مانتو اداری

مانتو اداری
مانتو اداری

خوش تیپ و خوش استایل بودن بانوان فقط مخصوص مهمانی ها و مراسم های غیر رسمی و غیر اداری نمی شود. امروزه بیشتر خانم ها در بیرون از منزل و در اداره کار می کنند .دغدغه اکثرخانم ها این است که : در محیط کار چه بپوشیم ؟
در خیلی از نقاط دنیا ، افراد با درنظر گرفتن قوانین محل کار یا شرکت ، لباس مناسب خود را انتخاب می کنند . در بعضی ادارات ، لباس های فرم مخصوص برای کارمندان خود در نظر می گیرند که اغلب یک دست کت و شلوار برای آقایان و یک دست مانتو شلوار ساده است. ولی برخی از ادارات لباس فرم مخصوص ندارند ولی افراد باید در آن ادارات لباس رسمی بپوشند .در این مطلب به بررسی انواع مانتو های اداری می پردازیم.

قبل از این که برای خرید مانتو های اداری بیرون بروید و ساعت ها دنبال مانتوی مناسب بگردید ، بهتر است مطالب این قسمت و از سایت را مشاهده کنید و نگاهی به جدید ترین مدل مانتو های اداری این قسمت بیندازید.

مانتو اداری جدید سال ۹۹

معمولا مانتو های اداری به مانتو هایی گفته می شود که فرم رسمی و طرح های ساده ای دارند. رنگ این مانتو بیشتر تیره است. مشکی ، طوسی، سورمه ای و قهوه ای رنگ هایی هستند که در مانتو های اداری دیده می شود و بسیار پر کاربرد هستند. جنس این مدل مانتو ها به طور معمول کرپ است . چون این پارچه ها بعد ار این که دوخته می شوند بسیار خوش فرم و زیبا دیده خواهند شد. همچنین مانتوهای از جنس کرپ خیلی سخت چروک می شوند که این آیتم به خانم ها کمک می کند تا مدت زمان طولانی ظاهرشان تمیز و زیبا دیده شود.

مانتو های اداری اغلب به صورت مانتوشلوار دوخته و فروخته می شوند و البته می توانید با توجه به سلیقه خود مدل شلوار را تغییر دهید . ولی به سادگی و رسمی بودن این فرم از لباس ها توجه داشته باشید.
این مانتو شلوار های اداری ، به همراه کفش های ساده استایل بی نظیری را می سازد. پاشنه بلند ها بسیار در این استایل ها مناسب هستند . ولی باید به راحتی خود توجه داشته باشید.
مانتو های اداری مدل های زیادی دارند که به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. در این جا می توانید به انواع مختلف این مانتو های اداری نگاهی بیندازید.

مانتو اداری کتی

همیشه مانتو های کتی از خوش فرم ترین مدل های مانتو به شمار می روند . در سال های اخیر انواع مانتو شلوار های کتی در رنگ ها و طرح های گوناگون ترند شده اند و بسیار پر طرفدار هستند. معمولا این مانتو ها یقه ی انگلیسی ، آرشال و مدل هایی از این قبیل دارند. شما می توانید برحسب موقعیت های گوناگون از انواع این مانتو ها استفاده کنید. این مانتو ها جنس محکم تری دارند . پوشیدن این مدل مانتو ها با شلوار های کلاسیک راسته یا دم پا گشاد استایلی رسمی و شیک برای شما می سازد.
بهتر است قد این مانتو هارا کوتاه تر از مانتو های معمول خود در نظر بگیرید.

مانتو های اداری غیر رسمی

اگر در محل کارتان نیازی به پوشیدن مانتوهای رسمی نیست ، بهتر است مانتو های ساده که راحت ترند و استایل آن ها کژوال است را انتخاب کنید. جنس این مدل مانتو ها به طور معمول پارچه هایی مثل نخ یا کتان می باشد . این مانتو ها فرم آزاد یا جذب دارند.اگر می خواهید مانتو اداری ساده خریداری کنید ، پارچه های کشی برای مدل های اندامی و پارچه های کتان را یرای مدل های آزاد تر انتخاب کنید. این مانتو ها با شلوار های جین عالی به نظر می رسند . می توانید همراه این استایل از کتانی هم استفاده کنید . باید قوانین محل کارتان در نظر داشته باشید .

مانتو طرح دار

خیلی از بانوان فکر می کنند که حتما باید مانتو ها ساده را انتخاب کرد و این مانتو ها نباید طرح دار باشند. اما خوب است که با انتخاب الگو های مناسب محل کار استایل جدیدی خلق کرد. اولین مانتوی طرح دار ، مانتوی راه راه است . اگر این طرح را درست انتخاب کنیم ،یک ظاهر رسمی و درعین حال بسیار شیک به استایل شما می بخشد. این نکته را در نظر بگیرید که راه راه های عمودی بهترین نوع از راه راه ها در محل کارمحسوب می شوند . زیرا این مانتو ها شمارا کشیده و لاغرتر نشان می دهد . اگر قصد خرید مانتوی راه راه دارید ، بقیه پوشش خود را ساده انتخاب کنید تا مانتوی شما چشم نواز شود.

مانتو  ترکیبی

یکی از راه های تزیین کردن مانتو های ساده این است که از پارچه های طرح دار، نوار های تزیینی استفاده کنیم. اگر این مانتو هارا دوست دارید می توانید در محل کارتان از این مانتوها استفاده کید ولی باید در نظر داشته باشید که نباید مانتو های شلوغ را در محل کارتان استفاده کنید. زمانی که برای خرید این مانتوها رفتید باید دقت کافی را داشته باشید و ساده ترین ترکیب هارا انتخاب کنید. برای کامل کردن استایل خود از ساده ترین مدل کیف و کفش استفاده کنید.

مانتو  رنگی

بیشتر افراد مانتو های بارنگ تیره را برای محل کار خود انتخاب می کنند و از پوشیدن رنگ های روشن خودداری می کنند. اما اگر این رنگ هارا دوست دارید ، این نکته را بدانید که پوشیدن مانتو اداری رنگی استایل جذابی را برای شما به وجود می آورد. ما رنگ های طیف خنثی را به شما پیشنهاد می کنیم . رنگ هایی مثل خردلی ، نسکافه ای ، بژ ، استخوانی ، کرم و خاکستری مناسب مانتو اداری هستند. این رنگ ها را می توانید به راحتی در استایل های روزه تان استفاده کنید و دیگر از رنگ های تیره استفاده نکنید .

برای انتخاب کیف و کفش خود به راحتی می توانید از طیف رنگ های خنثی مخصوصا رنگ مشکی استفاده کنید. اما اگر دوست دارید برای خرید مانتو اداری خود از رنگ تند استفاده کنید ، بهتر است بقیه عناصر استایل خود را مشکی انتخاب کنید تا توجه همه به استایل شما جلب نشود. البته بهتر است که رنگ های خیلی تند وشاد را در محل کار خود استفاده نکنید و به جای آن از رنگ های خنثی استفاده کنید.

مانتو چهارخانه

مانتوهای چهارخانه یکی از جذاب ترین مدل مانتوهای اداری می باشد. مانتوهای اداری با پارچه چهارخانه هم به صورت ساده و هم به شکل مانتو کتی بسیار شیک و جذاب هستند. پارچه های چهارخانه طوسی از محبوب ترین آن ها برای فصل پاییز به شمار می آید. برای خرید مانتو های چهارخانه به اندازه چهارخانه ها دقت کنید. اگر هیکلتان ریز است، مانتو های با چهارخانه درشت را انتخاب کنید چون هیکل شمارا درشت تر نشان می دهد. اما پوشیدن لباس های با چهارخانه های بزرگ برای خانم هایی اندام درشت تری دارند مناسب نخواهد بود.
بعد از این مانتوی چهارخانه خود را خریدید می توانید آن را با شلوار جین یا مشکی و کفش چرم ست کنید.

مانتو اداری ست

خیلی از خانم های کارمند برای محل کار خود مانتو شلوارهای ست را انتخاب می کنند . این مدل مانتو شلوارها به شما یک استایل شیک و رسمی بدون دردسر خواهد داد. مانتو شلوار های اداری ست ،یکی از مرسوم ترین مدل هایی است که خانم ها برای محل کار خود انتخاب می کنند . دوخت آن ها بسیار زیباست و باجزییات کمی تزیین شده اند. این نکته را در نظر بگیرید که کیفیت مانتوشلوارهای اداری ست باید بالا باشد چون شما قرار است ساعت های طولانی از روز را با آن سپری کنید. برای این که کیف و کفش مناسب ست مانتو شلوار خود را انتخاب کنید بهتر است به جزییات ست خود توجه کنید و متناسب آن ها انتخاب کنید.

مانتو اداری بلند

معمولا مانتو های بلند بسیار شیک هستند و اگر دوخت آن ها با پارچه های ایستاده و محکم صورت بگیرد استایلی بسیار رسمی و جذاب را به وجود می آمورد. مانتوهای اداری بلند یکی از انواع مانتو های اداری است که می توانید در محل کارتان بپوشید. این مدل مانتوها باعث بلند نشان دادن قدتان و لاغر تر کردن اندامتان می شود. ولی خانم هایی که قدشان کوتاه است پوشیدن این مانتو ها یک ناهماهنگی در استایلتان به وجود می آورد.بهتر است برای اتخاب این مانتو ها برای محل کارتان از مدل های کمربند داراستفاده کنید. چون این مدل ها اندامتان را زیباتر نشان میدهند. پوشیدن کفش پاشنه بلند برای کامل کردن استایلتان بسیار مناسب است.

مانتو اداری هشت دکمه

این مدل مانتو ها بیشترین بورس را در بازار پوشاک تن پوش های اداری دارند. پس اگر  به دنبال طرح ها و مدل های  جدید مانتو برای محل کار خود هستید . این نکته را در نظر بگیرید که مانتو های هشت دکمه جزو جدید ترین و پرفروش ترین مانتو های اداری هستند.

این مدل مانتو ها علاوه بر سادگی، تن خور فوق العاده و راحتی دارند.جنس  پارچه این مانتو ها اکثرا  از نوع فاستونی، کرپ و غیره می باشد.

مانتو های اداری هشت دکمه اغلب دارای مدل ها و طرح های ساده می باشند. اما در میان  آن ها مانتو های  تک و خاص  هم پیدا می شود. این مانتو ها جزو زیباترین مدل های اداری  هستند.

این مدل مدل های اداری به این دلیل مانتو هشت دکمه نام گرفته اند که از دکمه های پرس شده ای که هر چهار تا در کنار هم قرار گرفته اند  این نام را دارند. علاوه بر این  انواع مدل مانتو های هشت دکمه وجود دارد که بسته به نوع کنار هم قرار گرفتن دکمه ها و طرح آستین با هم متفاوت هستند. نمونه هایی از انواع مدل مانتو های هشت دکمه را در فروشگاه بانوان می بینید.

چه تیپی در محیط کار بزنید که جذاب دیده شوید؟

همه بانوان تمایل دارند تا در محیط کار نیز به مانند سایر مکان ها جذاب و مورد توجه باشند. برای آنکه بتوانید تیپی شایسته  عرف و شان خود در محل کارتان داشته باشید. همینطور بتوانید جذاب و شیک نیز به نظر برسید. لازم است تا ظرافت هایی را برای جذاب به نظر رسیدن در محل کار را رعایت کنید.

معمولا خانم ها دوست دارند تا از کفش های پاشنه بلند استفاده کنند. ولی این کار می تواند از جذابیت و شیک بودن استایل شما کم کند و برای محیط کار مناسب نباشد . پس توصیه می کنیم تا برای محل کارتان از کفش های سه سانتی و یا پاشنه های کوتاه  استفاده کنید.

علاوه بر این اگر شما در محا کارتان مقنعه می پوشید ، بهتراست که مقنعه های کوتاه و اتو کشیده را در محل کارتان بپشوید. چون در غیر اینصورت باعث می شود تا از وقار و جذابیت شما کم شود. زیرا انسان ها اصلا دوست ندارند تا با آدم نامرتب و شلخته معاشرت داشته باشند. استفاده از مقنعه ( نه شال و یا روسری ) باعث می شود احترام و وقار خلصی داشته باشید.

نکته دیگر آن که سعی کنید در سال ۹۹ از ست های مانتو شلوارهایی که تک رنگ هستند استفاده کنید. اما اگر می خواهید مانتو و یا شلوار تک  بپوشید سعی کنید تا رنگ های شبیه به هم داشته باشند. همینطور شلواری که در محیط کاری می پوشید نباید خیلی تنگ و چسبان باشد . بهترین گزینه شلوار برای محیط کار شلوار های راسته هستند.

نکات تکمیلی:

در محل کار خود بهتر است همواره مرتب و تمیز باشید. سعی کنید مانتو شلوار خود را همیشه اتوکشیده و مرتب نگه دارید. مانتوهای اداری تنوع زیادی در بازار دارند اما شما بهتر ایت با توجه به محل کارتان یک مدل را انتخاب کنید. اما بهتر است ساده ترین آن هارا انتخاب کنید و این نکته را فراموش نکنید که مانتوهایی جزییات بیش تری دارن و شلوغ تر هستند ، استایلتان از حالت رسمی بیرون می آورد.
هنگامی که قصد خرید مانتواداری را دارید باید به جنس پارچه و دوخت ان ها توجه زیادی کنید . زیرا مدل های بی کیفیت با دوام نیستند و ممکن است نخ کش شوند.
اگر مقنعه های رنگی را دوست دارید می توانید در کنار مانتو اداری خود از مقنعه های رنگی هم استفاده کنید و استایلتان را متمایز کنید.

در فروشگاه بانوان مدل های مختلف مانتو شلوار های اداری و  یا مانتو های تک اداری وجود دارند که می توانید طبق سلیقه خود مانتوی مورد علاقع خود را پیدا کنید.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: