوط گردنی وغبغب به دلایلی مانند تجمع بافت چربی ، وراثت و یا بالا رفتن سن در زیر گلو می شود اغلب روحیه ی فرد را متزلزل می کند و سبب کاهش اعتماد به نفس فرد می شود. امروزه به وسیله  راه حل های متعددی  در عمل زیبایی می توان بافت چربی و پوست شل شده و چروک های زیر گلو که در ناحیه گردن و زیر چانه بوجود آمده را ترمیم و یا حتی برداشت کرد. عمل زیبایی ناحیه ی گردن وغبغب به سه روش کلی  قابل درمان می باشند

 

 

: عمل زیبایی نواحی پشت ، پهلو و شکم .

عمل زیبایی ناحیه ی بافت پشت ، پهلو و شکم که  امروزه مورد استقبال مردم می باشد و دلیل عمده  مشکلات رسوب چربی ها در ناحیه  پشت ، پهلو ها و شکم  می باشد که به عوامل محیطی و داخلی زیادی از جمله وراثت ، نداشتن رژیِم غذایی مناسب ، نوع پوست ، عدم تحرک و تنبلی،  بارداری ،  ورزش نامناسب، انجام رژیم های سر سخت کاهش وزن و … بستگی دارد. عمل زیبایی در ناحیه شکم، پهلو ها و پشت به  دلیل از بی ن بردن چربی های زائد، رفع  افتادگی و شلی پوست انجام می شود که متخصص عمل زیبایی با بررسی نتایج آزمایش های فرد بیمار و متناسب با شرایط فیزیکی ، روش های زیر را برای انجام عمل زیبایی مناطق شکم، پهلوها و پشت پیشنهاد می دهد:

 

لیپوساکشن(لیپوپلاستی)

لیپوماتیک.

لیپولیز

لیپوابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینو پلاستی مینور

 

 

 

عمل زیبایی ناحیه ی ران ها

 

در حالت کلی نواحی خارجی و داخلی  ران ها در مقایسه با دیگر ناحیه های بدن دارای مقادیر چربی بیشتری می باشند که در برخی از افراد به ویژه خانم ها به سبب داشتن بیماری مختلف، عدم فعالیت،  افزایش وزن چربی ها  و ژنتیک در این ناحیه رشد بی رویه دارند و موجب  اختلال در تناسب اندام افراد می شوند. برای این افراد ،  پوست ناحیه داخلی ران ها حالت طبیعی خود را از دست می دهند می دهند و دیگر با رژِیم غذایی و ورزش  قابل درمان نمی باشد و تنها  گزینه مطلوبی  که می ماند عمل زیبایی و نابودی  چربی های اشباع در این ناحیه بدن می باشد. روش هایی که متخصص عمل زیبایی برای ناحیه ران ها و باسن انجام می دهند:

 

لیپولیزلیزری

لیپوساکشن اولتراسونیک یا مکانیکی

لیزر لایپواسکالپچر

تیتان

تایوپلاستی

مزوتراپی و انحلال چربی

ولوشیپ

آراسیس

 

 

عمل زیبایی ناحیه بازو ها و جراحی زیبایی و پلاستیک

 

بالا رفتن سن ، ژنتیک و اختلالات وزنی، در بدن افراد از عواملی هستند که سبب افتادگی و شل شدن پوست در  نواحی بازوها می شوند که برای افراد به ویژه بانوان ظاهر  ایده آلی ندارد. اگر چه انجام ورزش های مناسب به طور منظم برای ایجاد تناسب و رشد عضله های بازو بسیار اثربخش می باشد اما ممکن است پوست  این نواحی از بدن  فرم ایده آل خود را از دست بدهد و مبتلا به سستی پوست و افتادگی شود. راه های  متعددی که متخصص عمل زیبایی در ناحیه بازو ها انجام می دهد به شرح زیر می باشد:

 

 

لیپوماتیک

مزوتراپی

براکیوپلاستی

ماساژ درمانی

لیزرلیپولیزا MPX

ترماژ

لیپوساکشن واسر (VASER)

لیپودیسالو عمل حل کردن چربی

 

 

عمل زیبایی در ناحیه سینه

 

عمل زیبایی سینه فقط  مخصوص به خانم ها نمی باشد بلکه آقایانی که دارای بافت سینه های بزرگی هستند با کمک عمل زیبایی قادرند بافت های زاید  تشکیل شده را برطرف کنند و به حالت طبیعی و نرمال  مردانه بدن خویش باز گردند. عمل زیبایی بخش سینه برای افراد به منظورکاهش سایز سینه، افزایش حجم سینه، متقارن کردن سینه،ترمیم و بازسازی سینه ،  رفع افتادگی و درمان بیماری هایی مانند سینه توبروس استفاده می شود البته اجرای این عمل زیبایی روش های متداول هایی دارد که مشورت با پزشک بهترین راه برای عمل انتخاب می شود.

 

 

 

ژنیکوماستی

ماکروماستی

ماستوپکسی

ماموپلاستی

 

پروتز و تزریق چربی

 

ابدومینوپلاستی

 

این عمل جراحی به  مقصود برداشت پوست و چربی های اضافی و  کوچک کردن شکم  و همچنین سفت کردن جدار عضلانی شکم به واسطه بخیه انجام می‌شود. در این عمل، چربی های ناحیه  پهلوها و  پشت و بالای شکم، لیپوساکشن می‌شوند و ناف با پایه‌ی طبیعی خود در  موقعیت صحیح قرار می‌گیرد. نتیجه‌ی نهایی این جراحی، شکمی با ظاهری بدون پوست و برآمده و چربی اضافی با یک خط برش در برش دور ناف و  زیر شکم می‌باشد. همچنین با مراقبت های منظم و صحیح خطوط برش تا حد بسیار زیادی بی رنگ و محو  می‌شوند. این عمل جراحی برای افرادی که سابقه‌ی حاملگی دارند یا کاهش وزن زیاد دارند و دچار افتادگی پوست و جدار شکم هستند بسیار مناسب است. همچنین فتق های وسیع جدار شکم با انجام ابدومینوپلاستی تصحیح می‌شوند.

 

مدت زمان عمل جراحی ابدومینوپلاستی:

 

۲ تا ۴ ساعت (بستگی به حجم شکم دارد)

 

دوره‌ی نقاهت:

 

۱۰ تا ۱۴ روز

 

مدت زمان لازم برای بهبود تورم و مشاهده‌ی نهایی نتیجه‌ی عمل:

 

۱ سال بعد از جراحی

 

لیپوی شکم و پهلو

 

لیپو؛ یکی از را ه های از بین بردن چربی‌های اشباع نواحی پهلو و شکم می‌باشد. در این رویه  با ایجاد برش کوچک، لوله‌ای باریک از جنس استیل به نام کانولا وارد بدن می‌شود. کانولا از یک سمت به یک پمپ مکنده متصل است و چربی‌ها را از بدن تخلیه می‌کند. این راه حل روشی برای درمان چاقی و تناسب اندام محسوب می‌شود. بعد از انجام لیپوساکشن ناحیه‌ی ساکشن شده را با گن فشرده می‌کنند تا روند  تورم و بهبود سرعت یابد . در مدت زمان  نقاهت، گن را هر چند ساعت باز کرده و بدن را ماساژ می‌دهند تا ترشحات و خونابه‌ها از برش‌های کوچک روی بدن خارج شود. بدن همیشه با پمادهای خاصی پوشیده می‌شود تا پوست دچار آسیب نشود.

 

مدت زمان عمل جراحی:

 

۲ تا ۳ ساعت

 

دوره‌ی نقاهت:

 

۴ تا ۵ روز

 

مدت زمان لازم برای بهبود تورم و مشاهده‌ی نهایی نتیجه‌ی عمل:

 

۲ تا ۳ ماه بعد از جراحی

 

لیپوساکشن چیست؟

 

به زبان ساده تخلیه ی چربی از بافت های زیرپوستی را لیپوساکشن می گویند.

 

 

با این روش تخلیه ی چربی توسط سرساکشن های متعددی براساس قطر چربی صورت می گردد.   اغلب تحقیقات پزشکی و کتاب های دانشگاهی روش قدیمی ساکشن را روشی بی خطر و ایمن برای تخلیه چربی از بدن می دانند.

 

اولتراسونیک UAL

 

در این روش تروکار (سر ساکشن) مورد استفاده توسط امواج سونیک باعث آزاد شدن باندل های چربی می گردد و تخلیه چربی انجام می شود.

 

 

لیپوماتیک Lipomatic

 

در این روش تروکار (سر ساکشن) ۵۰۰۰ بار در دقیقه حرکت می کند. حرکات  عمودی و افقی و یو شکل باعث آزاد شدن بافت چربی می گردد. نظر شرکت های سازنده این نوع ساکشن بر این است که لیپوماتیک توسط امواج نزدیک به سونیک عمل می کند ولی واقعیت این است که در لیپوماتیک، ساکشن توسط ویبراسیون و ضربه باعث تخلیه ی چربی می شود. این روش مانند روش قدیمی، ایمن و بی خطر می باشد. حرکات ظریف این دستگاه باعث ساکشن چربی به طور یکنواخت و با فشار کم می شود بنابراین چربی با حداقل آسیب تخلیه شده و برای تزریق مناسب تر می باشد.

 

لیپوست Liposat

 

نوعی ساکشن می باشد که تروکار دستگاه (سرساکشن) حرکات رفت و برگشتی دارد و مقدار حرکات در دقیقه کمتر از دستگاه لیپوماتیک است. به دلیل ویبراسیون کمتر، تخلیه ی چربی قابل کنترل تر و آسیب به بافت نیز کمتر می باشد. چربی ساکشن شده در این روش قابل تزریق است. این دستگاه FDA-Approve می باشد و روش امن و بی خطری است.

 

لیپولیز Lipolysis

 

در این روش حرارت در زیر پوست باعث لیز شدن چربی و تخلیه ی آن می گردد و در صورتی که توسط افراد غیر متخصص انجام شود ممکن است باعث سوختگی و تغییرات نامناسب پوست شود. لیپولیز روش امنی برای تخلیه ی چربی نمی باشد.

 

.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید