خواص روغن اکالیپتوس

خواص روغن اکالیپتوس

خواص روغن اکالیپتوس

فواید روغن اکالیپتوس بر سلامتی

 

"<yoastmark

 

روغن اکالیپتوس یک روغن پاک کننده و تقویت کننده سیستم ایمنی است که برای استفاده در پوست ، در آروماتراپی و به عنوان ماده پاک کننده سطحی و خوشبو کننده پارچه ایده آل است.

حدود ۵۰۰ گونه اکالیپتوس وجود دارد که برای تولید روغنهای اساسی مورد استفاده قرار می گیرد.

تاریخچه روغن درخت اکالیپتوس معمولاً با خرس های کوآلا همراه است ، زیرا برگهای اکالیپتوس منبع اصلی غذا آنهاست.

اکثر ۷۰۰ گونه اکالیپتوس مانند درختان رشد می کنند و برخی دیگر مانند درختچه ها رشد می کنند. این درخت بسته به موقعیت آن در جهان ، چندین نام مستعار مانند Fever Tree ، Blue Gum Tree و Stringy Bark Tree می رود.

علی رغم تعدد انواع اکالیپتوس ، آنها ویژگی های مشترکی از جمله رایحه های تازه ، واضح ، تمیز ، شیرین و کافور آنها را به اشتراک می گذارند ، که گاهی اوقات بیشتر به عنوان نکات لیمو ، نعناع یا نکات چوبی توصیف می شود.

خواص روغن اکالیپتوس دارای درمانی مشترک و رایحه ای تازه و تازه کامپوزیت هستند ، هرچند که برخی از انواع دارای عطر و طعم کمی هستند.

در ادامه به بررسی خواص اکالیپتوس می پردازیم.

خواص روغن اکالیپتوس

روغن اکالیپتوس به دلیل خاصیت تسکین دهنده ، تحریک کننده و ضد باکتریایی یک ماده محبوب در مومیایی کردن ، استنشاقی ، مخلوط ماساژ و محصولات بهداشتی دندان است.

روغنهای اکالیپتوس از سیستم تنفسی پشتیبانی می کنند و ناراحتی های جسمی را تسکین می دهند.

مزایای درمانی روغن اکالیپتوس

از مزایای درمانی و خواص روغن اکالیپتوس می توان به خواص ضد التهابی ، ضد اسپاسم ، ضد احتقان ، دئودورانت و ضد عفونی کننده آن اشاره کرد.

صفت مشترک است که آنها به بهترین شناخته شده است، با این حال، خواص درمانی سودمند از برگ های خود، که ساخته اند اسانس این درخت است بازدید کنندگانقرن ها به عنوان یک داروی سنتی و طبیعی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گرفت.

اولین بار توسط افراد بومی استرالیا که از آن به عنوان “کینو” استفاده شده و از آن برای التیام بیشتر زخم ها استفاده می شود ، برگهای اکالیپتوس به صورت تزریق ساخته شده و برای معالجه دردهای بدن ، سرماخوردگی ، گرفتگی سینوس ها و تب ها استفاده می شوند ، از این رو نام مستعار تب گرفته می شود.

اجزای شیمیایی فعال به عنوان یک روغن پاک کننده  تقویت کننده سیستم ایمنی بدن که برای استفاده در پوست و آروماتراپی مناسب است ، به شهرت آن کمک می کند.

دلیل توانایی آن در کاهش یا از بین بردن باکتری های مضر سطح و هوا و عفونت های ناشی از تماس شناخته شده است.

تنفس آسان را تسهیل می کند ، احساس آرامش را تقویت می کند ، در هنگام استفاده از ماساژ احساس طراوت ایجاد می کند ، تنش عصبی را تسکین می دهد و از جمله مزایای دیگر آن به پاکسازی ذهن کمک می کند.

خاصیت ضد عفونی کننده این روغن میکروب کش آن را به یک انتخاب محبوب برای استفاده در زخم ها ، بریدگی ها ، سوختگی ها ، نیش ها ، نیش ها و زخم ها تبدیل کرده است.

از جمله این خواص با ارزش می توان به این مزایای درمانی روغن اکالیپتوس اشاره کرد:
 • ضد قارچ
 • آنتی باکتریال
 • ضد التهاب
 • ضد درد
 • آنتی اکسیدان
 • ضد اسپاسم
 • ضد ویروسی
 • افزایش جریان خون
 • کاهش سردردهای تنشی
 • ضد اشتها
 • خنک کننده
 • گرم شدن
 • بی حس کننده
 • ضد میکروبی

نحوه استفاده از گیاه اکالیپتوس در آرروماتراپی

از خواص روغن اکالیپتوس در آروماتراپی مورد استفاده ، رایحه خنک کننده روغن اساسی اکالیپتوس برای تسکین خستگی ذهنی با تقویت گردش خون به مغز ، از این طریق ذهن را از کندی و تحریک روح باز می کند. افرادی که از گرفتگی سینوس رنج می برند می توانند در طی شب شب روغن ضروری اکالیپتوس را در اتاق خواب پخش کنند تا معابر بینی را پاک کنند و باکتری های مضر هوا را که باعث احساس ناخوشایند می شوند از بین ببرند.

روغن اکالیپتوس و تاثیرات تمیز کنندگی

خواص روغن اکالیپتوس به طور موثری گریس و مضراب را از بین می برد و آن را به عنوان یک محصول تمیز کننده عالی برای آشپزخانه تبدیل می کند.

همچنین ممکن است با صابون های دست خانگی و مواد شوینده لباسشویی مخلوط شود. به اسپری های خانگی خانگی به عنوان ماده تمیز کننده اضافه می شود ، می توان برای شستن کاسه توالت ، کف ، میز و پنجره ها ، فقط برای نامگذاری چند سطح استفاده کرد.

رایحه تمیز کننده یک پارچه خوشبو کننده پارچه را ایجاد می کند و می توان آن را با روغن های ضروری لیمو یا چای مخلوط کرد و با آب آن رقیق کرد و سپس روی مواد بوی مانند بورد کفش استفاده کرد.

علاوه بر این ، روغن اکالیپتوس به عنوان یک دستگاه پاک کننده هوا برای از بین بردن قالب که می تواند به مشکلات تنفسی کمک کند ، مفید است.

خواص روغن اکالیپتوس در موارد آرایشی

هنگامی که از مواد آرایشی برای تغذیه مو استفاده می شود ، روغن اسانس اکالیپتوس پوست سر را مرطوب کرده و پوسته های شوره را از بین می برد.

به عنوان یک حشره کش طبیعی ، حتی توانایی از بین بردن شپش ها نیز وجود دارد.

علاوه بر تسکین پوست تحریک شده ، باعث تسکین درد ، محافظت از هرگونه باز شدن عفونت و بهبود سریع تر می شود. به حمام های گرم اضافه شده است ، خواص ضد درد و ضد التهابی  به جوانسازی عضلات سفت و درد کمک می کند.

استفاده از روغن اکالیپتوس

موارد استفاده از روغ اکالیپتوس فراوان است ، از دارویی و بو گرفته تا مواد آرایشی. اشکال مختلف آن شامل روغن ها ، ژل ها ، لوسیون ها ، صابون ها ، شامپوها و اسپری ها می باشد تا چند پیشنهاد برای محصولات خانگی ارائه شود.

از خواص روغن اکالیپتوس در رایحه درمانی استفاده می شود ، رایحه ی روغن اکالیپتوس استنشاقی است و گیرنده های بوی در نیروگاه عاطفی مغز استنشاق می شوند و بوی آن را طراوت می کنند.

چند قطره از این روغن تقویت کننده که در حین دوش گرفتن در دست قرار گرفته است می تواند برای تقویت حس سرزندگی استنشاق شود. خاصیت براق کننده روغن اکالیپتوس روغن نیز در تسهیل تسکین احتقان و عفونتهای دستگاه تنفسی مؤثر است.

برای رهایی از احتقان ، چند قطره را در یک کاسه بخار آب گرم مخلوط کرده و روی آن تکیه دهید تا بخارهای معطر را با یک حوله آغشته به سر و کاسه برای مدت چند دقیقه استنشاق کنید. برای جلوگیری از سوزش باید چشم بسته شود.

به طور سنتی برای رفع ناراحتی های ناشی از خستگی ، سردرد ، سرماخوردگی ، سینوزیت ، گرفتگی مخاط ، درد و درد عضلانی و آسم مورد استفاده قرار گرفته است.

روغن اکالیپتوس به عنوان یک اسپری ضد عفونی کننده هوا ، به عنوان یک ماده خوشبو کننده هوا طبیعی ، ضد میکروبی و غیر سمی عمل می کند و باکتری ها ، ویروس ها و قالب را از محیط خارج می کند. این اسپری که با آب رقیق شده است ، می تواند اتاق را تازه کند و بوی بدنی را که در کفش و تجهیزات ورزشی به دام می افتد از بین ببرد.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید