خواص رزماری

خواص رزماری

همه مطالبی که شما باید در مورد رزماری بدانید

 

"<yoastmark
خواص رزماری

 

رزماری یک گیاه معطر همیشه سبز بومی نواحی مدیترانه است. این ماده به عنوان یک چاشنی آشپزی ، برای تهیه عطرهای بدن و از مزایای بالقوه سلامتی آن استفاده می شود.

این گیاه نه تنها در غذاهای آشپزی مانند مرغ و گوشت گوسفند مزه خوبی دارد بلکه منبع خوبی از آهن ، کلسیم و ویتامین B-6 است.

این گیاه معمولاً به عنوان یک گیاه کاملا خشک یا یک عصاره پودر خشک تهیه می شود ، در حالی که چای ها و عصاره های مایع از برگ های تازه یا خشک تهیه می شوند. طیف وسیعی از محصولات رزماری برای خرید و مصرف وجود دارد .

این گیاه از زمان های بسیار قدیم به دلیل خواص دارویی آن مورد استقبال قرار گرفته است. رزماری به طور سنتی برای کمک به کاهش درد عضلات ، بهبود حافظه ، تقویت سیستم ایمنی و گردش خون و تقویت رشد مو مورد استفاده قرار می گرفت.

خواص رزماری

حقایق سریع روی رزماری

رزماری یک گیاه چند ساله است (بیش از ۲ سال عمر می کند).

از برگها اغلب در پخت و پز استفاده می شود.

فواید احتمالی سلامتی شامل بهبود غلظت ، هضم و پیری مغز است.

دوزهای بسیار زیاد ممکن است باعث استفراغ ، اغما و ورم ریوی شود .

این ویژگی مرکز دانش دانش پزشکی امروز بخشی از مجموعه مقالات در مورد فواید سلامتی غذاهای محبوب است .

فواید

برگهای رزماری با طناب روی میز چوبی بسته شده است

گل رزماری برگهایی مانند سوزن و گلهای صورتی ، سفید ، آبی یا بنفش دارد.

رزماری انواع مزایای ممکن برای سلامتی را دارد.

خواص رزماری

آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی

رزماری منبع غنی از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی است که تصور می شود به تقویت سیستم ایمنی و بهبود گردش خون کمک می کند.

مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که رزماری سرشار از آنتی اکسیدان است که در خنثی کردن ذرات مضر به نام رادیکالهای آزاد نقش مهمی ایفا می کند.

بهبود هضم

ططبق تحقیقات انجام شده مصرف رزماری روند هضم غذا را بهبود میبخشد.

تقویت حافظه و غلظت

مطابق تحقیقات ذکر شده در پیشرفتهای روانشناختی ، عطر حاصل از رزماری می تواند غلظت ، عملکرد ، سرعت و دقت فرد را بهبود ببخشد و تا حدودی روحیه آن را بهبود بخشد.

خواص رزماری

محافظت عصبی

دانشمندان دریافتند که رزماری نیز ممکن است برای مغز شما مفید باشد. رزماری حاوی ماده ای به نام اسید کارنوسیک است که می تواند با آسیب رادیکال های آزاد مغز مقابله کند.

برخی از مطالعات در موش صحرایی نشان داده اند که رزماری ممکن است برای افرادی که دچار سکته مغزی شده اند مفید باشد . به نظر می رسد رزماری در برابر آسیب مغزی محافظت می کند و ممکن است بهبود را بهبود بخشد.

از پیری مغز جلوگیری کنید

برخی مطالعات نشان داده اند که رزماری ممکن است به میزان قابل توجهی به جلوگیری از پیری مغز کمک کند. توانایی درمانی رزماری برای پیشگیری از آلزایمر نوید می دهد ، اما مطالعات بیشتری لازم است.

سرطان

تحقیقات منتشر شده در گزارش های انکولوژی نشان می دهد که “عصاره رزماری اتانولی خام (RO)” گسترش لوسمی انسان و سلول های سرطان پستان را کند می کند. ”

یک مطالعه دیگر ، که در زیست شناسی ، بیوتکنولوژی و بیوشیمیایی منتشر شده است ، نتیجه گرفت که رزماری به عنوان یک ماده ضد التهاب و ضد تومور مفید است.

همچنین گزارشی که در ژورنال علوم غذایی منتشر شده نشان داد که اضافه کردن عصاره رزماری به گوشت گاو زمینی ، تشکیل عوامل ایجاد کننده سرطان را کاهش می دهد که می توانند هنگام پخت و پز ایجاد شوند.

خواص رزماری

اثرات جانبی

رزماری معمولاً هنگام دوزهای کم ایمن است. با این حال ، دوزهای بسیار زیاد می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند ، اگرچه این نادر است.

عوارض جانبی شامل:

  • استفراغ
  • اسپاسم
  • کما
  • مشکلات ریوی
  • سقط جنین در خانم های باردار

خواص رزماری

تداخلات دارویی

رزماری می تواند بر نحوه عملکرد برخی داروها تأثیر بگذارد.

رزماری می تواند بر فعالیت برخی داروها تأثیر بگذارد ، از جمله:

داروهای ضد انعقاد: اینها شامل داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین ، آسپرین و کلوپیدوگل است.

مهارکننده های ACE: اینها برای درمان فشار خون بالا استفاده می شوند . آنها شامل لیزینوپریل (زستریل) ، فوزینوپریل (مونوپریل) ، کاپتوپریل (کاپوتن) و آنالاپریل (وازوتک) هستند.

دیورتیک ها: اینها باعث افزایش عبور ادرار می شود و شامل هیدروکلروتازیازید و فوروزمید (لاستیک) است.

لیتیم: از این برای درمان قسمتهای دیوانه افسردگی مانیک استفاده می شود . رزماری می تواند به عنوان دیورتیک عمل کند و باعث شود لیتیم به میزان سمی در بدن برسد.

خواص رزماری

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید