ماسک صورت

آبرسان و لایه برداری پوست شما

ماسک صورت
ماسک صورت

 

ماسک صورت راهی عالی برای رفع انواع مشکلات پوستی مانند آکنه و خشکی است. ماسک های صورت خانگی ، از غذاهای مورد علاقه خود برای مزایای زیبایی استفاده می کنند.

در حالی که ماسک شما ممکن است بستگی به مواد تشکیل دهنده شما در اطراف خانه و خانه یخچال و فریزر شما داشته باشد ، کمبود گزینه ای وجود ندارد.

دریابید که پوست شما به چه چیزی احتیاج دارد و یک ماسک طبیعی ایجاد کنید تا از این مشکلات دور شوید!

آبرسانی پوست صورت

 ۱)

آووکادو و عسل را با هم مخلوط کنید تا پوست هیدراته شود.

یک آووکادو را به نصف برش داده و گودال مرکزی را بردارید. نیمی از آووکادو را بیرون بیاورید و آن را در یک کاسه کوچک بگذارید ، به همراه ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) عسل و یک مشت بلغور.

آووکادو را با مواد دیگر هم بزنید تا زمانی که خمیر را تشکیل دهند ، که می توانید با انگشت خود روی صورت خود مالش دهید

ابتدا مخلوط آووکادو را روی خشک ترین قسمت های صورت خود قرار دهید. پخش خمیر آووکادو را در اطراف خود ادامه دهید تا تمام صورت شما پوشانده شود.

ماسک را حداقل ۱۰ دقیقه روی آن نگه دارید و سپس آن را با آب بشویید.

 ۲)

از لیمو و روغن زیتون برای لایه برداری و آبرسانی پوست خود به یکباره استفاده کنید. ۲ چیز را به طور هم زمان با مخلوط کردن یک مقدار آب لیمو با ۰٫۲۵ فنجان (۵۹ میلی لیتر) روغن زیتون در یک کاسه کوچک به دست بیاورید.

قبل از پخش مخلوط روغن روی صورت خود مواد را با یکدیگر هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند. از نوک انگشتان خود برای استفاده از ماسک در قسمت ها استفاده کنید.

از حرکات کوتاه و دایره ای استفاده کنید زیرا ماسک را به پوست خود می مالید – این این امر باعث می شود روند لایه برداری موثرتر شود.

اگر می خواهید از زیتون استفاده نکنید ،  در عوض روغن بادام را امتحان کنید.

بگذارید مخلوط روغن حدود ۱۰-۲۰ دقیقه قبل از شستشو با آب خنک در پوست شما خیس شود.

پوست های مرده را با ترکیبی از شکر قهوه ای و روغن نارگیل پاک کنید.

۲ قاشق غذاخوری (۲۵ گرم) شکر قهوه ای را با ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) روغن نارگیل ترکیب کرده و آنها را کاملا با هم مخلوط کنید. با استفاده از نوک انگشتان خود را در مخلوط قند قهوه ای فرو کنید و آن را روی پوست خود بمالید.

آن را در حرکات دایره ای بمالید تا سلولهای مرده پوست را از چهره خود خارج کنید..

ایجاد پوست صاف و یکدست

آب پرتقال را به یک موز پوره شده برای درخشان شدن پوست خود اضافه کنید.

پوست پرتقال و موز را گرفته و نصف آن ها را خرد کنید. قبل از اضافه کردن ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) عسل و آب پرتقال ، نیمی از موز را درون یک کاسه کوچک بریزید و آن را با یک چنگال خرد کنید.

این مخلوط را با انگشتان خود مستقیماً روی صورت خود بمالید و تمام قسمت های پوست خود را بپوشانید. قبل از شستشوی آن با آب شیر آب ولرم ، ماسک را حدود ۱۵ دقیقه روی صورت خود بگذارید.

اگر ماسک به نظر می رسد تند و تیز است ، نگران نباشید ، زیرا اجتناب ناپذیر کار با موز است.

بهترین قسمت این ماسک این است که برای هر نوع پوستی فوق العاده است.

پاپایا و عسل را ترکیب کنید تا حتی رنگدانه خود را از بین نبرید.

پوست خود را با مخلوط کردن ۲ قاشق غذاخوری عسل (۳۰ میلی لیتر) و یک پیمانه (۱۱۵ گرم) پورپایا با هم در یک کاسه کوچک متعادل کنید. هم بزنید تا مخلوط یکدست شود و به راحتی روی صورت شما بمالید. مقداری از ماسک را روی نوک انگشتان بچسبانید و آن را روی صورت خود مالش دهید.

بعد از اتمام استفاده از ماسک ، بگذارید ۱۵-۲۰ دقیقه قبل از اینکه آن را با آب خنک بشویید ، بنشیند.

حتماً این مخلوط را روی نقاط تیره روی صورت خود بمالید.

اگر قصد پوستی نرمتر دارید ، ماست و عسل را با هم ترکیب کنید. ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) ماست ساده و بدون جوش را با ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) عسل و ۱ قاشق غذاخوری (۶ گرم) زردچوبه هم بزنید.

این مواد را با هم مخلوط کنید تا یک مخلوط ثابت ایجاد شود.

مقداری از ماسک را روی نوک انگشتان خود بکشید و آن را به آرامی روی پوست خود بمالید تا تمام قسمت های صورت شما را بپوشاند. قبل از شستشو با آب خنک ، حدود ۱۰-۲۰ دقیقه از ماسک را رها کنید.

اگر قصد پوستی صاف و نرم دارید ، این ماسک عالی است.

برای اثرات ضد التهابی از ماست ارگانیک استفاده کنید. برخی از لبنیات مانند شیر  دارای التهاب بیشتر است ، اما ماست ارگانیک هنوز هم دارای پروبیوتیک و پروبیوتیک است که آن را ضد التهاب می کند. ماست را با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کرده و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت خود پخش کنید و سپس پاک کنید. برای تسکین از ماست روی آفتاب سوختگی استفاده کنید.

دستیابی به پوست نرمتر و شفاف تر

با ماسک توت فرنگی و ماست به پوست نرمتر دست پیدا کنید. ساقه های ۴-۵ توت فرنگی رسیده را مرتب کرده و آنها را درون یک کاسه خرد کنید.

۳ قاشق غذاخوری (۲۱ گرم) پودر بادام زمینی را درون توت فرنگی ها به همراه ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) ماست ساده مخلوط کنید. از یک قاشق برای مخلوط کردن مواد استفاده کنید.

ماسک را در تمام صورت با نوک انگشتان بمالید و بگذارید حداقل ۱۰ دقیقه قبل از شستشوی آن بنشیند.

بعد از تهیه این ماسک صورت ، حتما آن را در طی یک روز بمالید ، یا در غیر این صورت ممکن است این مواد بد شوند. اگر قصد دارید این ماسک را بعدا در روز استفاده کنید ، حتما مخلوط را یخچال و فریزر کنید.

 

آب پرتقال و سفیده تخم مرغ را با هم بزنید تا منافذ شما کوچک شود.

یک سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کنید و آن را درون یک کاسه کوچک بریزید. ۱ قاشق چایخوری (۴٫۹ میلی لیتر) آب پرتقال را به همراه یک قاشق غذاخوری (۱ گرم) پودر زردچوبه اضافه کنید.

سفیده تخم مرغ ، آب و پودر را با هم ضرب کنید تا یک مخلوط مایع تشکیل شود. از نوک انگشتان خود استفاده کنید تا مقادیر زیادی از مخلوط را در تمام صورت خود پخش کنید. بگذارید ماسک به مدت ۱۵ دقیقه قبل از شستشو با آب سرد ، ۱۵ دقیقه بنشیند

زردچوبه مفید است زیرا به روشن تر کردن قسمت هایی از پوست شما که به نظر می رسد ناهموار است ، کمک می کند.

خیار و ماست را با هم مخلوط کنید تا پوست شما نرم شود.

خیار را پوست بگیرید و آنرا به قطعات نازک و دایره ای خرد کنید. در مرحله بعد ، این برش ها را در مخلوط کن به همراه ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) ماست ساده و بدون جوش قرار دهید.

مواد را تا زمانی که کاملاً مخلوط شوند ، پوره کنید ، سپس آنها را در یک کاسه کوچکتر بریزید تا کاربرد راحت تری داشته باشد. از نوک انگشتان خود استفاده کنید تا مخلوط ماسک را در تمام صورت خود مالش دهید و بگذارید حداقل ۱۵ دقیقه قبل از شستشو با آب سرد بنشیند.

با یک ماسک عسل و بابونه از شر لکه ها خلاص شوید. از ۲ کیسه برای تهیه یک فنجان چای بابونه استفاده کنید.

بعد از خنک شدن چای ، حداقل ۳ قاشق غذاخوری (۴۴ میلی لیتر) چای را درون یک کاسه کوچک ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) عسل خام و ۱ قاشق غذاخوری (۶ گرم) پودر مخمر (غذایی) بریزید.

مواد را هم بزنید تا مطمئن شوید که این مخلوط به اندازه کافی ضخیم شده است تا روی صورت شما بمالد. بعد از مالیدن آن با نوک انگشتان روی صورت خود ، بگذارید حدود ۲۰ دقیقه در پوست شما خیس شود.

هنگامی که آماده برداشتن ماسک هستید ، آن را با آب خنک بشویید. اگر مسیری تند تر را ترجیح می دهید ، به جای آن ، ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) عسل را با ۱ قاشق غذاخوری (۲٫۶۴ گرم) دارچین مخلوط کنید.

 

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید