مزایای زردچوبه بر صورت

مزایای زردچوبه بر صورت

مزایای زردچوبه بر صورت

 

زردچوبه برای پوست: مزایا و خطرات

 

مزایای زردچوبه بر صورت
مزایای زردچوبه بر صورت

 

زردچوبه

صدها سال ، مردم در سراسر جهان زردچوبه را به خواص درمانی و فواید آرایشی مرتبط کرده اند. ادویه روشن ، زرد-نارنجی مربوط به زنجبیل است. به عنوان ادویه زمین یا در مکمل ها و سایر محصولات زیبایی و پوستی در دسترس است.

زردچوبه به دلیل داشتن کورکومین ، یک جزء فعال زیستی ، از مزایای سلامتی آن است. کورکومین خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد.

تحقیقات علمی مدرن تازه شروع به بررسی تأثیر مثبت زردچوبه کرده است ، اما بسیاری معتقدند که این ماده چندین کاربرد مفید برای پوست دارد. در اینجا چند روش وجود دارد که زردچوبه ممکن است به نفع پوست شما باشد.

 

اکنون زردچوبه را امتحان کنید . مزایای زردچوبه بر صورت

این ماده شامل خواصی است که به درخشش طبیعی کمک می کند

زردچوبه حاوی آنتی اکسیدان ها و اجزای ضد التهابی است. این ویژگی ها ممکن است باعث درخشش و درخشش پوست شود. همچنین ممکن است زردچوبه با بیرون کشیدن درخشش طبیعی آن ، پوست شما را زنده کند.

 

شاید بخواهید ماسک صورت زردچوبه را در خانه امتحان کنید تا ببینید که آیا این ادویه اثرات مثبتی روی پوست شما دارد یا خیر. می توانید مقادیر کمی ماست یونانی ، عسل و زردچوبه را با هم مخلوط کرده و روی صورت خود بمالید. ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه نگه دارید و سپس با آب بشویید.

 

زرد چوبه می تواند زخم ها را بهبود بخشد

کورکومین موجود در زردچوبه می تواند با کاهش التهاب و اکسیداسیون به بهبود زخم ها کمک کند. همچنین باعث کاهش واکنش بدن به زخمهای پوستی می شود. این نتیجه باعث می شود زخم های شما سریعتر بهبود یابد.

مطالعات نشان داده اند که زردچوبه همچنین می تواند روی بافت و کلاژن تأثیر بگذارد و مزایای زردچوبه بر صورت مشهود است

زردچوبه می تواند به پسوریازیس شما کمک کند

خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی زردچوبه ممکن است با کنترل شعله ورها و علائم دیگر به پسوریازیس شما کمک کند.

بنیاد ملی پسوریازیس اظهار داشت که می توانید از آن به عنوان مکمل یا با اضافه کردن آن به غذا استفاده کنید. قبل از امتحان کردن ، بنیاد توصیه می کند در مورد دوز مناسب با یک متخصص صحبت کنید.

 

ممکن است به اسکار آکنه کمک کند

مزایای زردچوبه بر صورت

ممکن است بخواهید ماسک صورت زردچوبه را امتحان کنید تا به کاهش آکنه و هرگونه زخم ناشی از آن کمک کنید. کیفیت ضد التهاب می تواند منافذ شما را هدف قرار داده و پوست را آرام کند. زردچوبه همچنین برای کاهش جای زخم شناخته شده است. این ترکیب استفاده ممکن است به صورت شما در از بین بردن آکنه کمک کند.

 

به درمان بیماری زخم پیوند داده شده است

در یک مطالعه اولیه که در هند انجام شد ، ترکیبی از زردچوبه و نئم ، گیاه بومی هند ، در معالجه زخم مؤثر بود. گال یک بیماری ناشی از کنه های میکروسکوپی که خارش در پوست ترک است.

 ممکن است به طیف وسیعی از سایر شرایط پوستی کمک کند

مطالعات کافی برای ارائه شواهد قطعی در مورد چگونگی زردچوبه نمی تواند به سایر شرایط پوستی کمک کند. با این حال ، پیشنهاد می شود که مزایای زردچوبه بر صورت می تواند به اگزما ، آلوپسی ، گلسنگ و سایر موارد پوستی کمک کند.

 

یک مطالعه در تحقیقات فیتوتراپی تحقیقات بیشتری در مورد تأثیر زردچوبه بر روی شرایط مختلف پوست توصیه می کند. علاقه به مطالعه زردچوبه به عنوان یک درمان پوستی در حال افزایش است.

 

خطرات استفاده از زردچوبه برای پوست شما

خطرات استفاده از زردچوبه وجود دارد. هنگام استفاده از زردچوبه ، باید در مورد دوز ، نوع محصولی که استفاده می کنید و نحوه واکنش آن به سایر داروهایی که مصرف می کنید ، احتیاط کنید.

زردچوبه فراهمی زیستی کمی دارد. این بدان معناست که متابولیسم شما به سرعت آن را می سوزاند و بدن شما جذب زیادی نمی کند.

از مصرف بیش از حد زردچوبه در یک زمان خودداری کنید و صبر کنید تا ببینید بدن قبل از مصرف بیشتر واکنش نشان می دهد. اگر داروهای دیگری مصرف می کنید ، در مورد مصرف زردچوبه با پزشک خود صحبت کنید.

هنگامی که بر روی پوست بمالید ، زردچوبه می تواند به طور موقت پوست را لکه دار کرده یا مانده زرد رنگ را ترک کند. این طبیعی است. اما اگر حساسیت دارید ، تماس مستقیم پوست می تواند باعث تحریک ، قرمزی و تورم شود.

زردچوبه را روی ساعد خود امتحان کنید ، مقدار مقادیر کم رنگی استفاده کنید و ۲۴ تا ۴۸ ساعت صبر کنید تا ببینید قبل از استفاده روی صورت خود واکنش نشان می دهد یا خیر. در صورت حساسیت به ادویه موجود در مواد غذایی از زردچوبه روی پوست خود استفاده نکنید.

مزایای زردچوبه بر صورت

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید