ماسک برای رفع جوش سرسیاه

ماسک برای رفع جوش سرسیاه

ماسک برای رفع جوش سرسیاه

۶ مورد از بهترین ماسک صورت خانگی برای از بین بردن جوش های سر سیاه

ماسک برای رفع جوش سرسیاه
ماسک ها خانگی برای رفع جوش سرسیاه

ماسک های خانگی صورت یکی از بهترین روش های درمانی طبیعی برای خلاص شدن از شر جوش های سر سیاه ، منافذ بزرگ و پوست های چرب روی صورت به صورت طبیعی و سریع است. این ماسک های صورت همچنین به سفت شدن پوست شما ، کاهش خطوط ریز و چین و چروک و بهبود بافت پوست شما کمک می کند. به صورت منظم منزل خود با ماسک صورت به پوست خود بدهید تا روغن اضافی آن را جذب کرده و پوست را عمیقا تمیز کند.در این جا ۶ مورد از بهترین ماسک  خانگی برای رفع جوش سرسیاه مطالعه می کنیم.

۱٫ ماسک بی کربنات سودا

اگر مستعد ابتلا به جوش های سرسیاه هستید ، بیکربنات ماسک سودا یکی از بهترین ماسک ها برای از بین بردن جوش های سر سیاه است. بی کربنات محلول سودا نیز یک روش مؤثر برای خلاص شدن از شر پوست چرب ، آکنه و منافذ بزرگ است. یک خمیر ضخیم از بی کربنات سودا و آب درست کنید. صورت خود را کاملاً با آب گرم بشویید. خمیر را با انگشتان روی صورت مرطوب خود بمالید.

خمیر را روی نواحی کوچک از پوست به صورت دایره ای حرکت دهید و با تمرکز روی مناطقی که بیشترین جوش های سرسیاه دارید – پیشانی ، بینی ، چانه و غیره ، آن را به خوبی با آب گرم بشویید و بسته را از روی صورت جدا کنید. بی کربنات سودا پوست را از ناخالصی هایی از قبیل زباله و کثیفی پوست پاک می کند. هفته ای ۲ تا ۳ بار از این ماسک صورت استفاده کنید تا از شر جوش های سر سیاه ، پوست چرب ، منافذ بزرگ و جوش های آکنه خلاص شوید.

۲٫ ماسک بلغور جو دو سر و ماست

ماسک صورت بلغور جو دوسر و ماست برای از بین بردن جوش های سرسیاه و چرب از چهره شما بهترین است. این ماسک طبیعی صورت باعث جوانسازی پوست شما می شود و منافذ شما را عمیقا تمیز می کند. اسید لاکتیک موجود در ماست منافذ بزرگی را بسته و ظاهری جوانتر به پوست صورت شما می بخشد. برای تهیه این داروی رفع جوش سرسیاه خانگی به جو دوسر ، ماست ، روغن زیتون و آب لیمو احتیاج دارید. در یک پردازنده مواد غذایی ۳ قاشق غذا خوری جو دوسر بلغور جو خرد کنید تا خیلی خوب شود. بعد ، ۲ قاشق غذاخوری ماست ، ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون و ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو را به جو دوسر زمین اضافه کنید.

صورت خود را با استفاده از صابون ملایم یا شستشوی ملایم صورت تمیز کنید. همچنین از آب گرم هنگام شستن صورت برای باز کردن منافذ بسته شده استفاده کنید. بسته بلغور جو دوسر را روی پوست صورت خود مالیده و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. آن را با آب ولرم بشویید. پس از تمیز کردن ، از آب خنک به عنوان شستشوی نهایی برای بستن منافذ باز استفاده کنید. در حالی که این ماسک صورت  مخصوصاً برای معالجه مناطق مستعد سر سیاه است ، تمام صورت شما می تواند از این روش درمانی طبیعی بهره مند شود.

۳ .ماسک لیمو

برای خلاص شدن از شر جوش های سرسیاه و پوست های روغنی می توانید آب لیمو بمالید. استفاده از آب لیمو روی صورت باعث از بین رفتن ناخالصی های منافذ پوست شده و رشد جدید سلول های پوستی را تشویق می کند. از آب لیمو استفاده کنید و روزی چند بار آن را روی صورت مالش دهید تا منافذ بزرگی کوچک شود و جوش های سرسیاه را بیرون بکشد. همچنین می توانید  پنبه را در آب لیمو تازه فشرده شده خیس کنید و آنها را به مدت ۱۵ دقیقه روی ناحیه T خود (۱ بر پیشانی ، ۱ بر روی بینی و ۲ پد دیگر روی چانه خود) قرار دهید. این داروی طبیعی به خلاص شدن از شر جوش های سر سیاه ، پوست روغنی و منافذ بزرگی در صورت کمک می کند.

۴٫ ماسک سفیده تخم مرغ

بهترین راه طبیعی برای از بین بردن جوش های سرسیاه و خلاص شدن از منافذ بزرگ و صورت چرب استفاده از ماسک های سفیده تخم مرغ است. سفیده ها را به آرامی هم بزنید تا زمانی که کف کند. حالا آن را به آرامی روی صورت خود بمالید و ۲۰ دقیقه دیگر بگذارید. سپس از یک پارچه مرطوب مرطوب استفاده کرده و سفیده تخم مرغ را به آرامی از روی صورت خود جدا کنید. ماسک صورت سفید تخم مرغ ، منافذ صورت را محکم و کوچک می کند و با خیال راحت جوش های سرسیاه را بیرون می کشد. این یکی از محبوب ترین ماسک های صورت برای از بین بردن جوش های سر سیاه است که فقط چند دقیقه طول می کشد.

۵- ماسک پاپایا

برای خلاص شدن از شر جوش های سیاه می توانید از پاپایای رسیده استفاده کنید. پاپایا حاوی خاصیت پروتئولیتیک و ضد باکتریایی است که برای پیشگیری و از بین بردن آکنه ، جوش ها و جوش های سر سیاه روی بینی بهترین هستند. برای تهیه ماسک پاپایا برای از بین بردن جوش های سرسیاه ، پاپایا رسیده را درون یک پوره صاف خرد کنید. آن را با ۱/۴ قاشق چایخوری آرد گرم مخلوط کرده و روی صورت خود بمالید و ۱۰-۱۵ دقیقه بگذارید. بعداً آن را با آب سرد بشویید تا منافذ شما بسته شود. ماسک صورت پاپایا در لایه برداری و تسکین بخشیدن به پوست کمک می کند ، که باعث می شود ضمن کاهش منافذ بزرگ و سفت شدن پوست روی صورت، خاک و لک های سر سیاه را از بین ببرید.

۶٫ ماسک برگ گشنیز و زردچوبه

با تمیز کردن صورت خانگی و دستور العمل های کوچک سازی منافذ می توانید منافذ بزرگ را کاهش داده و به حداقل برسانید. ماسک صورت برگ گشنیز و پودر زردچوبه یک درمان خانگی مناسب برای از بین بردن جوش های سرسیاه است که به کوچک شدن منافذ بزرگ نیز کمک می کند. مقداری برگ گشنیز و کمی پودر زردچوبه را با آب ترکیب کرده و خمیر را تشکیل دهید. این ماسک طبیعی صورت را روی صورت قرار دهید و روی بینی ، چانه و پیشانی متمرکز شوید. صبح روز بعد آن را با آب سرد بشویید تا سریع از سرگرفتگی خلاص شوید.

ماسک خانگی برای رفع جوش سرسیاه

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید