جراحی زیبایی

جراحی زیبایی

هر آنچه باید از جراحی زیبایی بدانید

 

جراحی زیبایی
جراحی زیبایی

 

جراحی زیبایی نوعی جراحی پلاستیک است که هدف آن بهبود ظاهر فرد است ، اما باید با احتیاط به آن مراجعه کرد.

جراحی زیبایی همچنان با محبوبیت رو به رشد است ، با ۱۵٫۱ میلیون عمل آرایشی در سال ۲۰۱۳ در ایالات متحده انجام شده است که نسبت به سال قبل ۳ درصد افزایش یافته است.

تقریبا روشهایی برای هر قسمت از بدن وجود دارد ، اما انتخاب انجام جراحی زیبایی نباید به آرامی انجام شود. نتایج اغلب دائمی هستند ، بنابراین مهم است که درمورد تصمیم گیری ، استفاده از پزشک مناسب و داشتن انگیزه مناسب اطمینان داشته باشید.

 

جراحی بازسازی نوع دیگری از جراحی پلاستیک است. هدف از این کار بهبود عملکرد و ایجاد یک ظاهر طبیعی به بخشی از بدن فرد است که به عنوان مثال پس از ماستکتومی آسیب دیده است . این مقاله تنها به جراحی زیبایی می پردازد.

انواع و کاربردها

انواع روش های زیبایی شناختی برای قسمت های مختلف بدن در دسترس است.

جراحی سینه

ایمپلنت های پستان

از کاشت سینه می توان برای افزایش اندازه سینه یا در بازسازی بعد از عمل استفاده کرد.

زنان ممکن است به دنبال عمل جراحی پستان برای بهبود شکل بدن خود باشند. روشهای ماموپلاستی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

بزرگ کردن پستان یا بزرگ شدن آن به طور سنتی با استفاده از پروتزهای ژل شور یا سیلیکون انجام می شود و اکنون گاهی با پیوند چربی انجام می شود.

ممکن است و یا اگر زن احساس کند که سینه های او خیلی کوچک است یا اگر یک پستان بزرگتر از دیگری باشد ، یا اگر سینه ها بعد از بارداری یا شیردهی تغییر یافته باشد ،  ممکن است انجام شود. برخی از خانمهای مسن وقتی که سینه ها به دلیل افتادگی پوست از بین می روند ، این درمان را انتخاب می کنند.

در بعضی از خانم ها ، بزرگ شدن پستان می تواند باعث افزایش عزت نفس و بهبود احساسات آنها در مورد جنسیت آنها شود. با این حال ، در برخی ، مشکلات موجود باقی مانده است. به همین دلیل است که زنان ابتدا به مشاوره توصیه می شوند .

کاهش پستان می تواند به رهایی از ناراحتی جسمی کمک کند ، در حالی که هدف تقویت بیشتر به ظاهر مربوط می شود. کاهش سینه همچنین ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را در خانمهایی که در معرض خطر این بیماری هستند ، کاهش دهد.

ماستوپسی یا لیفت سینه شامل از بین بردن پوست و بافت غده ای برای کوچکتر شدن سینه ها و ترمیم مجدد بافت باقی مانده برای بلند شدن پستان است.

 

وابسته به اینکه چه میزان حجم از دست داده یا خواسته بیمار باشد ، ماستوپکسی را می توان با کاشت ترکیب کرد. در حالی که شبیه به کاهش پستان است ، که مقدار بیشتری از بافت را از بین می برد ، ماستوپکسی معمولاً تحت پوشش بیمه های اصلی قرار نمی گیرد زیرا از نظر پزشکی ضروری تلقی نمی شود.

 

کاهش پستان مردان ، ژنیکوماستی ، بزرگ شدن بافت پستان در مردان را درمان می کند. ممکن است با لیپوساکشن یا با الگوهای مختلف زخم انجام شود که اغلب در اطراف نوک پستان و آئولا پنهان است.

 

 

لیپوساکشن

لیپوساکشن یا همان لیپکتومی به کمک مکش ، از کانول های نازک یا لوله های فلزی توخالی برای خلاء چربی از قسمت های مختلف بدن ، معمولاً شکم ، ران ، باسن ، پشت بازوها و گردن استفاده می کند. لیپوساکشن ممکن است برای کاهش پستان مردان نیز استفاده شود.

 

ابزارهای مورد استفاده در لیپوساکشن شامل دستگاههای استاندارد ، سونوگرافی ، مکانیکی و لیزری هستند. همه آنها مستلزم مکش چربی از طریق لوله هستند.

 

برای جلوگیری از عوارض ، بسته به این که بیمار بلافاصله بعد از عمل ترخیص شود یا در بیمارستان بستری شود ، محدودیتی در میزان چربی وجود دارد که جراح می تواند با خیال راحت آن را حذف کند.

 

لیپوساکشن نباید به عنوان روشی برای کاهش وزن در نظر گرفته شود. هنگام انجام در بیمار مناسب ، هدف از بهبود کانتور و کاهش مناطق محدود ذخایر چربی است.

 

عوارض نادر است  ، اما ممکن پذیر است. اینها شامل تجمع خون در زیر پوست است که به عنوان هماتوم ، عفونت ، تغییر در احساس ، واکنش های آلرژیک ، آسیب به ساختارهای زیرین و نتایج ناخوشایند شناخته می شود. پزشک باید از قبل این موارد را با بیمار در میان بگذارد.

 

لیپوساکشن فرد در معرض خطر را کاهش نمی دهد در حال توسعه به دیابت ، بیماری های قلبی ، و یا فشار خون بالا .

 

لابیاپلاستی ، کاهش جزئی لابیا یا کاهش لبیال شامل جراحی لابیا ماژورا یا لابیا مینورا از ورم ، قسمتی از دستگاه تناسلی زن است. هدف از این کار ، کاهش شکم دراز ، معمولاً به عنوان بخشی از واژینوپلاستی است.

 

است وجود دارد فقدان شواهد بالینی یا علمی برای هدایت جراحان متخصص بیماریهای زنان به ایمنی و اثربخشی از روش های واژن لوازم آرایشی و بهداشتی.

 

روشهای بدن

ابدومینوپلاستی یا “شکم توک” شکم را مجددا شکل داده و محکم می کند. با هدف سفت شدن عضله و فاسیا دیواره شکم ، پوست و چربی اضافی از قسمت میانی و پایین شکم برداشته می شود.

 

این امر ممکن است بعد از بارداری یا بعد از کاهش وزن زیاد مناسب باشد.

 

سایر روش های کانتورینگ بدن

تقویت دکمه با بزرگتر شدن آنها ظاهر باسن را تقویت می کند. جراح یا با استفاده از لیپوساکشن از قسمت دیگری از بدن بیمار چربی پیوند می زند. این امر به “بالابر برج برزیل” معروف است. ایمپلنت های سیلیکونی نیز ممکن است گاهی در باسن استفاده شود.

 

آسانسور باسن، یا آسانسور بدن پایین تر شامل برداشتن پوست اضافی از باسن و رانها در جهت سفت و بلندی آنها. این روشها معمولاً در بیمارانی که مقدار قابل توجهی از وزن بعد از عمل جراحی و یا کاهش وزن ، جراحی از دست داده اند ، معمولاً با ابدومینوپلاستی ترکیب می شود.

 

جراحی زیبایی صورت

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک با هدف تغییر شکل پلک ها انجام می شود. با افزایش سن ، پوست ملایم می شود و ممکن است افتادگی یا هود شدن لبه های فوقانی وجود داشته باشد و کیسه هایی روی قسمت پایین آن قرار داشته باشد. جراحی پلک ممکن است کاربردی ، آرایشی یا هر دو باشد. این امر معمولاً شامل از بین بردن یا تغییر مجدد اضافی پوست و چربی است و این روش ممکن است ماهیچه ها و تاندون های اطراف را تقویت کند.

 

جراحی می تواند شکل صورت را تغییر داده یا پوست را محکم کند.

 

در جراحی زیبایی بینی ، که به عنوان “کار بینی” نیز شناخته می شود ، جراح برای بهبود ظاهر و اغلب تنفس ، بینی بیمار را تغییر شکل می دهد. این ممکن است شامل تغییر شکل نوک و کاهش زخم استخوان در قسمت فوقانی بینی باشد.

 

 

این می تواند با برش های کوچک که به خوبی پنهان است انجام شود ، اغلب در داخل سوراخ بینی. جراحان تا زمانی که بیمار حداقل ۱۵ سال سن نداشته باشد ، جراحی زیبایی بینی را توصیه نمی کنند تا امکان رشد کامل غضروف و استخوان بینی فراهم شود.

 

ترمیم ، و یا عمل جراحی گوش، درمان گوش برجسته و یا بدشکل بوسیله جراحی “پین کردن” گوش و نزدیک به سر با بخیه، تغییر شکل غضروف، یا هر دو.

 

ممکن است یک یا هر دو گوش درمان شوند. این عمل معمولاً در کودکان بعد از ۵ یا ۶ سال انجام می شود ، زیرا گوش ها تا آن زمان به اندازه بزرگسالان رسیده اند.

.

به طور معمول ، برش در جلوی گوش و پشت گوش قرار می گیرد و در قسمت معبد تا خط مو کشیده می شود. پوست از بافت عمیق تر صورت برداشته می شود ، بیشتر محکم تر می شود و پوست اضافی برداشته می شود. سپس برش ها با بخیه ها بسته می شوند.

 

همچنین ممکن است بافت های عمیق تر صورت و گردن سفت شود. ممکن است بلفاروپلاستی یا جراحی پلک به طور همزمان انجام شود.

 

کشیدن ابرو ، هدف آسانسور ، یا پیشانی به حذف نشانه های پیری با بالا بردن افتادگی ابرو و از بین بردن چین و چروک پیشانی، و یا نگران خطوط. غالباً در کنار سایر روشهای آرایشی برای دستیابی به ظاهر هماهنگ تر صورت انجام می شود.

 

تقویت چانه با هدف برجسته تر کردن پوست و ایجاد تعادل بهتری از ویژگی های صورت است. بسته به اندازه گیری های انجام شده قبل از عمل ، ممکن است همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام شود. این عمل را می توان با کاشت پروتز یا از طریق دستکاری استخوان چانه انجام داد.

 

تقویت یا مالار ، یا گونه ها ، می تواند گونه ها را برجسته تر کند. جراح ممکن است در قسمت بالای گونه ها یک کاشت قرار دهد.

 

لایه برداری ، پرکننده ، پیوند و درمان با لیزر

درمان کمتر تهاجمی ممکن است شامل لایه برداری ، پرکننده ، تزریق ، پیوند و درمان با لیزر باشد.

 

پرکننده ها

می توان از پرکننده ها برای اتو کردن چین و چروک ها و لکه دار شدن لب ها استفاده کرد.

لایه برداری شیمیایی ممکن است به درمان آکنه ، علائم جیب ، زخم یا چین و چروک کمک کند. تعدادی از عوامل فعال ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

 

یک لایه برداری سبک یا سطحی از آلفا هیدروکسی اسیدها (AHAs) مانند گلیکولیک ، شیرین یا اسیدهای میوه برای درمان بیرونی ترین لایه های پوست استفاده می کند. درمان به اندازه بعضی از لایه برداری عمیق نیست ، بنابراین زمان بهبودی حداقل است.

 

یک لایه برداری متوسط ​​معمولاً شامل TCA (اسید تری کلرواستیک) غلظت های مختلف است. از درم یا لایه عمیق پوست تا عمق بیشتری نسبت به لایه بردارها نفوذ می کند. بهبودی و درد نسبت به پوست های سبک تر قابل توجه است. قرمزی و پوسته پوسته شدن ممکن است برای چند روز یا هفته ادامه یابد.

 

 

یک لایه برداری عمیق یا پوست فنل ، تا حد عمیق به پوست نفوذ می کند. در نتیجه بیشترین تأثیر را در مجدداً قرار دادن پوست دارد اما طولانی ترین زمان بهبودی را نیز دارد و می تواند باعث ایجاد جای زخم و روشن شدن پوست شود.

 

نشان داده شده است که لایه برداری های شیمیایی برای انواع سبک و تیره پوست بی خطر و مؤثر است .

 

سم بوتولینوم یا بوتاکس ، نام تجاری یک سم تولید شده توسط باکتری Clostridium botulinum (C. botulinum) است که برای اولین بار توسط FDA در دهه ۱۹۸۰ برای اسپاسم عضلات تأیید شد.

 

طیف وسیعی از اقدامات جراحی زیبایی هدف از بهبود ظاهر است.

 

برای درمان چین و چروک و چین و چروک صورت استفاده می شود.

 

با مسدود کردن سیگنال از اعصاب به عضلات تزریق شده عمل می کند. عضله تزریق شده دیگر نمی تواند مانند قبل به زور منقبض یا سفت شود و این منجر به آرامش کنترل شده عضلات می شود.

 

این ماده برای درمان خطوط اخم روی پیشانی ، پای کلاج یا خطوط دور چشم و هایپر هییدروزیس زیر بغل یا افزایش عرق شدن زیر بغل تأیید شده است.

 

جدا از ” بوتاکس ” ، چندین نام تجاری دیگر سم بوتولینوم هم اکنون از نظر تجاری در دسترس هستند.

.

 

از آنها می توان برای درمان چین های پوستی بینی ، گونه ها و لب ها و افزایش حجم قسمت پشتی دست استفاده کرد.

 

آنها همچنین می توانند چین و چروک ، خط و زخم را کاهش داده و باعث تقویت کانتورهای بافت نرم شوند. آنها دائمی نیستند ، اما توسط بدن تخریب می شوند ، بنابراین تکرار درمان ها ممکن است برای حفظ اثر لازم باشد.

 

این محصولات به طور معمول در فرمولاسیون ژل ایجاد می شوند که سوزن های ریز قادر به تزریق لایه های عمیق تر پوست و بافت نرم زیر پوست هستند. تزریق کلاژن دیگر انجام نمی شود زیرا برخی از بیماران واکنش های آلرژیک را تجربه کرده اند ، برخی از آنها جدی است.

 

عوارض در پرکننده های صورت و بخصوص پرکننده های دائمی ایجاد می شود. از پزشکان و بیماران خواسته می شود قبل از انجام یک روش ، محتوای یک پرکننده را بررسی کرده و در مورد پیامدهای جراحی صحبت کنند.

 

تزریق چربی و پیوند چربی کاربردهای گسترده ای در جراحی زیبایی دارند.

 

چربی خود بیمار از طریق بخشی از بدن با استفاده از لیپوساکشن جمع می شود و در مناطقی که نیاز به تقویت صدا دارند ، تزریق می شود. معمولاً در محفظه پوست از جمله لب ، دست و افسردگی روی صورت استفاده می شود.

 

 

نتایج به طور کلی بی خطر و ماندگار است ، و می تواند از بین بردن چربی از مکانی که مورد نظر نیست ، از مزایای دیگری برخوردار باشد. چربی برداشته می شود ، شسته می شود و تصفیه می شود و سپس با احتیاط دوباره با سوزن های طراحی شده دوباره تزریق می شود. بعضی اوقات برای رسیدن به بهترین نتیجه باید چندین بار تکرار شود.

 

پیوندهای چربی غنی شده از سلولهای بنیادی برای جراحی ترمیمی مورد آزمایش قرار گرفته اند ، و نتایج امیدوار کننده ای نشان می دهند که این روش قابل اعتماد ، ایمن و مؤثر است. با این حال ، رشد تومور ممکن است یک اثر منفی داشته باشد ، بنابراین تحقیقات بیشتری لازم است قبل از اینکه سلولهای بنیادی بتوانند از نظر جراحی پلاستیک و بازسازی مرکزی باشند.

 

لیزر و روش درمانی مبتنی بر نور ، که به عنوان تجدید لیزر لیزر صورت یا درمان با لیزر پوست نیز شناخته می شود ، می تواند به کاهش خطوط ریز ، چین و چروک و رنگدانه غیر طبیعی مانند لکه های آفتاب کمک کند.

انواع مختلفی از لیزر استفاده می شود و اینها در پرخاشگری و خرابی متفاوت است.

 

پیوند مو

جراحی می تواند رشد مو را به افرادی که ریزش مو دارند ، برگرداند .

کاشت مو نوعی جراحی زیبایی است که می تواند به رشد مو کمک کند.

 

پیوندهای فولیکول موهای کوچک از پشت پوست سر به دست می آید ، جایی که موها متراکم تر می شوند. سپس با برش های دقیقه ای به مناطقی از پوست سر که تحت تأثیر ریزش مو قرار دارند پیوند می زند.

 

برای رسیدن به نتایج مطلوب ممکن است بیماران چندین جلسه انجام دهند. بعد از ۶ هفته ، موهای پیوند شده خارج می شوند ، اما حدود ۳ ماه بعد موهای جدید ظاهر می شوند.

 

هرکسی که تحت عمل جراحی زیبایی قرار دارد ، باید چند ماه قبل از هرگونه عمل ، سیگار کشیدن یا استفاده از محصولات دخانی را متوقف کند ، زیرا می تواند در بهبود زخم اختلال ایجاد کند.

 

انتخاب یک جراح

مهم است که یک جراح را انتخاب کنید که از طرف یک هیئت حرفه ای واجد شرایط و معتبر باشد ، مانند هیئت جراحی پلاستیک آمریکا.

 

اسپا های پزشکی خدمات مختلفی ارائه می دهند ، اما در مورد عملکرد آنها کمبود نظارتی وجود دارد. هیچ سازمانی برای اسپا های پزشکی استانداردها تعیین نمی کند ، و هیچ تعریف مشخصی از آنچه که یک اسپا پزشکی است تشکیل نمی دهد.

 

جراحی زیبایی و مسائل بهداشت روان

 

در یک مطالعه مشخص شد زنانی که سینه بزرگ داشتند نیز خطر خودکشی بیشتری داشتند. از پزشکان خواسته می شود هنگام ارزیابی بیماران برای عمل جراحی از این احتمال آگاهی داشته باشند.

 

نکات

افرادی که در حال انجام عمل جراحی زیبایی هستند ، باید قبل از شروع کار ، گزینه ها را با دقت وزن کنند.

:

 

یک جراح معتبر را انتخاب کرده و اعتبار آنها را بررسی کنید.

پس از کسب نظر جراح ، تصمیمات خود را بگیرید و در مقابل ترغیب به ترغیب به انتخاب چیزی که قبلاً نمی خواستید مقاومت کنید.

اطلاعات كامل در مورد رويه را بدست آوريد و تمام موارد مثبت و منفي را از قبل وزن كنيد.

به عنوان مثال از هرگونه خطرات و محدودیت ها آگاه باشید ، آیا این کار در ۶ ماه دوباره نیاز به مجدد دارد؟

لحظه ای مناسب را انتخاب کنید ، به عنوان مثال از زمان وقوع یک رویداد استرس زا ، مانند تغییر شغل ، گرسنگی ، بچه دار شدن یا خانه خودداری کنید.

هرگز به دنبال جراحی زیبایی نباشید تا کسی دیگری را تحت تأثیر قرار دهد یا تحت تأثیر قرار دهد.

برای معالجه خیلی مسافرت نکنید ، یا اگر مسافرت ضروری است ، اطمینان حاصل کنید که ترتیبات قابل اعتماد باشند ، به خصوص اگر تصمیم به جراحی در خارج از کشور دارید.

از سپرده های غیر قابل استرداد مراقب باشید و برای تغییر نظر آماده باشید.

عوارض

هر جراحی خطر عوارض دارد.

 

انجمن جراحان پلاستیک آمریکا از مردم می خواهد كه در صورت مشاهده هر یك از علائم زیر در طی یا مدت کوتاهی پس از عمل ، فوراً به مراقبت پزشكی بپردازند :

 

درد غیرمعمول

اختلالات بینایی

پوست سفید در نزدیکی محل تزریق

علائم سکته مغزی

هر تصمیمی برای پیشبرد جراحی زیبایی باید ابتدا با یک پزشک اصلی مراقبت های بهداشتی ، مانند پزشک خانواده صحبت شود.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید