لباس مناسب

آداب و رسوم لباس مناسب

 

لباس مناسب
لباس مناسب

 

آیا تابحال در یک رویداد حضور پیدا کرده اید و متوجه شده اید که لباس مناسبی ندارید؟ این مضوع می تواند یک مصاحبه شغلی ، یک مهمانی یا هر چیز دیگری باشد که ممکن است آنچه را که می پوشید ارزیابی شود. اگر لباس نامناسب پوشیده باشید ، می تواند برای شما و دیگران که در کنار آنها هستید شرم آور و ناخوشایند باشد.

 

 

اهمیت لباس مناسب

دانستن نحوه لباس برای هر کجا که قصد حضور پیدا کردن را دارید ، بسیار مهم است. بدیهی است که شما نمی خواهید برای مصاحبه شغلی در شلوارهای کوتاه برای عروسی یا شلوار جین تند ظاهر شوید. برعکس ، می دانید که پوشیدن لباس رسمی به یک تماشای محیط بسیار احمقانه خواهد بود.

 

 

حتی نقض نامناسب تر کد لباس می تواند تفاوت بین اشتغال یا نبودن کار را ایجاد کند. به عنوان مثال ، اگر در شرکتی که به کفش های بسته احتیاج دارد مصاحبه می کنید ، و در صندل صندلی حضور پیدا می کنید ، مصاحبه کننده ممکن است فوراً شما را بر اساس یک چیز ارزیابی کند.

 

مناسب برای مناسبت

برای بیشتر رویدادها ، آنچه باید بپوشید کاملاً واضح است. اگر قصد دارید به بازی Little League فرزندتان بروید و بعد از آن به سمت یه مغازه برای صرف ناهار بروید ، شلوار جین ، تی شرت و کفش یا کفش ورزشی مناسب است. مصاحبه های شغلی به صورت رسمی ی فراخوانی می کنند ، و همیشه می توانید با مشاهده آنچه دیگران در آن دفتر خاص می پوشند ، آنچه را انتظار می رود دریابید. در صورت شک ، با شرکت تماس بگیرید و از پذیرنده یا منابع انسانی متخصص ، نحوه پوشش در آن مکان را بخواهید و جویا شوید..

 

 

لباس مجلسی : لباس گاه به گاه می تواند به معنای هر چیزی باشد از شورت و تی شرت گرفته تا خاکی و یک بلوز جلوی دکمه. قبل از تصمیم گیری باید مواردی را بیابید ، از جمله اینکه در داخل خانه خواهید بود یا در بیرون از خانه هستید و چه چیزهایی دیگران را می پوشند.

جمعه گاه به گاه : آنچه که روز جمعه گاه به گاه در دفتر می پوشید متفاوت از چیزی است که می خواهید به یک بازی فوتبال جمعه شب در دبیرستان محلی بپوشید. به یاد داشته باشید که وقتی به سر کار می آیید ، ممکن است به سرپرستان کار کنید که آینده شما را با شرکت تعیین می کند.

 

مشاغل رسمی : لباس فوق العاده حرفه ای که می خواهد جدی گرفته شود و پیشرفت کند . هرگز نباید خیلی چشمک زن باشد یا ارزان به نظر برسد. یک کت و شلوار تجاری برای گران به نظر رسیدن هزینه ای ندارد. اگر مطمئن نیستید که چه کفشی مناسب است ، زنان با یک جفت پمپ های محکم و خنثی می توانند بسیار بی خطر باشند. مردان ممکن است کفشهای تیره پوشیده باشند.

نیمه رسمی : خواه شما در یک مهمانی کوکتل ، رقص و یا سایر رویدادهایی که خواستار نیمه رسمی هستند ، در لباس پوشیده شده از پارچه ساتن یا پارچه های گازدار کاملاً خوب باشید. مردان باید برای یک رویداد نیمه رسمی کت و شلوار بپوشند. زنانی که به طور مکرر در رویدادهای نیمه رسمی شرکت می کنند ، باید مدنظر داشته باشند که کمی لباس مشکی داشته باشند که همه کاره باشد و بتوان آن را در تمام طول سال پوشید ، با یا بدون ژاکت یا بند.

سایش رسمی : سایش رسمی می تواند مشکل باشد. بیشتر اوقات لباسهای بلند برای خانمها قابل قبول است و یک کت و شلوار یا کت و شلوار تیره برای آقایان مناسب است. با این حال ، برخی از طراحان لباس های کوتاه و میانسال گوساله درست کرده اند که به صورت رسمی طبقه بندی می شوند. مردان باید دریابند که آیا این رویداد کراوات سیاه ، کراوات سفید یا کت و شلوار تیره مناسب است یا خیر.

مراسم ازدواج

لباس برای مهمانان عروسی می تواند طیف کد لباس کامل را از تفرجگاه تا رسمی اجرا کند. اگر دعوتنامه نحوه لباس پوشیدن را بیان نمی کند ، بگذارید زمان و مکان عروسی راهنمای شما باشد. اگر هنوز شک دارید ، با عروس یا شخصی از عروس تماس بگیرید و سؤال کنید.

 

بیشتر اوقات ، برای عروسی ساحلی روزانه لباس کاملاً تفریحی کاملاً مناسب است. برای خانمها ، یک ساندویچ با روکش برای پوشاندن شانه ها و صندل ها مناسب است. مردان ممکن است پیراهن های زیبایی ، پیراهن یقه دار یا پیراهن جلوی دکمه و یک ژاکت سبک ، بدون یا کراوات بپوشند.

 

یک عروسی در حیاط خواستار کمی ظاهری تر از لباس نیمه رسمی است. برای خانم ها ، این به معنای لباس خوب ، دامن یا لباس مجلسی است. مردان باید روسری ، پیراهن جلویی ، ژاکت و کراوات بپوشند که بعداً حذف می شود.

 

برای یک عروسی کلیسایی در روز ، یک لباس با زانو یا چای به طول مناسب برای خانم ها مناسب است. مردان باید از کت و شلوار یا شلوار زیبا ، پیراهن ، کراوات و یک ژاکت هماهنگ استفاده کنند.

 

عروسی عصرانه به طور کلی رسمی تر است و دعوت نامه باید نحوه لباس پوشیدن را بیان کند. اگر اینگونه نیست ، از شخصی از عروس بپرسید که آیا انتظار می رود لباس رسمی یا نیمه رسمی بپوشید.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید