ماسک برای پوست مستعد آکنه

ماسک برای پوست مستعد آکنه

ماسک برای پوست مستعد آکنه

ماسک شست و شوی صورت برای پوست مستعد آکنه

 

ماسک برای پوست مستعد آکنه
ماسک برای پوست مستعد آکنه

 

ماسک برای پوست مستعد آکنه

آکنه یک عفونت فولیکول های مو است که در اثر تولید بیش از حد سبوم ایجاد می شود.

آکنه شایع در نوجوانان جوان با افزایش تولید هورمون شروع می شود.

افزایش تولید هورمون باعث ایجاد تولید اضافی سبوم می شود ، روغنی که پوست ما به طور طبیعی برای محافظت از پوست تولید می کند.. تولید بیش از حد سبوم باعث باز شدن فولیکول های مو در باکتری ها ، التهاب فولیکول و تولید آنچه که معمولاً به عنوان جوش یا زیت شناخته می شود ،  می شود.

انواع مختلفی از واکنشهای آکنه وجود دارد ، سرهای سیاه ، سرهای سفید و جوش ها که رایج است.

 

این که چرا چرا بسیاری از آکنه رنج می برند هنوز مشخص نیست ، اما موارد زیادی وجود دارد که می تواند شرایط را بدتر کند. استرس ، رژیم غذایی ضعیف  و سرشار از چربی ، آرایش و عدم بهداشت می تواند در طغیان فساد نقش داشته باشد ، اما علت آن نیست.

یک چیز روشن است ، بهداشت یک قدم مهم در درمان و تنظیم این شرایط است.

 

یک روش درمانی ساده که از امروز مورد استفاده قرار گرفته است. این داروی خانگی از این به بعد به مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرد تا زمانی که زنان و مردان نیاز به از بین بردن جوش های آزار دهنده داشته باشند.

بنابراین بسیاری در این روش درمانی خانگی آسایش پیدا کرده اند ، در حالی که دیگران به هیچ وجه نتیجه ای ندیدند. مانند همه چیز ، کلید در کیفیت مواد تشکیل دهنده مورد استفاده در ساخت ماسک است. استفاده  ازماسک برای پوست مستعد آکنه است.

برای ساختن این ماسک افسانه ، که می تواند باعث شگفتی برای آکنه شدن پوست و یا روشن تر ، نرم و لایه برداری به طور مرتب شود ، فقط به ۴ ماده نیاز دارید:

 

عسل خام

یک مرطوب کننده طبیعی ، عسل خام است همانطور که در زنبور عسل وجود دارد و یا با استخراج ، حل و فصل یا سفت شدن بدون اضافه کردن حرارت به دست می آید و برای ماسک برای پوست مستعد آکنه قابل استفاده است.

عسل خام حاوی مقداری گرده است و ممکن است حاوی ذرات کوچک موم باشد. حداقل ۲۷۰۰ سال است که از عسل به عنوان پماد برای بثورات و سوختگی استفاده می شود و در صورت عدم استفاده از داروهای دیگر ، تسکین گلو درد دارد. عسل به دلیل داشتن خاصیت ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی نیز به خوبی شناخته شده است

نمک دریایی

همانطور که تمایل دارید از نمک معدنی در سفره خود نیز استفاده کنید ، اما لطفاً این کار را نکنید. همه نمکها یکسان نیستند. نمک دریای مرده از ماده معدنی و منیزیم بالاتری نسبت به نمک معدنی یا اقیانوس برخوردار است و این ماده را به عنوان یک ماده عالی و درمانی برای بسیاری از شرایط پوستی تبدیل می کند

شکر خام

این قند مانند شکر چغندر معمولی ، شکر نیشکر سفید یا قند قهوه ای شما نیست. این قند  ، قند نیشکر خالص است که تبخیر شده است  و از آن جدا نشده است و خصوصیات اصلی آن را حفظ می کند. در کنار لیمو ترش ، از شکر خام برای سفیدتر شدن پوست استفاده می شود

 

لیموترش

با لیمو جایگزین نشوید. لیموترش از اسید سیتریک بیشتر نسبت به خود لیمو برخوردار است و آن را به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده و سفید کننده فوق العاده برای پوست ایجاد می کند ، که برای روشن شدن لکه های تیره ای که در اثر دفع های طولانی از بین رفته است ، بسیار مفید است.

دستورالعمل تهیه ماسک برای پوست مستعد آکنه

۱٫- حدود ۲ قاشق غذاخوری عسل خام درجه حرارت اتاق را در یک کاسه یا فنجان کوچک تمیز بریزید..

۲٫- ۱/۲ قاشق چایخوری شکر خام و ۱/۲ قاشق چایخوری نمک دریایی مرده را به عسل اضافه کنید. مطمئن شوید که هر دو از دانه های کوچک هستند. شما نمی خواهید صورت خود را خراش دهید.

۳٫- پوست لیموترش را بشویید و رنده کنید. حدود ۱/۸ قاشق چایخوری از لیمو ترش و حدود ۱/۴ قاشق چای خوری آب لیمو را به مخلوط عسل / شکر / نمک اضافه کنید.

۴– با یک قاشق چایخوری مخلوط کنید تا همه مواد به خوبی ترکیب شوند.

 

نحوه استفاده از ماسک:

قبل از شروع کار ، مکانی راحت و به دور از نور خورشید پیدا کنید که بعد از اعمال ماسک در آن استراحت کنید.

لیمو ترش مانند هر مرکبات دیگر فتوسنتز است به این معنی که با نور خورشید واکنش نشان می دهد و به طور موقت پوست را لکه دار می کند. مطمئن شوید که ۲۵-۳۰ دقیقه وقت آزاد دارید..

تمام آرایش ها را از صورت خود جدا کنید. بشویید و به آرامی صورت خود را خشک کنید. با انگشتان خود ماسک عسل / شکر / نمک / لیمو ترش را در تمام صورت و گردن خود بمالید و از چشم خودداری کنید. ماسک را حدوداً ۳-۵ دقیقه در حرکت دایره ای ماساژ دهید.

ماسک را حدود ۱۵-۲۰ دقیقه بگذارید. بعد از گذشت زمان ، انگشتان دست خود را با آب گرم مرطوب کنید و به آرامی با حرکت دایره ای ماساژ دهید تا ترکیب شیرین صورت خود را از بین ببرد. پوست خود را بشویید و خشک کنید.

 

از این ماسک در هفته ۲-۳ بار بر روی پوست های مستعد آکنه و ۱-۲ بار در هفته برای پوست های نرمال ، روغنی یا خشک استفاده کنید.

نکاتی در مورد سبک زندگی سالم برای بهبود ظاهر پوست مستعد آکنه:

– در صورت امکان از استفاده از آرایش تجاری خودداری کنید. بیشتر آرایش ها با ترکیبات کم کیفیت و به دست آمده از نفت ساخته می شوند که می توانند پوست شما را تشدید کنند. اگر باید از آرایش استفاده کنید ، مطمئن شوید که آرایش برای پوستهای مستعد به آکنه توصیه می شود ،

– سعی کنید تا حد ممکن استراحت کنید ، استرس همچنین می تواند پوست شما را تشدید کند

– مقدار زیادی آب بنوشید. ، آب میوه های تازه را فشار داده و مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه بخورید ،

– تا حد ممکن از سدیم ، گوشت قرمز ، مواد غذایی با چربی زیاد و غذاهای پرادویه خودداری کنید. باور کنید یا نه ، این امر تفاوت زیادی در تولید سبوم ایجاد می کند ،

– هر شب ۸ تا ۱۲ ساعت خوب بخوابید.

 

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید