عوارض جینسینگ

چرا باید مراقب جینسنگ باشید

 

 

 

 

از نوشیدنی های انرژی زا تا داروهای سنتی ، احساس می شود که نمی توان این روزها را  در این موارد بدون جینسنگ صحبت کرد! عده ای معتقد اند  این گیاه نیروگاه آنتی اکسیدان است. دیگران به شما خواهند گفت که  این ریشه گیاه قادر است  همه چیز را از عملکرد مغز گرفته تا تنظیم قند خون بهبود دهد..

 

جینسنگ هزاران سال است که در سراسر کشورها و فرهنگهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. این موضوع  به دلیل خاصیت درمانی بسیار ارزشمند آن است.  لری زانینی ، متخصص تغذیه مستقر در کالیفرنیا ، در مورد آنچه جینسنگ می تواند و نمی تواند انجام دهد ، چگونه و اگر باید آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید ، و بهترین راه ها برای مهار قدرت آن صحبت کرد.

 

یک داروی معجزه آسا نیست

اول ، بیایید در مورد آنچه خواص جینسنگ نیست صحبت کنیم: یک داروی معجزه آسا ، یک درمان همه جانبه یا یک داروی یک اندازه مناسب.

 

برخی ادعا می کنند که می تواند استرس را کاهش دهد ، اختلال در نعوظ را کاهش دهد ، دفع زوال عقل ، تقویت سیستم ایمنی بدن ، جلوگیری از سرماخوردگی یا آنفولانزا ، کاهش عفونت ها ، بهبود هضم ، بهبود هضم و حتی درمان سرطان باشد. با این حال ، تحقیقات زیادی برای پشتیبانی از هر یک از این تحقیقات انجام نشده است.

 

زنینی می گوید: تنها دو شرط که جینسنگ آمریکایی احتمالاً مؤثر باشد با تنظیم دیابت نوع ۲ و عفونت های تنفسی فوقانی است.” با این حال ، وی سریع اظهار داشت که نباید از آن برای درمان هر نوع بیماری بدون نظارت پزشکی استفاده شود و نسبت به هرکسی که به شما بگوید احتیاط کنید. در حالی که اغلب به نوشیدنی ها و غذاهای انرژی زا – برای تقویت انرژی ، بهره وری و حتی حافظه افزوده می شود – هیچ مدرکی هم برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد.

 

پر از آنتی اکسیدان ها

 

یکی از دلایل اصلی مصرف جینسنگ به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی آن است. آنتی اکسیدان ها ، که مولکول هایی هستند که باعث مهار اکسیداسیون سایر مولکول ها می شوند ، در حال حاضر بسیار مورد استفاده هستند. از آنجا که اکسیداسیون می تواند باعث رشد رادیکال های آزاد شود ، تحقیقات زیادی به این نتیجه رسیده است که آیا آنتی اکسیدان ها در واقع می توانند با سرطان مبارزه کنند. مطابق بایک منبع معتبر مطالعه جینسنگ در حقیقت حاوی آنتی اکسیدان کافی به شما در تقویت سپر ایمنی بدن است.

 

چه کسی باید از جینسنگ اجتناب کند؟

مانند هر مکمل ، جینسنگ سهم خود را از عوارض جانبی دارد که برخی از آنها جدی است. بسیاری از داروها با آن تعامل ضعیفی دارند. زنینی به ما می گوید که وی گزارش هایی از کاربران جینسنگ را تجربه کرده که دچاربی خوابی ، سردرد ، اسهال ، ضربان قلب سریع ، نوسانات فشار خون و موارد دیگر هستند. ممکن است زنان عوارض جانبی دیگری مانند خونریزی واژن و حساسیت به پستان را تجربه کنند. این عوارض جانبی به اندازه کافی جدی است که به خانم های مقابله با سرطان سینه گفته می شود که از جینسنگ خودداری کنند.

 

اگر تصمیم به مصرف مکمل های جینسنگ دارید ، همیشه آن را از یک منبع معتبر خریداری کنید و مطمئن باشید که زیاد آن را مصرف نکنید. بیشتر پزشکان چراغ سبز را به بزرگسالان سالم می دهند که تا دو ساعت قبل از غذا ۳ گرم مصرف می کنند. این می تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک کند قند خون خود را کنترل کنند . با این حال ، قبل از افزودن جینسنگ به رژیم موجود ، باید با پزشک خود صحبت کنید. زانینی می گوید: “دوز مناسب وجود ندارد.” “این امر به سن ، وضعیت سلامتی و سایر عوامل بستگی دارد.”

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید