طرز صحیح شستن مو

0
21

 

 

 

 

چگونه موهای خود را به درستی بشویید

 

شستن موهای شما معمولاً به عنوان یک روش معمول و روتین از مراقبت از خود مشاهده می شود. اما هرچه بیشتر در مورد چگونگی تأثیر این کار به ظاهر ساده در سلامت مو تحقیق شود ، به نظر می رسد سردرگمی بیشتر در مورد نحوه شستن موهای شما ، استفاده از چه محصولاتی و چند بار انجام آن وجود دارد.

 

متاسفانه ، در اینجا پاسخ ساده ای وجود ندارد زیرا همه اینها به نوع مو و عادت های یک ظاهر طراحی شده بستگی دارد. در اینجا بهترین روشهای شستشوی موهای شما را بر اساس نیازهای خود برای مراقبت از مو به شما ارائه می دهیم.

 

چند بار باید مو را بشویید؟

ممکن است شما یک سبکی راجع به شستشوی بیش از حد موهایتان احتیاط کنید. این امر به دلایلی مناسب است – شامپو کردن موهای شما خاک و روغن آن را از بین می برد ، اما باعث می شود کوتیکول رطوبت طبیعی آن نیز برداشته شود

.

، اما اگر می توانید از رطوبت بیش از حد جلوگیری کنید ، پس از آن ایده آل خواهد بود.

 

پوست سر روغنی

با این حال ، همه نمی توانند بیش از ۲۴ ساعت بدون شستن موها دوام بیاورند. اگر این موضوع برای شما آشنا به نظر برسد ، ممکن است شما یک پوست سر روغنی داشته باشید.

 

افرادی که موهای طبیعی روغنی دارند لزوماً نگران ریزش بیش از حد رطوبت در جلسات روزانه شامپو نیستند زیرا سبوم (روغن) موجود در پوست سر همیشه آن را تشکیل می دهد.

عرق در تمرین

استثناء دیگر ممکن است بعد از یک تمرین سخت باشد که در آن پوست سر و موهای شما در عرق فرو رفته باشد. شامپوی خشک ممکن است تسکین موقت را فراهم کند ، اما اگر مستعد موهای روغنی هستید ، باید بیشتر اوقات آن را بشویید.

 

موهای روغنی یا مستقیم

بنابراین ، چند بار باید موهای خود را بشویید ؟ اگر موهای روغنی یا صاف دارید ، باید روزانه آن را بشویید. انواع موهای خشک و خشک و همچنین موهای مواج ممکن است بین جلسات شامپو ۲ تا ۳ روز به طول انجامد. همچنین اگر موهای خود را رنگ کنید یا شیمیایی کنید ، می توانید تا زمانی که می توانید ادامه دهید.

 

موهای طبیعی

لازم است موهای طبیعی کمترین شستشو را داشته باشند زیرا تمایل به خشک تر شدن دارد. ممکن است بتوانید با شستن موهای خود در ماه چند بار از بین برید. ممکن است موهای طولانی تر نیز نیاز به شست وشوی کمتری داشته باشند زیرا سبوم می تواند زمان لازم را برای کار خود به انتها برساند.

 

سن

نکته دیگر سن شماست. غدد روغنی (سباسه دار) با افزایش سن ، سبوم کمتری تولید می کنند ، بنابراین ممکن است نیازی به شامپو کردن هر چند وقت یکبار نداشته باشید.

 

آیا می توانید موهای خود را بیش از حد بشویید؟

می دانید اگر بیش از حد موهای خود را شسته اید؟ اگر موهای شما احساس می کند نرم و روان شده ، اما روغنی نیست ، در اواسط روز ، به احتمال زیاد می توانید قفل های خود را به میزان مناسب بشویید.

 

در طرف تلنگر ، اگر موهای شما احساس خشک ، درشت و سرخ شدن می کند ، ممکن است لازم باشد که تعداد دفعات شستشو را به عقب برگردانید.

 

همچنین یک تصور غلط وجود دارد که پرش از جلسات شامپو باعث می شود غدد سباسه کمتر فعال شوند. اگر موهای روغنی دارید ، احتمالاً این روش را در نظر گرفته اید. با این وجود ، هیچ مدرکی مبنی بر شستن موهای شما در غدد چربیهای چربی پوست شما وجود ندارد.

 

 

از چه چیزی برای شست و شو استفاده کنیم

رایج ترین ابزارهای شستشوی مو که توسط متخصصین پوست توصیه می شود شامپو و نرم کننده اصلی است. شامپو از خاک ، روغن و ساخت محصول خلاص می شود.

 

برای جلوگیری از خشک شدن موی خود ، باید شامپو را فقط در پوست سر خود متمرکز کنید. نرم کننده تهویه کمک می کند تا رطوبت در وسط و انتهای موهای شما دوباره پر شود.

 

همچنین پیدا کردن شامپو و نرم کننده متناسب با نوع موی شما بسیار مهم است. انواع موهای خشک می توانند از محصولات ضخیم تر و مرطوب کننده تری استفاده کنند ، در حالی که موهای روغنی از نسخه های سبک استفاده می کنند.

 

اگر موهای رنگ شده دارید ، باید از محصولات محافظ رنگ استفاده کنید تا میزان ریزش رنگ با هر شستشو کاهش یابد.

 

فرمول های زیر را می توانید در زیبایی یا داروخانه پیدا کنید:

 

موی خشک

موهای طبیعی

خوب ، موی کودک

موهای روغنی

شفاف سازی ، پاکسازی عمیق (هفتگی مورد استفاده در هفته)

موهای رنگ شده

موی آسیب دیده

دارویی (برای شوره سر)

دو در یک (ترکیب شامپو و نرم کننده)

یکی دیگر از کالاهایی که ارزش دستی آن را دارید شامپوی خشک است . این کار با خلاص شدن از روغن در پوست سر و در عین حال حجم بیشتری به موهای صاف کار می کند. انواع مختلف شامپو خشک برای انواع موهای روغنی و طبیعی وجود دارد.

 

ایده شامپو خشک کمک به حفظ مدل موهای شما در بین شست و شوها است. حتی ممکن است متوجه شوید که موهای خود را کمتر شسته می کنید.

 

درمانهای خانگی

همانطور که علاقه به داروهای خانگی رو به افزایش است ، راه حل های طبیعی مراقبت از مو نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، سرکه سیب ممکن است از شوره یا روغن های اضافی خلاص شود ، اما برای انواع طبیعی و خشک مو بسیار خشک است.

 

جوش شیرین ، یکی دیگر از داروهای خانگی نیز به عنوان جایگزین شامپو تأیید نشده و ممکن است در واقع به موهای شما آسیب برساند.

 

همچنین ممکن است درباره سایر داروهای درمانی مانند ماست ، آبجو و آلوئه ورا نیز بشنوید. در کل ، علم مختلط است. اینها ممکن است بین ماسک از شامپو و تهویه مطبوع شما استفاده شود ، اما نباید جلسات معمول شستشوی مو را جایگزین کند.

 

 

ملاحظات مربوط به موهای رنگ شده

موهای رنگ شده و رنگی نیز نیاز به شست وشوی کمتری دارند. هرچه موهای شما کمتر شامپو شوند ، رنگ شما دوام بیشتری خواهد داشت.

 

با این حال ، این می تواند برای موهایی که دارای رنگ هستند نیز یک چالش باشد. شما می توانید با استفاده از شامپو خشک هر روز ، تعداد شستشوها را کاهش دهید.

 

مهم نیست که چند بار موهای رنگ شده را بشویید ، همیشه مطمئن شوید که شامپو ، تهویه مطبوع و محصولات یک ظاهر طراحی شده شما برای موهایی با رنگ طراحی شده است. این کمک می کند تا از دست دادن رنگدانه کمتری اطمینان حاصل شود.

 

برخی از محصولات حتی ممکن است با رنگدانه هایی که با هر بار استفاده در موهای شما قرار می گیرند تقویت شود و در کل منجر به ارتعاش بهتر می شود.

 

 

از چه نوع آبی استفاده شود ؟

بیشتر آب شهر برای شستن موهای شما بی خطر است. اگر آب سختی داشته باشید ، ممکن است موهای شما در نهایت یک بافت نرم و خشک به وجود بیاید. شما می دانید که اگر فیلم را در اطراف دوش ، سینک ، و شیر آبهای خود ببینید ، آب سختی دارید.

 

آب سخت خود مضر نیست – این ناشی از تجمع اضافی مواد معدنی مانند منیزیم و کلسیم است. شما می توانید با استفاده از یک شامپو و تهویه آب سخت در خنثی کردن اثرات آسیب بر روی موهای خود کمک کنید.

 

گزینه دیگر استفاده از شامپو شفاف کننده هفتگی برای کمک به از بین بردن مواد معدنی و سایر ترکیبات موهای شما است.

 

در حالت ایده آل ، شما باید در هنگام شستن موها از خنک ترین دمای آب ممکن استفاده کنید. استفاده از آب بسیار گرم می تواند موهای شما را خشک و سرخ کند و در نهایت باعث آسیب شود.

 

از آنجا که ممکن است استحمام یا دوش گرفتن در آب سرد ناخوشایند باشد ، می توانید از آب ولرم در موهای خود استفاده کنید.

 

چه کار نکنیم

سعی کنید شامپو خود را به صورت چربی خرد نکنید. این می تواند موهای شما سرخ شود و به شکستگی منجر شود. به جای آن ، شامپو را به راحتی در پوست سر خود ماساژ دهید ، بگذارید به تنهایی کار خود را به صورت یک پوست بیندازد.

نرم کننده را روی پوست سر خود قرار ندهید ، به خصوص اگر روغنی باشد.

اگر در حال حاضر موهای رنگ شده دارید از استفاده از محصولاتی که برای موهای با رنگ طراحی نشده اند خودداری کنید.

وقتی موهای شما روغنی است جلسات شستشو را از دست ندهید. این می تواند باعث ایجاد موهای شما شود و حتی باعث ایجاد شکستگی در طول مو ، پشت و قفسه سینه شود.

از تهویه استفاده نکنید. اگر مدت زمان زیادی تحت فشار قرار گرفتید ، پس از دوش ، یک شامپو و تهویه مطبوع دو در یک یا اسپریتز را روی یک دستگاه تهویه مطبوع امتحان کنید.

از استفاده از آب گرم خودداری کنید. این باعث می شود موهای شما خشک ، سرخ و آسیب دیده بماند.

سعی کنید موهایتان را که هنوز خیس است خشک نکنید و خشک نکنید. این مسئله باعث می شود مواردی مانند استفاده از آب گرم ایجاد شود.

بعد از شستن حوله ، موهای خود را مالش ندهید. در عوض ، حوله را به آرامی روی موهای خود بزنید.