خواص روغن آفتاب گردان

خواص روغن آفتاب گردان

خواص روغن آفتاب گردان

روغن آفتابگردان حاوی چندین ترکیب است که فوایدی برای پوست دارد. خواص روغن آفتاب گردان شامل موارد زیر است:

 

خواص روغن آفتاب گردان
خواص روغن آفتاب گردان

 

آنتی اکسیدان ها

ویتامین E روغن افتابگردان یک آنتی اکسیدان است که می تواند به محافظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد و در برابر اثرات سوء خورشید مانند پیری زودرس و چروک کمک کند. استفاده از یک محصول مخصوص پوست که با روغن آفتابگردان تهیه شده است ، برای پوست است.خواص روغن آفتاب گردان بسیار موثر است.

خوردن غذاهایی که با روغن آفتابگردان تهیه شده است روش دیگری است .  اگرچه روغنهای گیاهی دیگری مانند روغن زیتون نیز وجود دارد که این ماده از نظر غذایی مفیدتر است .

سد محافظت از پوست

اسید لینولئیک به حفظ سد طبیعی پوست کمک می کند و از توانایی آن در حفظ رطوبت نیز پشتیبانی می کند. آن را نیز دارداثر ضد التهابی منبع قابل اعتمادوقتی بصورت موضعی استفاده می شود این باعث می شود برای پوست های خشک و برای شرایطی مانند اگزما مفید باشد.

اسید لینولئیک موجود درخواص روغن آفتاب گردان برای محافظت از پوست در برابر باکتری ها و میکروب ها موثر است. مطالعه در سال ۲۰۰۸ در نوزادان نارس در بنگلادش انجام یافت که مصرف موضعی مرگ و میر نوزادان روغن آفتابگردان به طور قابل توجهی کاهش می یابد ناشی از عفونت های بیمارستان به دست آورد، مانند سپسیس .

التیام زخم

یک مطالعه کوچک درباره حیوانات همچنین نشان داد که استفاده موضعی از روغن آفتابگردان برای بهبود سریعتر زخم ها مفید است. این امر ممکن است به دلیل محتوای اسید اولئیک آن باشد که  خواص روغن آفتاب گردان می تواند برای آن مفید باشد .

نحوه استفاده از آن

روشهای زیادی وجود دارد که می توانید از روغن آفتابگردان روی پوست خود استفاده کنید. اینها شامل استفاده از کرم ها و لوسیون هایی است که حاوی روغن آفتابگردان به عنوان یک ماده تشکیل دهنده هستند.

برای مرطوب کردن یا ماساژ می توانید از روغن آفتابگردان دارای فشار ارگانیک و فشرده بر روی صورت و بدن نیز استفاده کنید:

مقدار کمی روغن آفتابگردان را مستقیماً در کف دست خود بریزید.

به آرامی روی پوست ماساژ دهید تا کاملاً جذب شود.

اگر از روغن آفتابگردان روی صورت خود استفاده می کنید ، سعی کنید از وارد شدن آن به چشم خودداری کنید ، زیرا ممکن است باعث تاری دید بطور موقت شود.

از آنجا که روغن آفتابگردان یک روغن حامل است ، می توانید مقدار کمی از هر روغن ضروری را که در آن انتخاب کرده اید ، برای مزایای اضافی پوست یا برای رایحه تقویت شده مخلوط کنید .

اگر قصد استفاده از روغن آفتابگردان را برای پوست خود دارید ، ممکن است منطقی به انتخاب یک نوع ارگانیک و دارای فشار سرد باشد. سایر فرایندهای استخراج ممکن است مواد افزودنی را به روغن حاصل از آن تغییر دهند یا از مزایای آن کاسته شوند.

خواص روغن آفتاب گردان

اشکالات روغن آفتابگردان چیست؟

روغن آفتابگردان تحریک کننده و معمولاً برای اکثر انواع پوست بی خطر است.

در صورت حساسیت به بذر یا آجیل ابتدا تست کنید. اگر به دانه های آفتابگردان حساسیت دارید ، ممکن است بتوانید نسخه های بسیار تصفیه شده روغن آفتابگردان را مصرف کنید. اگر حساسیت به بذر یا آجیل دارید ، با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است قبل از استفاده از روغن آفتابگردان روی پوست شما آزمایش خراش انجام شود.

ممکن است برای افرادی که به آلرژی عصاره قورباغه دارند ، خوب نباشد. برخی از افراد مبتلا به آلرژی جلبک نیز نسبت به روغن آفتابگردان حساسیت یا حساسیت دارند.

خواص روغن آفتاب گردان

روغن آفتابگردان متعلق به کجاست؟

گل آفتابگردان بومی آمریکای شمالی و جنوبی است و قرن ها از آن به عنوان منبع غذایی و زینتی استفاده می شده است.خواص روغن آفتاب گردان قرن ها مورد استفاده بوده است.

روند

روغن آفتابگردان معمولاً از طریق استخراج پرس سرد حاصل می شود. این ماده همچنین در مقادیر انبوه از طریق روشهای مختلف فشار دادن بذر و پالایش نفت خام به دست می آید. روغن آفتابگردان در رتبه های بعدی قرار داردچهارمین منبع قابل اعتماد امروزه بزرگترین محصول نفتی در تولید صنعتی جهان.

محصولات

روغن آفتابگردان به عنوان روغن دانه آفتابگردان نیز یاد می شود. این می تواند از رنگ روشن تا زرد کهربا باشد.

امروزه روغن آفتابگردان در سراسر جهان برای پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرد و در بسیاری از غذاهای آماده و فرآوری شده تجاری می توان یافت. همچنین از آن در رنگ و به عنوان ماده ای در محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود . خواص روغن آفتاب گردان نه تنها برای پخت و پز بلکه برای التیام نیز مفید است.

خواص روغن آفتاب گردان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید