مزایای روغن زیتون بر صورت

مزایای روغن زیتون بر صورت

مزایای روغن زیتون بر صورت

مزایای روغن زیتون بر صورت
مزایای روغن زیتون بر صورت

 

روغن زیتون و مراقبت از پوست

مزایای روغن زیتون بر صورت که با روغن زیتون که با فشردن زیتون و استخراج روغن آنها تهیه می شود ، به اشکال مختلفی به وجود می آید و کاربردهای بسیاری دارد.

بیشتر ما یک بطری روغن زیتون داریم که در کمدهای ما نشسته است – مناسب برای استفاده در سالاد یا سرخ کردن. این احتمال وجود دارد که بیشتر مردم استفاده از آن را برای چیزی غیر از تقویت شام در نظر نگیرند. اما مردم به دلیل فواید آن به عنوان مرطوب کننده صورت به طور فزاینده به دنبال روغن زیتون هستند.

در حقیقت ، یک مطالعه نشان داد که وقتی محققان روغن زیتون را روی پوست موش هایی که در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار دارند و می توانند باعث سرطان شوند ، اعمال می کنند ، روغن زیتون در واقع برای مقابله با سلول های ایجاد کننده سرطان کار می کرد. میزان تومورها در موشهایی که روغن زیتون بر روی پوست آنها اعمال شده بود به طور قابل توجهی پایین بود.

 

فواید پوست روغن زیتون و مزایای روغن زیتون بر صورت

سرشار از ویتامین است

روغن زیتون برخی از مزایای گزارش شده برای پوست را نشان می دهد. طبق گزارش شورای بین المللی زیتون ، روغن زیتون دارای ویتامین های زیادی از جمله A ، D و K و همچنین ویتامین E است.

 

این ماده دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است

روغن زیتون همچنین یک آنتی اکسیدان است ، بنابراین می تواند به جلوگیری از آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش ناشی از سرطان کمک کند. این ماده در مقایسه با سایر انواع چربی ها و روغن هایی که انسان به طور معمول می خورند ، غلظت بسیار بالایی از ماده ای به نام اسکوالن دارد. اسکالن همان چیزی است که روغن زیتون را به آنتی اکسیدان اضافی می بخشد.

 

این مرطوب کننده  با باکتری ها می جنگد

اگر مستعد آکنه هستید ، از صابونی تهیه شده با روغن زیتون استفاده کنید ممکن است به منبع معتبر کمک کند و با از بین بردن باکتری های ایجاد آکنه ، آکنه های خود را کاهش دهید. روغن زیتون همچنین به مرطوب کننده  و مناسب برای آبرسانی پوست معروف است.

 

چگونه می توانید از روغن زیتون روی صورت خود استفاده کنید؟

مزایای روغن زیتون بر صورت همواره قابل تایید و اثبات بوده است.

روغن زیتون اغلب به عنوان یک ماده در محصولات شستشوی صورت مورد استفاده قرار می گیرد. لوازم آرایشی ای وجود دارد که پایه روغن زیتون دارند. همچنین در بعضی از صابونها ، مواد شستشوی بدن و لوسیون ها قابل مشاهده است.

با استفاده مستقیم از آن روی پوست می توانید از روغن زیتون به عنوان مرطوب کننده و بدون مواد اضافی استفاده کنید. از آنجا می توانید هر نوع روغن اضافی را با حوله یا پارچه از بین ببرید.

استفاده از روغن زیتون به عنوان مرطوب کننده بعد از قرار گرفتن در معرض آفتاب یا آفتاب سوختگی بسیار مفید است.

 

در حالی که ممکن است روغن زیتون از بعضی جهات مفید باشد ، مطالعات دیگر نشان داده اند که اگر شما پوست حساس ، به ویژه پوست روغنی یا پوستی مانند درماتیت دارید ، روغن زیتون ممکن است بهترین انتخاب نباشد. یکیمطالعه منبع معتبردریافت که روغن زیتون در واقع شرایط خاص پوست را برای بزرگسالان بدتر کرده است و توصیه می کنند والدین از استفاده از روغن زیتون بر روی نوزادان خودداری کنند.

اگر پوست حساسی دارید ، قبل از استفاده از آن در صورت خود آزمایش آلرژی انجام دهید. مقداری اندازه دیم را روی پیشانی خود با مارک روغن زیتون که قصد استفاده از آن را دارید مالش دهید. اگر در ۲۴ تا ۴۸ ساعت هیچ واکنشی مشاهده نکردید ، استفاده از آن باید بی خطر باشد.

 

یکی دیگر مطالعه منبع معتبربا استفاده از روغنهای طبیعی ، از جمله روغن زیتون ، روی نوزادان ممکن است در ابتلا به اگزما در زندگی بعدی نقش داشته باشد. این امر به ویژه در صورتی که سابقه خانوادگی اگزما داشته باشید صادق است.

 

روغن زیتون یک روغن سنگین است و به راحتی در پوست جذب نمی شود. روغن اضافی را برای جلوگیری از گرفتگی منافذ یا به دام انداختن باکتری ها پاک کنید. محصولی با کیفیت بالا را انتخاب کنید که حاوی مواد افزودنی یا مواد شیمیایی نباشد.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید