مانتو هنری

مانتو هنری

[vc_row][vc_column][vc_tta_accordion][vc_tta_section title=”جدید ترین مانتو های هنری” tab_id=”1594207645967-686ba257-c207″][vc_column_text]

مانتو هنری
مانتو هنری

مانتو های سنتی مانند لباس هایی است که مادربزرگانمان می پوشیده اند. در حقیقت در گذشته ، شکل قدیمی تر مانتو پیراهن بوده است . مانتو های دامن دار با طرح هایی از قبیل چهارخانه، خال خالی و گل دار ریز که مانند پیراهن بوده و در دهه های ۵۰ و ۶۰ یا پیش از آن به عنوان مانتو یا لباس بیرون مورد استفاده قرار می گرفته است. در این مطلب میخواهیم علاوه بر معرفی این مدل مانتو های دخترانه که باو این که سنتی و نوستالژی هستند از جمله لباس های مورد علاقه دختران محسوب می شوند. برای دیدن جدیدترین مدل مانتو های هنری سایت نگاهی بیندازید.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”انواع مدل های مانتو هنری ” tab_id=”1594207645968-65ceb3c0-679a”][vc_column_text]

جدید ترین انواع مانتو های هنری 

اگر استایل و شخصیت شما هنری و سنتی است و طرح های گل گلی کلاسیک و وینتیج را ترجیح می دهید مانتو های گل گلی سنتی را به شما توصیه می کنیم. دوخت این مانتو ها از پارچه های الیاف کتان یا نخی که به صورت دامن یا کلوش دوخته می شوند و شخصیت و استایل شما را بسیار با وقار نشان می دهد. مانتوهای هنری ، انواع مختلفی دارند که ما به یک مدل از آن ها اشاره کردیم. در این مطلب به انواع مدل های مانتو هنری می پردازیم.

مانتو هنری طرح گل گلی

مانتو های طرح گل گلی که به نوعی همان مانتو هنری محسوب می شوند در همه ی ادوار گذشته از انتخاب های مهم در صنعت مد بوده اند . به احتمال زیاد چون مانتو های هنری و گل گلی به لباس های سنتی مامان ها و مامان بزرگ ها نزدیک بوده اند ، حس راحتی و نوستالژی را به شما القا می کند. برای نخستین بار در قرن دوازدهم ، چینی ها دست به تولید پارچه هایی با طرح گل گلی کرده اند و با استفاده از این طرح های گل گلی لباس های خود را تزیین کرده اند.

به کارگیری این طرح ها خیلی زود به به سایر کشور های آسیایی و خاورمیانه ،مانند ایران و هندوستان راه پیدا کرد . حتی ژاپنی ها هم لباس های سنتی خود را یعنی همان کیمونو های خود را با طرح ها و شکل های مختلف و هنرمندانه ، به یک شاهکار هنری تبدیل کردند .

اما در سال های خیلی قبل تر، پوشیدن مانتو هنری و گل گلی در طرح ها و شکل های مختلف همزمان با آغاز بهار و رویش گل ها بود. اما با توسعه صنعت مد و فشن این مدل از لباس ها و مانتو ها با طرح های جدید به بازار عرضه شده اند. که می توان از آن ها در فصل های مختلف استفاده کرد. اکنون مانتو های هنری به یک ترند تبدیل شده اند که شما با توجه به پارچه ای که انتخاب می کنید تعیین می کنید که در چه فصلی از آن استفاده کنید.

برای این که این مانتو هارا به کمد لباستان اضافه کنید کافی است سری به فروشگاه بانوان بزنید تا انواع مختلف این مانتو هارا مشاهده کنید.

مانتو طرح پیراهن

در گذشته ، لباس هایی که امروزه مانتو نام گرفتند تنوع زیادی نداشتند و چیزی که به عنوان مانتو به تن میکردند، همین مانتو طرح پیراهن هایی بود که مادران یا خیاط ها می دوختند . این پیراهن هارا همراه یک جوراب شلواری ضخیم یا شلوار و روسری ست می کردند.
مانتو های پیراهنی که امروزه هم تن مادر بزرگ ها دیده می شود، همان بلوز های با دامن است که اکثرا با طرح های چهارخانه و گل گلی و خال خال سنتی از جنس پارچه های نخی هستند . مانتو هایی که روی آن ها کت می پوشیدند از ترند های دهه ۵۰ و ۶۰ بودند که می توانید مدل آن ها را در فیلم های قبل از انقلاب استفده کنید.

مانتو های طرح پیراهن دخترانه

امروزه دختر های دهه ۷۰ و ۸۰ علاقه زیادی به مانتو های قدیمی و سنتی پیدا کرده اند . این مانتوها دربین دانشجو های رشته هنر جایگاه خاصی پیدا کرده اند به همین سبب به آن مانتو هنری نیز گفته می شود. این ها میتواند نشانه خیلی خوبی باشد چون از برگشت به فرهنگ اصیل خودمان است. این مدل مانتو ها در سال های اخیر روی بورس آمده اند.

مانتو گل گلی طرح برجسته

در طراحی مانتوها ، زمانی که از الگوهای گل گلی برای آن ها استفاده می کنیم حی بهار را به منتقل می کند. همه بخش های مانتو یا فقط بخشی از آن مانند آستین و یقه ، می توانند با استفاده از پارچه های گل گلی برجسته دوخته شوند. مهم نیست که مانتوی شما بهاری باشد یا زمستانه، اگر از طرح گل های برجسته در مانتو استفاده شود ، شما کاملا استایلی مجلسی، شیک و جذاب را خلق خواهید کرد و همراه خود بهار را هم خواهید برد.

مانتو گل گلی گلدوزی شده

شاید شما هم طرح های گل گلی و مانتو های هنری را دوست داشته باشید ، ولی چون این طرح ها شلوغ و رنگی رنگی هستند ، در استایل خود از این طرح ها استفاده نکرده باشید. پس این مژده را به شما می دهم که طرح های گل گلی برای کسانی که طرفدار استایل مینیمال هستند دارای انعطاف پذیری است .

اسم “گل گلی” این تصور را در ذهن شما به وجود می آورد که این مانتو ها فقط مناسب فصل تابستان و بهار هستند.اما ایده گلدوزی روی پارچه های ساده و بدون طرح ، می تواند آن ها را به پارچه های گل گلی تبدیل کنند . بعد از آن مانتو های گل گلی مناسب هر فصل و تیپی هستند .

مانتوهای گلدوزی شده بسیار متنوع هستند ، این گل ها می توانند روی آستین ، لبه یقه ، لبه جیب یا حتی روی بالا تنه شما کار شوند. شما با این روش می توانید مانتو های مجلسی و زمستانی با استایل مونوکروم خود را به مانتوی بهاره و شاد تبدیل کنید.

مانتو هنری جلو بسته

ساختن تیپ و استایل شیک و دخترانه با مانتوهای جلو بسته بسیار راحت است . شما در انتخاب مدل های مانتو راسته و کلوش ، دکمه دار یا بدون دکمه ، کوتاه یا بلند باز است . معمولا این مانتو ها جزو ترندهای تابستانی محسوب می شوند و با طرح های گل گلی ریز یا درشت زیبا جلوه می کنند. بعضی اوقات یک کمربند باریک در قسمت کمر ، از سادگی این مانتو ها می کاهد . اگر طرح گل گلی در مانتوی شما زیاد نباشد ، می توانید از مانتو هنری و یا گل گلی جلو بسته برای پوشش دانشگاه مناسب است.

مانتو هنری کیمونو

برای داشتن این مانتو نیاز نیست ساعت ها در بازار ها و مغازه ها بگردید تا مانتوی مورد نظر را پیدا کنید. کافی است پارچه خنک گل گلی خود را خریداری کرده و مانتو کیمونوخود را بدوزید . البته در فروشگاه بانوان هم می توانید مدل های مانتو هنری کیمونو خود را پیدا کنید.
مانتو کیمونو مانتویی ساده و راحت است که به طور معمول برای استایل کژوال یا استریت استایل پرکاربرد هستند و زیبا به نظر می رسند. این مانتو ها برای فصل تابستان بسیار ترند شده اند .

مانتو گل گلی سارافونی

اگر طرح های سنتی و هنری را دوست دارید اما دوست دارید چند لایه لباس بپوشید و دست بازی در انتخاب رنگ ها داشته باشید ، یک گزینه دیگر برای استایل هنری شما وجود دارد و آن سارافون های گل گلی است . سارافون های گل گلی خیلی راحت با سایر تیپ و استایلتان ست می شوند و گزینه مناسبی برای مجالس رسمی و هنری محسوب می شوند.

مانتوهای گل گلی طرح دار

آیا دوست دارید مانتو ساده ای که دارید با طرح های خاص و گل گلی شیک و جذاب به نظر برسد ؟ مانتو های هنری ، هم گل گلی هستند و هم نیستند! به این شکل که پارچه های گل گلی فقط می توانند در قسمت سر آستین، یقه ،درزها، داخل پیلی ها یا لبه جیب کار شده باشند. این مانتو های هنری زیبایی فوق العاده ای دارند و در خشندگی خاصی دارند. با استفاده از این آیتم های خاص، تیپ گل گلی مطابق مد روز خود را بسازید.

مانتو گل گلی جلو باز

امروزه مانتو جلو باز در هر شکل و جنسی که باشد طرفداران زیادی را دارد . اگر این مانتو گلی گلی باشد ،چون زیر آن تاپ و یا شومیز به عنوان لایه زیری می تواند به راحتی با مانتو ست شود. مانتو جلو باز گل گلی از استایل های مجلسی گرفته تا کژوال ، تابستانه یا زمستانه بسیار پر کاربرد است. حتما این مانتو را یک بار امتحان کنید و در ذهن اطرافیان به عنوان خوش تیپ ترین دختر باقی بمانید.

مانتو گل گلی کتی 

اگر به دنبال مد روز و ترند های سال هستید ، پس می دانید که یکی از رایج ترین مدل مانتو ها ، مانتو کتی هستند. حال اگر مانتو های کتی چهار دکمه یا شش دکمه را با طرح های گل گلی ترکیب کنید ،همه ی توجه ها به شما جلب می شود و یقین داشته باشید که با این استایل می توانید به روز باشید.

مانتوهای کتی گل گلی یک مانتوی هنری جذاب برای دختر خانم ها محسوب می شوند . شما می توانید انواع مختلف مانتو های کتی در طرح های ساده و گل گلی در فروشگاه بانوان مشاهده کرده و مانتوی مورد علاقه خود را پیدا کنید.

مانتو گل گلی پشت بلند

یکی از متفاوت ترین ، شیک ترین و جذاب ترین مدل های مانتو هنری ، مانتو های پشت بلند محسوب می شوند . برای این که یک استایل راحت و تابستانه بسازید می توانید از مانتوی گل گلی پشت بلند از مدل هلالی یا کلوش ، استفاده کنید. جنس این مانتو ها بیشتر از پارچه های لختی مانند حریر یا نخی است که با روزهای تابستان بیشترین هماهنگی دارد.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”کجا ها مانتوهای هنری بپوشیم؟” tab_id=”1594207888618-cf4a902f-1458″][vc_column_text]

مانتو های هنری مناسب چه جاهایی هستند؟

مهمانی : مانتو های هنری به دلیل این که ظاهر خیلی اسپورتی ندارند گزینه مناسبی برای پوشیدن در مهمانی ها می باشند. در این مواقع این مانتو هارا با کیف و کفش های خانمانه و شیک و شال و روسری های طرح یا شال های ۲ یا ۳ متری که این روز ها مد شده اند ست کرد.

عید دیدنی : دختر ها اکثرا در عید دیدنی ها تونیک یا شومیز می پوشند . اما می توانید به جای آن ها از یک مدل زیبای مانتوی هنری برای عید دیدنی ها استفاده کنید.
دانشگاه : احتمالا برخی از مدل های این مانتو ها با قوانین دانشگاه شما نداشته باشد اما می توانید مدل های ساده این مانتو هارا برای دانشگاه انتخاب کنید. این مانتو های هنری برای دانشجو های رشته هنر و معماری بی نظیر است.

مانتو های هنری دامن دار را با چه کیف و کفشی ست کنیم؟

نکته اول : بهتر است شال یا روسری خود را متناسب با رنگ دامن خود انتخاب کنید . همچنین بهتر است برای سارافون یا مانتو، رنگی متضاد با رنگ دامن را انتخاب کنید . برای مثال با مانتو یا سارافون سورمه ای یک دامن یا شال زرشکی یا قرمز و یا رنگ هایی از طیف خردلی یا زیتونی انتخاب کنید.

نکته دوم : رنگ های کرمی ، طوسی ، نباتی ، خاکستری و سفید که از طیف رنگ های خنثی هستند را می توانید با هر رنگ مانتویی ست کنید . درنتیجه اگر رنگ مانتودامنی شما از طیف رنگ های خنثی است ، می توانید هر رنگ شال یا روسری از رنگ های گرم را با آن ست کنید.

نکته سوم : اگر شما طرفدار طرح های گل گلی یا خال خالی ریز هستید می توانید مانتو های طرح دار را با شال و دامن ساده انتخاب کنید . اما پوشیدن مانتو دامن گل دار با شال یا روسری گل دار مناسب نیست و ظاهری نا هماهنگ به شما می دهد.

نکته چهارم : درست است که این مانتو ها ظاهری سنت دارند ولی می توانید به عنوان یک استایل نیمه اسپرت بپوشید . پس اگر کتانی را در استایل خود دوست دارید می توانید با کتانی هم امتحان کنید اما ترجیح ما پوشیدن کفش و صندل های ساده است .

نکته پنجم : مانتوهای سنتی خود مانند مانتو دامن و مانتو طرح پیراهن خود را می توانید با اکسسوری های گوناگون مثل دستبند های مهره دار ، کیف های طرح گلیم و یا گل گلی ، گردنبندهای گل دوزی شده و دخترانه از این قبیل ست کنید.

شما می توانید مانتو های هنری مورد علاقه خود را در فروشگاه بانوان مشاهده کنید تا لباس های خود را به کمد لباستان اضافه کنید.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: