روغن زیتون برای رفع یبوست

مزایای روغن زیتون برای رفع یبوست

روغن زیتون برای رفع یبوست

نحوه استفاده از روغن زیتون برای رفع یبوست

 

مزایای روغن زیتون برای رفع یبوست
مزایای روغن زیتون برای رفع یبوست

 

روغن زیتون  اغلب بخاطر فواید مفید برای سلامتی که شامل پایین آوردن کلسترول و کمک به تعادل قند خون است ، مورد حمایت قرار می گیرد. این روغن همچنین ممکن است به درمان یبوست کمک کند.

یبوست به حرکت آهسته مدفوع از طریق روده شما اشاره دارد. ممکن است در هفته فقط چند حرکت روده داشته باشید. هنجار پذیرفته شده یک حرکت روده در روز است ، اما عادات فردی شما ممکن است متفاوت باشد. با بروز یبوست مدفوع سخت و خشک می شود. این مسئله می تواند باعث سخت تر شدن مدفوع شود. درد شکم یک علامت شایع یبوست است.

اثر ملین روغن زیتون به طور کلی خفیف است. بیشتر افراد همچنین می توانند روغن را بدون عوارض جانبی مصرف کنند. حتی اگر فقط تسکین کمی داشته باشد ، ممکن است ارزش این روغن سالم را به رژیم غذایی خود اضافه کند.

چه عواملی باعث یبوست می شوند؟

یبوست دلایل احتمالی بسیاری دارد. این امر می تواند مشکل را برای کشف آنچه در مورد شما اتفاق می افتد دشوار سازد. علت آن می تواند به راحتی و به سادگی به عنوان یک رژیم غذایی ضعیف یا به همان اندازه جدی سرطان روده بزرگ رفع شود. همواره از مزایای روغن زیتون برای رفع یبوست نام برده می شود.

دلایل خوش خیم تر یبوست شامل رژیم کم فیبر ، هیدراتاسیون ضعیف و عدم ورزش منظم است. آرام بخش ها و داروهایی که فشار خون را پایین می آورند نیز ممکن است باعث یبوست شوند.

شرایط اساسی پزشکی همچنین می تواند باعث یبوست شود. بیماری پارکینسون و مولتیپل اسکلروز هر دو یبوست را در بین لیست عوارض سلامتی خود به حساب می آورند. در بسیاری موارد ، یبوست به مشکلی جدی در دستگاه گوارش مربوط می شود. به عنوان مثال ، یک شکاف مقعد یا تنگ شدن روده بزرگ می تواند باعث یبوست شود.

مشکلات عصبی که بطور مشخص بر اعصاب اطراف روده بزرگ و روده بزرگ اثر می گذارد و همچنین مشکلات عضلات لگن نیز می تواند باعث یبوست شود.

روغن زیتون یک چربی سالم محسوب می شود زیرا حاوی چربی های اشباع نشده در درجه اول است. بدن از این چربی ها برای بهبود سلامت قلب و عروق استفاده می کند. همچنین برای کاهش وزن بهتر از چربی های اشباع یا چربی های ترانس ، که می تواند به افزایش وزن و سایر مشکلات کمک کند.مزایای روغن زیتون برای رفع یبوست

 

نحوه استفاده از مزایای روغن زیتون برای رفع یبوست

انواع مختلف روغن زیتون را می توانید در اکثر فروشگاه های مواد غذایی خریداری کنید. روغن زیتون فوق العاده خالص به عنوان خالص ترین محصول در نظر گرفته می شود زیرا بسیاری از تجهیزات گرمایش و فرآوری شیمیایی را طی نمی کند.

از آنجا که روغن زیتون یک دارو نیست ، توصیه ای استاندارد برای استفاده از آن به عنوان یک ملین وجود ندارد. مزایای روغن زیتون برای رفع یبوست یک راهکار مطلوب و مناسب است.

در مطالعه‌ای که در ژورنال تغذیه کلیوی منتشر شده است ، محققان دریافتند که دوزهای روزانه روغن زیتون در بهبود بیشتر علائم یبوست در افرادی که تحت بیماری همودیالیز برای بیماری کلیه قرار دارند ، مؤثر هستند. دوزها از ۴ میلی لیتر شروع شده و در صورت نیاز افزایش می یابد.

آیا عوارض جانبی دارد؟

دوزهای کوچک روغن زیتون توسط اکثر مردم تحمل خوبی دارد. از آنجا که ممکن است دارای خاصیت ملین طبیعی باشد ، روغن زیتون که به مقدار زیاد مصرف می شود ممکن است به اسهال کمک کند.

روغن زیتون مقدار زیادی کالری را در یک وعده کوچک بسته بندی می کند. به عنوان مثال یک قاشق غذاخوری تقریباً ۱۲۰ کالری دارد. اگر کالری را به دقت حساب می کنید ، به یاد داشته باشید که روغن زیتون را در وعده خود بگنجانید.

اگر مبتلا به دیابت هستید ، قبل از استفاده از روغن زیتون به این روش باید با پزشک خود صحبت کنید. روغن زیتون ممکن است قند خون شما را کاهش دهد.

عوامل خطر را در نظر بگیرید

اضافه کردن کمی روغن زیتون بیشتر به رژیم غذایی یا تلاش یک قاشق غذاخوری در اینجا و آنجا برای درمان یبوست احتمالاً هیچ خطری نخواهد داشت ، حتی اگر به طور کامل مشکل یبوست را برطرف نکند.مزایای روغن زیتون برای رفع یبوست همواره مطلوب و مناسب است.

اگر در گذشته بدون مشکل روغن زیتون مصرف کرده اید ، افزودن بیشتر به رژیم غذایی یا مصرف آن به عنوان یک ملین ، باید خوب باشد. قبل از دادن روغن زیتون به کودک باید با پزشک متخصص اطفال خود مشورت کنید.

اگر روغن زیتون یا سایر روشهای درمانی را امتحان کرده اید و هنوز چند روز بعد یبوست ندارید ، با پزشک یا متخصص گوارش معالجه خود را انجام دهید. اگر به مدت یک هفته حرکت روده ندارید ، باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. اگر حرکات روده شما دردناک است یا مدفوع کمی ایجاد می کند ، باید مراقب پزشکی باشید.

برای جلوگیری از یبوست این نکات را دنبال کنید:

اگر داروی جدیدی را شروع کرده اید و یبوست یکی از عوارض جانبی است ، به پزشک خود بگویید. یک داروی جایگزین یا دوز کمتر ممکن است مشکل را برطرف کند.

همچنین می توانید سبزیجات سبزیجات سبز و میوه ای بیشتری را به رژیم عادی خود اضافه کنید.

اطمینان حاصل کنید که حداقل هشت لیوان آب در روز برای جلوگیری از کم آبی بدن دارید.

همچنین می توانید تعداد نوشیدنی های شیرین شده قند خود را محدود کنید زیرا کالری بالایی دارند و می توانند منجر به افزایش وزن شوند. چاق بودن یا اضافه وزن می تواند خطر ابتلا به یبوست را افزایش دهد.

فعالیت بدنی منظم ، حتی اگر فقط یک پیاده روی سریع هر روز باشد ، همچنین می تواند به بهبود سلامت کلی دستگاه گوارش شما کمک کند و به جلوگیری از یبوست کمک می کند.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید