روغن های ضروری

روغن های ضروری و نقش آنان برای درمان برخی از معضلات

خواص روغن ضروری

خواص ، استفاده و فواید روغنهای اساسی

روغن های ضروری بسیار مورد استفاده در آروماتراپی و سیستمهای دارویی سنتی مختلف است. با توجه به فواید بیشماری برای سلامتی روغنهای اساسی ، آنها به طور فزاینده ای توسط جامعه علمی برای معالجه انواع بیماری ها از جمله سرطان ، HIV ، آسم ، برونشیت ، سکته های قلبی و موارد دیگر مورد بررسی قرار می گیرند.

بیش از ۹۰ روغن اساسی وجود دارد و هر کدام مزایای سلامتی خود را دارند. بیشتر روغنهای اساسی از نظر عملکرد و بو با سایر اسانسها به خوبی ترکیب می شوند و این به گیاهان داران اجازه می دهد یک رپرتوار وسیع از ترکیبات اسانس معطر تهیه کنند.

در اینجا EverEscents وجود دارد که ما از روغنهای اساسی در کلیه محصولات خود استفاده می کنیم و از دانستن اینکه سود همه کسانی که از آن استفاده می کنند لذت می برند. سه هفته بعد در مورد روغنهای ترجیحی و مشخصات و مزایای آنها صحبت خواهیم کرد.

روغن ضروری ریحان

خواص: روغن اسانس ریحان مضر ، ضد اسپاسم ، ضد درد ، ضد باکتری و چشمی است.

فواید سلامتی: مدت زیادی است که برای مراقبت از پوست ، سوء هاضمه ، مشکلات تنفسی ، عفونت ، اختلالات استرس ، مشکلات گردش خون ، درد و استفراغ مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن ضروری برگاموت

خواص: این ماده از بین برنده ، آسیب پذیر ، ضدعفونی کننده ، ضد باکتری ، ضد عفونی کننده ، ضد اسپاسم ، آرام بخش ، ضد درد ، ضد افسردگی ، ضد عفونی کننده ، ضد فشار ، ضدعفونی کننده ، و خاصیت هضم در طبیعت محسوب می شود.

مزایای سلامتی: روغن اسانس برگاموت بوی بدن را برطرف می کند ، اسپاسم را تسکین می بخشد ، درد را سرکوب می کند ، خلق و خوی را بهبود می بخشد و با افسردگی مبارزه می کند ، بریدگی و زخم را بهبود می بخشد و هضم کارآمد را تقویت می کند.

روغن ضروری فلفل سیاه

خواص: این یک هضم کننده ، دیافورتیک ، کارمیناتیو ، مناسب ، ضد اسپاسم ، ضد احتقان ، ضد آریتریک ، ضد باکتریایی و آنتی اکسیدان محسوب می شود.

فواید سلامتی: این روغن اساسی در هضم غذا کمک می کند ، باعث افزایش تعریق می شود و به دفع سموم بدن کمک می کند. همچنین به دفع گاز از روده ها کمک می کند و اجازه نمی دهد که آنها به وجود بیایند ، در حالی که به عنوان یک اسپاسم پاک کننده و پاکسازی کننده عمل می کنند و با از بین بردن اسید اوریک و سایر سموم بدن از معالجه آرتریت و روماتیسم کمک می کنند. اسانس فلفل سیاه رشد باکتری را مهار می کند ، با پیری زودرس مبارزه می کند و رادیکال های آزاد را که به آن آسیب می رسانند خنثی می کند

روغن ضروری بابونه

خواص: به طور سنتی ، از اسانس بابونه تقریباً برای هر چیزی که تصور کنید استفاده شده است ، از جمله استفاده از آن به عنوان ضد اسپاسم ، ضد عفونی کننده ، آنتی بیوتیک ، ضد افسردگی ، ضد درد ، ضد انعطاف پذیر ، ضد حرکتی ، ضد عفونی کننده ، کارمیناتیو ، کولاگو ، سکراتینانت ، ایمانوگا ، ضد درد ، تب دار ، کبدی ، آرام بخش ، عصبی ، گوارشی ، مقوی ، مقوی ، ضد باکتری ، تسکین دهنده ، معده ، ضد التهاب ، ضد عفونی ، ضدعفونی کننده و آسیب پذیر است.

فواید سلامتی: روغن اسانس بابونه برای درمان اسپاسم ها ، محافظت از زخم ها در صورت سپتیک بودن و آلوده بودن ، جلوگیری از رشد بیوتیک و عفونت ها ، مبارزه با افسردگی و خلق و خوی بالا آمده ، درمان درد عصبی با کاهش تورم در عروق معالجه شده ، و تسکین التهاب از تب است. همچنین گازها را از بین می برد ، باعث ترشح صفرا می شود ، به کاهش دید زخم ها کمک می کند ، مانع انسداد می شود و آنها را تنظیم می کند ، درد را درمان می کند ، تب را کاهش می دهد و برای کبد مفید است.

علاوه بر این ، اسانس بابونه باعث تسکین التهاب و واکنش بیش از حد می شود ، سلامت سیستم عصبی را بهبود می بخشد ، به هضم غذا کمک می کند ، اسپاسم را کاهش می دهد ، باکتری ها را می کشد ، باعث افزایش تعریق ، باعث بهبود هضم و مبارزه با عفونت می شود. این یکی از محبوب ترین و مفیدترین روغنهای ضروری موجود در آن است!

روغن ضروری سرو

خواص: ضد عفونی کننده ، ضد عفونی کننده ، ضد اسپاسم ، تونیک ، قابض ، ادرارآور ، امانوژاگ ، مواد منعکس کننده ، حشره کش ، آرام بخش و یک قارچ کش است.

فواید سلامتی: سدر وود به شما در درمان سبوره ، بهبود زخم ها ، مبارزه با اسپاسم ، ایجاد انقباض در لثه ها ، عضلات ، بافت ها ، پوست و رگ های خونی معروف است ، ضمن افزایش ادرار و از بین بردن متعاقب آن سموم ، آب ، نمک و چربی از بدن . همچنین چرخه های قاعدگی را تنظیم می کند ، سرفه و سرماخوردگی را درمان می کند ، حشرات را می کشد ، باعث التهاب و اختلالات عصبی می شود و رشد قارچ ها و عفونت ها را مهار می کند.

روغن ضروری دارچین

خواص: از نظر طبیعت ضد باکتری ، ضد قارچ ، ضد میکروبی ، قابض ، ضد لخته ، تحریک کننده ، خنک کننده و مضر است.

فواید سلامتی: اغلب به عنوان مقوی مغز و همچنین برای مشکلات تنفسی ، عفونت های پوستی ، ناخالصی خون ، مشکلات گردش خون ، عفونت ها ، ترمیم زخم ، تسکین درد ، کنترل تولد ، مشکلات قاعدگی ، شیردهی ، اختلالات قلبی ، دیابت ، مورد استفاده قرار می گیرد. سرطان روده بزرگ ، سوء هاضمه ، و به عنوان تسکین دهنده بوی بد دهان!

روغن ضروری میخک

خواص: از نظر ضد میکروبی ، ضد قارچ ، ضد عفونی کننده ، ضد ویروسی ، آفرودزیاک و دارای خاصیت تحریک کننده در طبیعت است.

فواید سلامتی: روغن اسانس میخک مدت زیادی است که در درمان های مربوط به مراقبت از دندان مانند دندان درد و حفره و همچنین برای عفونت ها ، مراقبت از پوست ، استرس ، سردرد ، مشکلات تنفسی ، سردرد ، سوء هاضمه ، حالت تهوع ، مشکلات گردش خون ، تصفیه خون مورد استفاده قرار می گیرد. ، دیابت ، ضعف سیستم ایمنی ، انزال زودرس ، وبا و لک ها.

روغن ضروری شمعدانی

خواص: این طیف وسیعی از خصوصیات را دارد ، از جمله استفاده به عنوان قابض ، هموستاتیک ، سیکاترینانت ، سیتوفیلاکتیک ، ادرارآور ، دئودورانت ، استیک ، تونیک ، ضدعفونی کننده و آسیب پذیر است.

مزایای سلامتی: برای ایجاد سفتی لثه ها ، عضلات ، پوست و رگ ها و در جلوگیری از خونریزی ، بهبود زخم ، تقویت رشد سلولی و افزایش ادرار استفاده می شود. همچنین از این ماده برای متوقف کردن بوی بدن ، تقویت بدن و از بین بردن انگل ها و کرم های روده استفاده می شود.

روغن ضروری گریپ فروت

خواص: این ماده یک داروی ضد عفونی کننده ، ضد عفونی کننده ، محرک ، ضد افسردگی ، ضد عفونی کننده ، ادراری ، لنفاوی و مقوی است.

فواید سلامتی: در مناطق مختلف جهان از آن برای تحریک ادرار ، مقابله با عفونت ها ، کاهش افسردگی و افزایش روحیه و خلقی استفاده می شود. همچنین ضمن افزایش از بین بردن سموم ، از زخم ها در صورت لکه بینی جلوگیری می کند.

روغن اسانس گل یاس

خواص: از داروهای ضد افسردگی ، ضد عفونی کننده ، ضد عفونی کننده ، ضد عفونی کننده ، سیکاتیسینانت ، اکسپکتنت ، گالاکتوگوگ ، ایماناگوگ ، زایمان ، آرام بخش و رحم به حساب می آید.

فواید سلامتی: اسانس گل یاس با افسردگی و خلق و خوی بالا می رود ، از زخم ها محافظت می کند ، اختلالات جنسی را درمان می کند و میل جنسی را افزایش می دهد. همچنین باعث کاهش اسپاسم ، بهبود زخم ها و پس از علائم ، تسکین از خلط و سرفه ، افزایش شیر مادر و تنظیم چرخه های انسداد شده قاعدگی می شود. این روغن ضمن تسکین التهاب و اختلالات عصبی ، زایمان نوزادان و دردهای زایمان را نیز کاهش می دهد.

روغن ضروری گل سرخ

خواص: روغن اسانس گل رز از دیرباز به عنوان داروی ضد افسردگی ، ضد فلوشیستی ، ضد عفونی کننده ، ضد اسپاسم ، ضد ویروسی ، آفرودیزاک ، قابض ، باکتری کشنده ، کولاگجو ، سیکارتینانت ، دفع کننده ، ایمانواگ ، خونساز ، کبدی ، ملین ، عصبی ، معده و رحم مورد استفاده قرار می گرفت.

فواید سلامتی: به طور سنتی ، با افسردگی و بالا بردن حالت روحی روبرو می شود ، التهاب ناشی از تب را تسکین می دهد ، از زخم ها در برابر ابتلا به سپسیس محافظت می کند ، اسپاسم را تسکین می دهد ، با عفونت های ویروسی مبارزه می کند ، میل جنسی را تقویت می کند و علائم جنسی را تقویت می کند ، ضمن سفت شدن لثه ها و ماهیچه ها و متوقف کردن خونریزی. علاوه بر این ، رشد باکتری ها را مهار می کند ، ترشحات و ترشحات را بهبود می بخشد ، زخم ها را بهبود می بخشد ، خون را پاکسازی می کند ، باعث ایجاد انسداد مایع ، خونریزی متوقف می شود ، سلامت کبد را تقویت می کند ، یبوست و اختلالات عصبی را درمان می کند ، همچنین برای سلامتی معده و رحم مفید است.

روغن ضروری رزماری

خواص: روغن ضروری رزماری برای تحریک رشد مو بسیار عالی است و به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده ، ضد عفونی کننده ، ضد التهاب ، مزمن ، ضد باکتری و ضد درد نیز مفید است.

فواید سلامتی: از نظر مراقبت از مو ، مراقبت از پوست ، مراقبت از دهان ، اضطراب ، اختلالات روانی ، افسردگی ، درد ، سردرد ، روماتیسم ، مشکلات تنفسی ، آسم برونش ، سوء هاضمه و نفخ بسیار مفید است.

روغن اساسی چوب صندل

خواص: می توان از آن به عنوان ضد عفونی کننده ، ضد التهاب ، ضد التهاب ، ضد اسپاسم ، قابض ، سیکراتریانت ، ماده مغذی ، ادرار آور ، ضد عفونی کننده ، نرم کننده ، تسریع کننده ، فشار خون ، تقویت کننده حافظه ، آرام بخش و یک ماده مقوی استفاده کرد.

فواید سلامتی: روغن اسانس چوب صندل از زخم ها در برابر عفونت محافظت می کند ، التهابات ناشی از تب و سایر شرایط را تسکین می دهد ، اسپاسم ها را تمیز می کند ، لثه ها و ماهیچه ها را محکم می کند و به متوقف کردن ریزش مو کمک می کند. همچنین می تواند احتمال خونریزی ، التیام زخم و بعد از علائم را کاهش دهد ، از گاز خارج شود ، ادرار را افزایش دهد ، با عفونت ها مبارزه کند و پوست را صاف و از عفونت ها حفظ کند. سرانجام ، روغن اسانس چوب صندل به طور سنتی سرفه و سرماخوردگی را درمان می کند ، فشار خون را کاهش می دهد ، باعث افزایش حافظه می شود ، اختلالات عصبی و التهاب را تسکین می دهد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

 

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید